دکتر محمود ناظمیان » لاغری و پیکر تراشی » بهترین جراح لیپوساکشن
مدت زمان مطالعه ۱۱ دقیقه

بهترین جراح لیپوساکشن

یکی از روش هایی که امروزه برای لاغری موضعی در اندام های مختلف بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث کاهش و حذف چربی در نواحی مختلف بدن می شود استفاده از لیپوساکشن می باشد. از لیپوساکشن می‌توان در نواحی مختلفی از بدن مانند شکم و پهلوها بازوها سینه باسن گردن کمر و صورت استفاده نمود.

در واقع لیپوساکشن روشی است که با از بین بردن رسوبات چربی اضافی در مناطق خاص بدن باریک و تغییر شکل، کانتور و نسبت بدن را بهبود می بخشد. نواحی مشترک مورد هدف شامل ران، باسن، شکم، بازوها، گردن و زیر چانه است.

لیپوساکشن چیست و چه کاربردهایی دارد؟

به کمک لیپوساکشن که  یک روش جراحی زیبایی است، رسوبات چربی اضافی در مناطق خاص بدن به صورت کامل برداشته شده و باعث پیکر تراشی می شود.

لیپوساکشن برای بیرون کشیدن چربی ها از اندام های مختلف بدن از یک لوله کوچک که از جنس استیل می باشند کمک می گیرد، این لوله کوچک و نازک بوده و به آن کانال گفته می شود میله فلزی به یک پمپ قدرتمند متصل است که حالت مکنده دارد جراح و یا بهترین دکتر پیکرتراشی با ایجاد یک برش بسیار کوچک در محل مورد نظر این میله را وارد پوست می کند ،زمانی که برش مورد نیاز زده شد میله کانولا وارد بدن شده و وارد لایه های چربی می شود و به صورت متداول چربی های ناحیه مورد نظر را به مخزن چربی متصل به دستگاه هدایت می کند از این طریق چربی ها از بدن خارج شده و لاغری موضعی اتفاق می افتد.

لیپوساکشن یک روش سریع و ایمن برای رسیدن به اندام ایده آل در افرادی می باشد که نسبت به لاغری و از بین بردن چربی های بدن ناتوان می‌باشند.

دستگاه لیپوساکشن شبیه به روش لاغری با لیپوماتیک است، برای اینکه بدانید لیپوماتیک چیست؟ می توانید سایر مطالب ارائه شده در وب سایت را مطالعه نمایید .

لیپوساکشن شکم

لیپوساکشن شکم

لیپوساکشن جایگزینی برای کاهش وزن نیست

 • اگر قبل از انجام لیپوساکشن پوست شما فرورفتگی داشته باشد، پس از انجام این روش احتمالاً هنوز هم پوک خواهد ماند.
 • اگر پوست اضافی بعد از لیپوساکشن منقبض و سفت نشود، ممکن است به روش دیگری برای از بین بردن پوست اضافی نیاز باشد.
 • اگر تمایل به بیهوشی و خونریزی ندارید، یا توانایی بدنی ضعیفی دارید و یا بیش از حد احتمال ابتلا به عوارض جراحی را دارید، نمی توانید این روش را انجام دهید.

لیپوساکشن برای چه افرادی مناسب است؟

تمامی آقایان و خانم هایی که تمایل به حذف چربی های موضعی در نقاط مختلف بدن می باشند، می توانند از این روش جراحی زیبایی استفاده نمایند. البته لیپوساکشن برای افرادی مناسب است که زندگی خود را تغییر داده‌اند و می‌خواهند از داشتن یک اندام ایده آل و زیبا در کنار سلامت عمومی بدن لذت ببرند .

در حقیقت این روش به افرادی توصیه می‌شود که اقدامات لازم برای حذف چربی های بدن را انجام داده‌اند و رژیم غذایی متناسب با اندام خود را دریافت نموده اند و دیگر تصمیمی برای چاق بودن ندارند.

بدین منظور فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی به شما کمک می کند که به اندام ایده آل خود توسط دستگاه لیپوساکشن دست پیدا کنید، اما در ادامه از شما می خواهد که رژیم غذایی فعالیت‌های بدنی خود را ادامه دهید تا همیشه از زیبایی اندام و سلامت بدن برخوردار باشید.

لیپوساکشن روشی است ممکن است برای همه مناسب نباشد. بنابراین همیشه قبل از تصمیم گیری برای انجام این روش درمانی باید با بهترین دکتر پیکر تراشی صحبت کنید. جراح پلاستیک شما وضعیت و سلامت عمومی شما را ارزیابی می کند و نوع روش درمانی را که مناسب شما باشد ارائه می کند.

چه کسانی کاندید مناسب جراحی لیپوساکشن می باشند؟

به طور کلی افراد مختلفی می‌توانند تحت عمل زیبایی لیپوساکشن قرار بگیرند، اما توصیه متخصصان در این زمینه این می باشد که برای انجام لیپوساکشن حتماً فرد بالای ۱۸ سال سن داشته باشد. چرا که در این زمین فرد رشد کافی نسبت به اندام های خود رسیده است و همچنین آمادگی لازم برای جراحی زیبایی را خواهد داشت البته بیشتر مراجعین برای انجام این جراحی افرادی بی نقصی تا ۵۰ سال می باشند.

در صورتی که شرایط زیر را داشته باشید می توانید جراحی لیپوساکشن را انجام دهید:

 • شما از نظر جسمی سالم و دارای وزن ثابتی هستید.
 • شما انتظارات واقع بینانه ای از جراحی دارید.
 • شما غیر سیگاری هستید یا سیگار را ترک کرده اید.
 • شما دچار چاقی موضعی هستید که علی رغم داشتن رژیم غذایی سالم و ورزش همچنان ادامه دارند.
 • لیپوساکشن به احتمال زیاد برای افرادی که دارای وزن سالم و پوستی انعطاف پذیر و سفت هستند و در نواحی خاصی جیب چربی اضافی دارند نیز موفقیت آمیز خواهد بود.
 • توجه داشته باشید افراد مسن به دلیل اینکه خاصیت انعطاف پذیری پوستی کمتری دارند، ممکن است به نتایج مشابه افراد جوانی که پوست سفت تری دارد نرسند.

مزایای لاغری با لیپوساکشن

استفاده از دستگاه لیپوساکشن بسیار سریع و موثر خواهد بود این روش می تواند در کمترین زمان بیشتر این تعبیر را از بدن شما خارج نماید و شما را به اندام ایده آل خود برساند.

معمولاً زمان لازم برای این جراحی حدوداً یک ساعت و یا کمی بیشتر می باشد در حقیقت فاصله شما از چاقی تا رسیدن به اندام ایده آل تنها ۱ الی ۲ ساعت می باشد این مزیت باعث می شود که لیپوساکشن یکی از روش های پر طرفدار برای رسیدن به اندام ایده آل باشد.

مزیت دیگر لیپوساکشن امکان حذف چربی در نقاطی است که به کمک رژیم و یا ورزش های سخت از بین نمی روند . معمولاً قسمت هایی مانند پهلوها، پشت کمر و بازوها و یا در افراد دیگری چاقی در قسمت غبغب بسیار دشوار می باشد و کاهش چربی در این مناطق حتی با وجود رژیم ها و تمرینات سخت ورزشی اتفاق نمی افتد.

مزایای لاغری با لیپوساکشن

مزایای لاغری با لیپوساکشن

آیا برای انجام جراحی لیپوساکشن به بیهوشی نیاز خواهد بود؟

بسته به روش و میزان چربی، لیپوساکشن می تواند تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام شود. اگر فقط مقدار کمی چربی و تعداد محدودی از نقاط بدن درگیر باشد، می توان لیپوساکشن را با بی حسی موضعی انجام داد تا فقط نواحی آسیب دیده را بی حس شود. اما برای خارج کردن حجم زیاد چربی، معمولاً از بیهوشی عمومی استفاده می شود.

البته بیهوشی مدرن بی خطر و موثر است، اما ممکن است عوارضی را نیز به همراه داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از پزشک جراح پلاستیک و متخصص بیهوشی خود سوال کنید. جراح و یا متخصص بیهوشی از شما در مورد تمام داروهایی که مصرف می کنید یا مصرف کرده اید و هر نوع آلرژی دارید، قبل از جراحی سوالاتی را می پرسد.

لیپوساکشن چگونه انجام می شود؟

لیپوساکشن یک عمل جراحی تهاجمی است که با هدف بهبود و از بین بردن رسوبات تجمع یافته در نقاط مختلف بدن و متناسب کردن میزان چربی در این نواحی انجام می شود. لیپوساکشن می تواند در طی یک جلسه تا 5 لیتر چربی را با ایمنی نسبی از بین ببرد. بسته به تعداد مناطقی که به درمان نیاز دارند، درمان های مکرر ممکن است لازم باشد.

بررسی تکنیک‌های مختلف لیپوساکشن

لیپوساکشن یا ساکشن لیپکتومی ( برداشت چربی با کمک ساکشن)

در این روش چربی با استفاده از مکش خلا از بدن خارج می شود. این روش ممکن است بدون تزریق یا به وسیله تزریق مایع (محلول نمک) قبل از شروع عمل به محل عمل تزریق می شود، صورت پذیرد.

پیکرتراشی و لاغری با امواج صوتی (لیپوساکشن اولتراسونیک)

برای از بین بردن چربی مایع شده و صاف کردن لبه های مناطق تحت درمان، از انرژی اولتراسونیک برای مایع سازی سلول های چربی استفاده می شود.

روش لیپوساکشن به کمک امواج مکانیکی

از تراشنده نوسانی که توسط موتور هدایت می شود برای تراشیدن چربی موجود استفاده می شود.

خطرات و عوارض احتمالی لیپوساکشن چیست؟

جراحی مدرن به طور کلی ایمن است اما احتمال بروز خطرات و عوارض وجود دارد. اگر تعداد زیادی از نواحی بدن به طور هم زمان درمان شوند یا محدوده نواحی مورد نیاز برای جراحی بیشتر باشد احتمال بروز عوارض لیپوساکشن افزایش می یابد.

برخی از عوارض و خطرات احتمالی مرتبط با لیپوساکشن ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • سوختگی یا سایر آسیب های گرمایی پوست یا بافت های عمیق دستگاه ساکشن که برای مایع سازی سلول های چربی استفاده می شود، ممکن است ایجاد شود
 • عوارض ناشی از تزریق مایع بیهوشی می تواند شامل مسمومیت لیگنوکائین یا جمع آوری مایع در ریه ها (در صورت تزریق بیش از حد مایعات) باشد.
 • عفونی که در بافت های چربی ایجاد می شود نیز می تواند یک عارضه جدی باشد و درمان آن دشوار است.
 • طولانی شدن زمان بهبودی
 • به وجود آمدن ناهمواری در و خطوط موج دار در سطح پوست
 • تغییر در احساس یا بی حس شدن پوست
 • تغییر رنگ پوست یا تورم
 • به وجود آمدن اسکار قابل توجه بر روی پوست
 • آسیب به ساختارهای عمیق تر مانند بافت مانند اعصاب، رگ های خونی، عضلات، ریه ها و اندام های شکمی
 • درد ، که ممکن است ادامه دار باشد.
 • واکنش های دارویی آلرژیک
 • تشکیل لخته های خون یا لخته های چربی، که ممکن است به سمت ریه ها حرکت کنند.
 • تورم مداوم در پاها
 • ترومبوز سیاهرگی عمقی که به دنبال آن عوارض قلبی و ریوی به وجود می آید.

ممنوعیت های جراحی لیپوساکشن

به طور کلی این جراحی برای افرادی که دارای فشار خون بسیار بالا هستند یا واکنش‌های آلرژی نسبت به برخی از داروها دارند توصیه نمی شود و در صورتی که آزمایشات لازم در این خصوص انجام شد و جراح تایید نمود که شما می توانید این جراحی را انجام دهید نسبت به آن اقدام خواهد شد.

همچنین لیپوساکشن برای افرادی که نسبت به آنتی بیوتیک ها و داروهای مورد استفاده در جراحی آلرژی های بسیار خطرناکی دارند توصیه نمی شود.

در صورتیکه فرد مبتلا به دیابت و یا بیماری های قلبی عروقی و یا ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن باشد که در این شرایط انجام جراحی لیپوساکشن توصیه نمی شود.

برای انجام جراحی لیپوساکشن نیاز است تا این اقدام توسط بهترین جراح زیبایی شکم در تهران انجام شود این جراحی بسیار حساس بوده و نیاز به تجربه و تبحر کافی از جانب جراح زیبایی دارد.

از این رو توصیه می شود که در انتخاب جراح برای لیپوساکشن اقدامات لازم را انجام داده و اهمیت ویژه ای نسبت به انتخاب جراح داشته باشید.

دوران نقاهت بعد از جراحی لیپوساکشن

دوره نقاهت کوتاه در این جراحی می تواند شما را در رابطه با انتخاب روش جراحی زیبایی اندام تشویق نماید. چرا که لاغری با روش لیپوساکشن بسیار سریع بوده و دوره نقاهت و استراحت آن کوتاه است شما در یک دوره ۷ الی ۱۰ روزه می ‌توانید فعالیت های روزمره خود را به صورت کامل انجام دهید همچنین از روز دوم بعد از جراحی می ‌توانید تحرک داشته باشید.

این جراحی بعد از پایان ریکاوری نیازی به بستری در بیمارستان ندارد و فرد در بیشتر موارد و بعد از گذراندن دوره ریکاوری و تایید جراح به خانه باز می گردد.

بهترین جراح لیپوساکشن کیست؟

جراحی لیپوساکشن یکی از روش های جراحی زیبایی اندام می باشد که اغلب جراحان پیکر تراشی از تکنیک های مختلفی برای انجام آن بهره می گیرند تا هر ناحیه ای از بدن را به فرم دلخواه تغییر دهند.

اگر شما هم تا کنون به فکر از بین بردن چربی های موضعی خود افتاده اید و در انتخاب بهترین جراح لیپوساکشن دچار مشکل و تردید شده اید. یکی از روش هایی که می توان شما را در این امر کمک کند، مشاهده نمونه کارهای قبلی جراح می باشد که یک دید کلی از نحوه انجام جراحی پزشک به شما می دهد. مراجعه به سایت پزشک و همچنین مراجعه به مطب وی و صحبت با بیمارانی که در گذشته با جراح مورد نظر شما، جراحی داشته اند سوالاتی را بپرسید و از میزان رضایت مندی آنها از نتیجه جراحی اطلاعات خوبی کسب نمایید.

بهتر است قبل از هر گونه اقدامی در خصوص انجام این جراحی تمامی جوانب را مورد بررسی قرار دهید و از جراح مورد نظر خود در مورد مزایا، معایب و مراقبت های بعد از این جراحی اطلاعات کافی را کسب نمایید.

دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از سال ۸۶ در رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بوده است و در سال های ۹۰ الی ۹۲ به عنوان جراح عمومی در شهر مهریز یزد خدمت کرده است.

دکتر ناظمیان در سال ۱۳۹۲ در رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی، زیبایی فک و صورت، دست و میکروسکوپی، تحصیل و به مدت ۳ سال در بیمارستان ۱۵ خرداد تهران طبابت کرده است.

یشان اکنون به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک به انجام عمل های زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی، پروتز، لیفت و کوچک کردن سینه ها، ابدومینوپلاستی، بلفاروپلاستی، براکیوپلاستی و … می پردازد.

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *