دکتر محمود ناظمیان » جراحی زیبایی بینی » بهترین جراح بینی در تهران
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

بهترین جراح بینی در تهران

اندازه و فرم بینی تاثیر بسیاری می گذارد بر روی زیبایی ظاهری و هر گونه تغییر هر چند جزئی در بینی می تواند تغییرات بسیاری را در صورت ایجاد کند. بسیاری از افراد از فرم و ظاهر بینی خود ناراضی اند و خواهان زیباتر شدن بینی خود هستند.

جراحی بینی (راینوپلاستی)، به تغییر فرم بینی کمک می کند تا تناسب و توازن بیشتری میان بینی و سایر اجزای صورت برقرار شود. این جراحی هم چنین به رفع مشکلات شکستگی و انحراف تیغه میانی بینی در پی آسیب و ضربه نیز کمک می کند.

تغییر فرم بینی می تواند به بهبود ظاهر غیر طبیعیی بینی ناشی از نقایص مادرزادی، آسیب و یا بیماری کمک کند. افرادی که به دلیل فرم بد بینی، اعتماد به نفس خود را از دست داده اند، بهترین گزینه برای انجام جراحی زیبایی بینی محسوب می شوند.

در بسیاری از بیماران، انحراف تیغه میانی بینی می تواند منجر به بروز مشکلات تنفسی شود. انجام جراحی بینی در چنین بیمارانی می تواند اهداف درمانی را به همراه داشته باشد.

دلایل انجام جراحی بینی

خانم ها و آقایان می توانند تحت جراحی بینی قرار بگیرند. این جراحی می تواند مزایا و اهداف زیر را به همراه داشته باشد:

 • کاهش و یا افزایش اندازه بینی
 • تغییر شکل نوک بینی و یا پل بینی
 • باریک و کوچک شدن سوراخ های بینی
 • تغییر زاویه میان بینی و لب فوقانی
 • اصلاح نقایص تولد
 • ترمیم هر گونه اسیب دیدگی
 • تسکین مشکلات تنفسی
عمل بینی در تهران

عمل بینی در تهران

آیا امکان رفع مشکلات تنفسی بدون تغییر فرم  بینی وجود دارد؟

جراحی بینی عملکردی به زمانی اطلاق می شود که هدف از انجام جراحی، بهبود وضعیت عملکرد بینی بدون تغییر فرم مد نظر باشد. در شرایطی که انحراف تیغه میانی و یا سایر ناهنجاری ها، مشکلات تنفسی را برای بیمار ایجاد کرده باشد.

با این که ممکن است در پایان جراحی، تغییرات جزئی در ظاهر بینی دیده شود، اما اندازه و فرم بینی حفظ خواهد شد.

گاهی ممکن است جراحی بینی با اهداف زیبایی و درمانی انجام شود.

توصیه ما به بیماران این است که حتما نزد فوق تخصص پلاستیک با تجربه بروند. شرکت در جلسات مشاوره تعیین می کند که کدام نوع جراحی باید بر روی بینی انجام شود.

آیا من گزینه مناسبی برای انجام جراحی بینی هستم؟

افرادی که از لحاظ بدنی سالم بوده و مبتلا به شرایط خاص پزشکی نیستند، بهترین افراد برای انجام جراحی بینی هستند. افراد خواهان این جراحی باید انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند.

توصیه می شود افراد زمانی به انجام جراحی بینی اقدام کنند که رشد استخوان بینی شان کامل شده است.

مشاوره قبل از جراحی بینی

همان طور که در بالا اشاره شد، یکی از نکات مهم در خصوص جراحی بینی، انتخاب بهترین فوق تخصص پلاستیک و شرکت در جلسات مشاوره می باشد. در طول جلسات، پزشک به بررسی و معاینه کامل بافت بینی، ساختار استخوان و غضروف می پردازد.

سایر نواحی صورت بررسی می شود تا مشخص شود که چه تغییراتی باید بر روی بینی اعمال شود.

سوابق پزشکی بیمار و یا مصرف هر گونه دارو بررسی می شود. چرا که ابتلا به برخی شرایط پزشکی و یا مصرف داروهای خاص می تواند تاثیر مستقیم بگذارد بر نتیجه جراحی. بیماران نیز باید قبل از جراحی، لیستی از داروی های مصرفی و یا سابقه حساسیت به مواد بیهوشی را در اختیار پزشک قرار دهند.

در طول جلسات مشاوره، پزشک با بیمار در خصوص تمام جزئیات جراحی از جمله مراقبت های قبل  و بعد و هم چنین روند جراحی بینی صحبت خواهد کرد.

از بیمار خواسته می شود مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین، ژلوفن، داروهای ضد التهابی و غیر استروئیدی را قطع کند. چرا که این داروها احتمال خونریزی را افزایش می دهند.

استعمال سیگار و دخانیات نیز از دو هفته قبل از جراحی، ممنوع می باشد.

عمل بینی سربالا

عمل بینی سربالا

روند جراحی بینی

جراحی بینی می تواند تحت بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی انجام شود، روش سرپایی است و بیمار همان روز می تواند به منزل برگردد و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست. نوع بیهوشی نیز از دیگر مواردی است که در طول جلسات مشاوره تعیین خواهد شد.

دو تکنیک برای انجام جراحی بینی وجود دارد:

 • تکنیک باز: برش ها در ناحیه ای به نام کولومولا، ما بین سوراخ های بینی، زده می شوند.
 • تکنیک بسته: برش ها داخل بینی زده می شوند.

در هر دو تکنیک، بعد از ایجاد برش، پوست از روی بینی برداشته می شود تا جراح بتواند به ساختارهای زیرین دسترسی پیدا کند و تغییرات مورد نیاز را اعمال کند. در پایان، پوست بر روی وضعیت جدید استخوان و غضروف کشیده و برش ها بخیه زده خواهند شد.

کل روند جراحی بینی در حدود یک تا دو ساعت به طول می انجامد.

دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران، با استفاده از جدیدترین روش ها و دستگاه های پزشکی آماده ی ارائه خدمات زیبایی به شما عزیزان می باشد.
جهت تماس و برقرای ارتباط می توانید با شماره 09361953888  تماس حاصل فرمایید.

 

دوره نقاهت جراحی بینی

یکی از مهم ترین زمان های جراحی، دوره نقاهتی است که بعد از مرخص شدن از بیمارستان آغاز می شود.

بعد از پایان جراحی، پانسمانی داخل بینی قرار می گیرد که فردای جراحی برداشته می شود.

معمولا بعد از جراحی، اطراف بینی و  چشم ها کبود خواهد بود. جهت کاهش تورم و کبودی می توان از کمپرس یخ استفاده کرد. البته توجه داشته باشید کمپرس نباید به طور مستقیم بر روی پوست گذاشته شود.

در صورتی که تحمل درد برای بیمار مقدور نباشد، می تواند از داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک استفاده کند. آنتی بیوتیک نیز باید طبق دستور پزشک مصرف شود تا از بروز عفونت پیشگیری به عمل آید.

ممکن است بعد از جراحی، تنفس با دهان برای بیمار کمی سخت باشد. گرفتگی بینی بعد از چند روز برطرف خواهد شد.

جراحی بینی شکسته

جراحی بینی شکسته

اما اگر بخواهیم در خصوص مراقبت های این دوران بگوییم، رعایت موارد زیر از سوی بیمار ضروری خواهد بود:

 • چسب روی بینی باید همواره زده شود و نسبت به زمان تعویض آن اهمیت داده شود.
 • استفاده از عینک تا چند ماه بعد از جراحی ممنوع است. نکته بسیار مهم این است که بعد از جراحی، نباید هیچ گونه فشاری به بینی وارد شود. چرا که بینی در حال فرم گرفتن می باشد.
 • از انجام فالیت های شدید بدنی مانند ورزش، خم و راست شدن و یا بلند گردن اجسام سنگین، باید به مدت حداقل یک ماه خودداری شود.
 • سر باید تا حد امکان بالا نگه داشته شود. هنگام خواب، یک یا دو بالشت زیر سر قرار بگیرد.

رعایت موارد زیر همگی به نفع بیمار هستند و باعث می شوند دوره نقاهت با سرعت بیشتر و کمترین میزان عوارض طی شود. نتایج نهایی این روش جراحی، با برطرف شدن کامل تورم مشخص می شود که ممکن است چند ماه طول بکشد.

دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از سال ۸۶ در رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بوده است و در سال های ۹۰ الی ۹۲ به عنوان جراح عمومی در شهر مهریز یزد خدمت کرده است.

دکتر ناظمیان در سال ۱۳۹۲ در رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی، زیبایی فک و صورت، دست و میکروسکوپی، تحصیل و به مدت ۳ سال در بیمارستان ۱۵ خرداد تهران طبابت کرده است.

یشان اکنون به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک به انجام عمل های زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی، پروتز، لیفت و کوچک کردن سینه ها، ابدومینوپلاستی، بلفاروپلاستی، براکیوپلاستی و … می پردازد.

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *