دکتر محمود ناظمیان » لاغری و پیکر تراشی » افراد مناسب جراحی ابدومینوپلاستی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

افراد مناسب جراحی ابدومینوپلاستی

 

این روزها از جمله مهم ترین و بهترین روش هایی که می تواند به کاهش وزن و کاهش سایز افراد کمک کند این است که افراد تحت جراحی ابدومینوپلاستی قرار گیرند.

جراحی ابدومینوپلاستی در طی سال های اخیر با استقبال بسیار زیادی مواجه شده است. البته این استقبال و رغبت زنان و مردان برای انجام ابدومینوپلاستی تا حد زیادی ناشی از این علت است که این روش برای لاغری موفقیت های زیادی را از خود نشان داده است.

در واقع بسیاری از افرادی که با سایر روش های لاغری موفق به کاهش وزن و کاهش سایز نشده اند می توانند از این روش برای این منظور استفاده کنند.

روند ابدومینوپلاستی

در ابدومینوپلاستی جراح با برش هایی که در نواحی مخصوصی از شکم ایجاد می کند تمامی چربی هایی که به طور اضافی در این ناحیه انباشت شده اند را تخلیه می کنند.

بعد از اینکه چربی ها تخلیه شد با بکار گیری نخ های بخیه می توانند محل برش ها را ببندند.

در بسیاری از موارد این نخ ها جاذب بوده و در کوتاه ترین زمان به بدن فرد جذب می شود.

اما در مواردی نیز این نخ ها جذب نمی شوند و نیاز است که بعد از مدتی کوتاه توسط پزشک جراح از بدن جدا شوند.

*نکته ای که وجود دارد این است که در مواردی مشاهده شده است زنان برای اینکه محل بخیه را از بین ببرند و از آثار ان بکاهند از روش های لیزر استفاده می کنند. لیزر ها به خوبی می توانند آثار محل زخم را برطرف کنند.

هدف از انجام ابدومینوپلاستی چیست؟

 • از بین بردن چربی های اضافی
 • افزایش تناسب اندام
 • زیبایی بیشتر اندام
 • کاهش سایز

واقعیتی که وجود دارد ابدومینوپلاستی جزء آن دسته از روش های جراحی زیبایی است که پس از انجام آن می توان نتایج ثمر بخشی را در انتها شاهد بود.

علاوه بر اینکه ابدومینوپلاستی روشی موفق است از مزایای ابدومینوپلاستی می توان به افزایش اعتماد به نفس در افراد اشاره کرد. افرادی که تناسب اندام بیشتری دارند بهتر و به نحو موثر تری می توانند ارتباطات اجتماعی داشته باشند.

 

افراد مناسب برای ابدومینوپلاستی چه کسانی هستند؟

 • افرادی که سایز بدنی بالایی دارند
 • افرادی که چربی های اضافی زیادی دارند
 • افرادی که از روش های ورزش و رژیم نتوانسته اند به کاهش وزن برسند می توانند از این روش کمک بگیرند. بنابراین نباید این نکته را از ذهن و نظر خود دور نگاه دارید که ابدومینوپلاستی اولین راه برای کاهش وزن نیست. بلکه باید از روش های دیگر کمک بگیریم در صورتی که پاسخ نگرفتیم جراحی ابدومینوپلاستی انجام دهیم.

نتایج مثبت ابدومینوپلاستی

 • کاهش پوست اضافی
 • کاهش چربی اضافی
 • صاف و کشیده شدن شکم
 • سفت کردن عضلات داخل شکم
 • کوچک تر شدن شکم های بزرگ

آیا ابدومینوپلاستی برای افراد خطر آفرین خواهد بود؟

در واقع این روش جراحی علیرغم اینکه تهاجمی است بسیار کم خطر و ایمن بوده و تاکنون مشکلاتی را برای افرد پدید نیاورده است.

بنابراین افراد می توانند بدون هیچ گونه نگرانی و دغدغه ای از این روش درمانی کمک بگیرند.

البته باید این مساله را در نظر داشته باشید که این روش جراحی از آنجایی که از حساسیت های بالایی برخوردار است باید از سوی بهترین و مجرب ترین جراح ابدومینوپلاستی انجام شود.

در جراحی ابدومینوپلاستی یکی از مهم ترین معیارهایی که می تواند موفقیت نتیجه درمان را در پی داشته باشد تجربه و توانمندی پزشک در حوزه جراحی ابدومینوپلاستی است.

بنابراین باید این نکته را یادآور شویم که در هنگام انتخاب پزشک نهایت دقت ووسواس را به خرج دهید تا روند درمان بدون هیچ مشکلی سپری شود.

مراقبت های بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

 

جراحی ابدومینوپلاستی نیز همچون سایر جراحی ها نیازمند مراقبت هایی است که روند بهبودی بهتر انجام شود. از جمله اقدامات لازم بعد از جراحی ابدومینوپلاستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جراحی ابدومینوپلاستی در طول جراحی با بی حس کننده های موضعی انجام می شود. اما در صورتی که اثر بیحس کننده ها برود فرد درد هایی را در این نواحی تجربه می کند. از این رو برای کاهش درد و التیام جای زخم بیماران باید انواع مسکن ها و آرام بخش ها مورد استفاده قرار گیرد. البته پیش از استفاده از این قرص ها بهتر است که با پزشک خود مشورت کنید.
  • هنگام خوابیدن سر باید بالاتر از سطح بدن قرار گیرد زیرا که این اقدام تا حد زیادی به کاهش درد کمک می کند.
  • در مدت زمانی که برای بهبودی باید طی شود نباید فعالیت های سنگین داشته باشید.
  • افرادی که ورزش های حرفه ای انجام می دهند قبل از تکمیل روند بهبودی نباید به فعالیت های ورزشی بپردازند.
  • رفتار غذایی مناسب در طول روند بهبودی می تواند آثار ثمر بخشی داشته باشد. بر این اساس باید از بهترین و مقوی ترین مواد غذایی در این دوره استفاد کنید تا روند بهبودی سرعت پیدا کند.
  • از نکته های مهمی که پزشکان به بیماران گوشزد می کنند این است که مصرف نمک در طول روند بهبودی بعد از جراحی ابدومینوپلاستی یا به طور کلی متوقف شود یا اینکه به کمترین میزان ممکن برسد. زیرا که این ماده غذایی آسیب های زیادی را می تواند برای بدن افراد داشته باشد.
دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران، با استفاده از جدیدترین روش ها و دستگاه های پزشکی آماده ی ارائه خدمات زیبایی به شما عزیزان می باشد.
جهت تماس و برقرای ارتباط می توانید با شماره 09361953888  تماس حاصل فرمایید.

صفحه اینستاگرام دکتر محمود ناظمیان

نتیجه گیری

در انتها ذکر این نکته را بر خود لازم می دانیم که بگوییم اگر در صدد انجام جراحی ابدو مینوپلاستی هستید عجله نکنید. ابتدائا تمامی تحقیقات لازم را در خصوص پزشک جراح انجام دهید سپس با چند جلسه مشاوره های دقیق تصمیم قطعی خود را بگیرید.

در واقع در جلسه های مشاوره تلاش کنید که از تمامی مزایای ابدومینوپلاستی و نیز عوارض ابدومینوپلاستی سوال بپرسید تا با این روش درمانی بیشتر آشنا شوید.

آگاهی از روند درمان خود عاملی می شود بر اینکه روند به بهترین شکل ممکن پشت سر گذاشته شود زیرا درمان موفق مستلزم همکاری بیمار است.

دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از سال ۸۶ در رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بوده است و در سال های ۹۰ الی ۹۲ به عنوان جراح عمومی در شهر مهریز یزد خدمت کرده است.

دکتر ناظمیان در سال ۱۳۹۲ در رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی، زیبایی فک و صورت، دست و میکروسکوپی، تحصیل و به مدت ۳ سال در بیمارستان ۱۵ خرداد تهران طبابت کرده است.

یشان اکنون به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک به انجام عمل های زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی، پروتز، لیفت و کوچک کردن سینه ها، ابدومینوپلاستی، بلفاروپلاستی، براکیوپلاستی و … می پردازد.

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *