دکتر محمود ناظمیان » BestBuy » انواع جراحی سینه
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

انواع جراحی سینه

انواع جراحی سینه

مقدمه:

امروزه برای بانوان داشتن سینه هایی با فرم و اندازه مناسب یک ارزش به حساب می آید که این موضوع باعث شده انواع جراحی های سینه در سراسر جهان جزو عمل های پرطرفدار در بین بانوان قرار گیرد.عمل جراحی سینه زمانی انجام می شود که  زنان از سایز سینه های خود راضی نباشند در این صورت می توانند انواع جراحی های سینه را برای بزرگ و یا کوچک کردن سینه خود  انجام دهند، چرا که داشتن سینه های کوچک با فرم نا متناسب و یا سینه های بیش از اندازه طعیبی برای بانوان مشکلاتی را به وجود می آورد و همچنین منجر به کاهش اعتماد به نفس و سرخوردگی فرد می شود.

به طور کلی می توان گفت که جراحی سینه به چندین روش انجام می گردد که تنها به پروتز سینه ختم نمی شود، در ادامه مقاله به سایر جراحی های سینه می پردازیم:

انواع جراحی سینه

ماموپلاستی:

برخی از بانوان سینه هایی بزرگ دارند که با بدنشان تناسبی ندارد و علاوه بر این که زیبایی اندام را نامتناسب می کند مشکلاتی مانند درد در ناحیه گردن، کمر و شانه را برای بانوان به وجود می آورد. برای برطرف سازی این مشکل نیز عمل ماموپلاستی برای کوچک کردن سینه انجام می گردد که در این نوع جراحی چربی بافت و پوست اضافی از سینه برداشته می شود و علاوه بر این در این نوع جراحی میزان آرئول(هاله دور نوک سینه) برای تناسب با اندازه سینه کاسته می شود.

نحوه انجام عمل ماموپلاستی

این نوع جراحی به صورت سرپایی انجام می شود که در جراحی ماموپلاستی که با توجه به آناتومی سینه برش هایی در با توجه به اندازه سینه و میزان بافت برداشتی از سینه برداشتی از سینه زده می شود که این برش ها در نواحی مختلف سینه به روش های زیر انجام می گردد:

 • در زاویه چین سینه از قسمت آرئول برشی به شکل T وارونه زده می شود که به آن کریز سینه می گویند.
 • برشی به صورت دایره تا امتداد چین سینه زده می شود.
 • برشی به شکل دایره در حول کناره آرئول زده می شود.

پس از این که برش در ناحیه ی مورد نظر زده می شود بافت اضافی نیز برداشته و موقعیت بافت موجود تغییر داده می شود. نوک سینه جزو ناحیه هایی است که به جای مناسب انتقال داده و از میزان  آن کاسته می گردد. پس از اتمام تغییرات انجام شده محل جراحی بخیه زده می شود و برای پانسمان آن ناحیه از بانداژ مخضوص بر روی زخم استفاده می گردد.

مراقبت های لازم پس ازانجام جراحی ماموپلاستی

 • پس از جراحی فرد نیاز به یک هفته استراحت کامل دارد.
 • فرد می توانند با مشورت پزشک ازمسکن استفاده کند.
 • برای کاهش درد یا تورم می توانند از سوتین طبی استفاده کند.
 • فرد جراحی شده درهنگام خوابیدن نباید روی شکم بخوابد.
دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران، با استفاده از جدیدترین روش ها و دستگاه های پزشکی آماده ی ارائه خدمات زیبایی به شما عزیزان می باشد.
جهت تماس و برقرای ارتباط می توانید با شماره 09361953888  تماس حاصل فرمایید.

صفحه اینستاگرام دکتر محمود ناظمیان

جراحی پروتزسینه

برای بانوانی که سینه های کوچک دارند و یا سینه های متقارن ندارند جراحی پروتز سینه انجام می شود که ممکن است سینه های افراد به دلایل متعددی مانند عدم رشد کافی سینه، کاهش وزن، افزایش وزن و نیز زایمان کوچک شود این افراد می توانند با عمل جراحی پروتز سینه اقدام به بزرگ کردن اندازه سینه خود کنند.

در این نوع جراحی با قرار دادن پروتز در سینه به اندازه یک سایزبراندازه سینه اضافه می شود. در این نوع جراحی سینه با قرار دادن پروتزدرسایز و اندازه هتی مختلفی صورت می گیرد که انتخاب نوع پروتزو اندازه آن بسته به شرایط بیمار و آناتومی سینه فرد دارد. در ابتدا برش هایی در یکی از نواحی به شرح زیر زده می شود:

 • در محل تحتانی سینه یعنی در ناحیه ی بالاترازچین سینه
 • در قسمت فرورفتگی زیر بغل
 • در ناحیه فرو رفتگی زیر بغل
 • در اطراف ناحیه آرئول سینه

 

پس از انجام برش در ناحیه ی مورد نظر پروتز نیز در قسمت خلفی سینه و زیرعضله قفسه سینه قرار گرفته می شود که این پروتز می تواند در مرکز سینه و قسمت تحتانی سینه قرار بگیرد. مدت زمان انجام این جراحی بین 1 الی 2 ساعت می باشد و همچنین دوره بهبودی این جراحی بیشتر از چند روز نمی باشد و فرد می تواند به سرعت بعد از بهبودی به زندگی روزمره خود بازگردد.

جراحی ترمیمی سینه

سینه هایی که در اثر بیماری دچار آسیب شده اند از جراحی ترمیم سینه برای اصلاح و زیبا کردن فرم سینه ها استفاده می شود. افرادی که دارای سرطان بوده یا دچار تروما شده اند بافت هایی از سینه برداشته شده یا از بین رفته اند، این نوع اغراد می توانند برای جراحی ترمیمی سینه اقدام می کنند.

نحوه انجام جراحی ترمیمی سینه

بررسی های قبل از جراحی درباره سینه در این نوع جراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این بررسی بافت های برداشته شده یا از بین رفته و بافت هایی که باقی مانده اند به مورد ارزیابی قرار می گیرد و جراح با توجه به شرایط آناتومی سینه بیمار از پروتز برای ترمیم و اصلاح سینه استفاده می کند. انتخاب نوع پروتز و موقعیت قرار دادن آن به نوع سینه بیمار بستگی دارد. در این جراحی امکان دارد محل برش ها بعد از جراحی به صورت خطی نمایان شود که بعد از گذشت مدت زمانی بهبود می یابد.

جراحی لیفت سینه

این نوع جراحی مناسب برای بالا بردن سینه هایی که دچار افتادگی و شل شدگی شده اند می باشد که به آن جراحی لیفت سینه می گویند. در این جراحی فقط موقعیت سینه از جمله نوک سینه و تغییر شکل سینه ( سفت شدن ) انجام می شود و تغییری در اندازه سینه ایجاد نمی شود.

جراحی لیفت سینه مناسب چه افرادی می باشد:

 1. افرادی که دارای سینه هایی آویزان مانند پاندول دارند
 2. افرادی که بعد از زایمان و شیردهی دچار افتادگی و شل شدگی سینه شده اند.
 3. با افزایش سن بافت های سینه دچار افت در حالت ارتجاعی پوست می شود و باعث افتادگی در سینه می شوند.
 4. افرادی که به دلیل کاهش وزن سینه هایی افتاده و شل پیدا کرده اند.

در این جراحی با برش در زیر سینه، آن را بالا کشیده و محل نوک سینه تغییر پیدا می کند. در نتیجه سینه ها سفت تر شده و فرم زیباتری به خود می گیرد که علاوه بر زیبایی فرد تاثیر مثبت بر روحیه اعتماد به نفس فرد هم می گذارد.

توصیه هایی برای پس از جراحی زیبایی سینه

 1. بعد از هر نوع عمل زیبایی سینه از داروهایی که پزشک تجویز کرده به طور مرتب استفاده کنید. این داروها به بهبودی شما کمک می کند تا به زندگی روزمره خود بازگردید.
 2. در هنگام خواب مراقب باشید تا به سینه فشاری وارد نشود.
 3. از سوتین های طبی برای استحکام فرم سینه استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از سال ۸۶ در رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بوده است و در سال های ۹۰ الی ۹۲ به عنوان جراح عمومی در شهر مهریز یزد خدمت کرده است.

دکتر ناظمیان در سال ۱۳۹۲ در رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی، زیبایی فک و صورت، دست و میکروسکوپی، تحصیل و به مدت ۳ سال در بیمارستان ۱۵ خرداد تهران طبابت کرده است.

یشان اکنون به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک به انجام عمل های زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی، پروتز، لیفت و کوچک کردن سینه ها، ابدومینوپلاستی، بلفاروپلاستی، براکیوپلاستی و … می پردازد.

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *