دکتر محمود ناظمیان » جراحی زیبایی سینه » بهترین جراح پلاستیک
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

بهترین جراح پلاستیک

جراحی پلاستیک یکی از تخصص های مهم در حوزه پزشکی است که در قسمت های مختلف بدن به جهت رفع مشکلات و جراحی زیبایی انجام می شود.

جراحان پلاستیک معمولا جراحی های مختلف از جمله لاغری موضعی، جراحی زیبایی صورت، ترمیم پوست، انواع پروتزها و … را انجام می دهند.

جراحی زیبایی پلاستیک به جهت رفع نقایص و آسیب های وارده به بخش های مختلف بدن انجام می شود که این جراحی ها شامل لیپوساکشن و تکنیک های انتقال پوست برای ترمیم آسیب های وارده به قسمت های دیگر بدن، مورد استفاده قرار می گیرد.

گاهی آسیب های وارده ناشی از آفتاب سوختگی است و گاهی به دلیل تصادف است و ممکن است شدید باشد. به هر حال انجام این جراحی ها نیازمند مهارت و تکنیک های خاصی است که یک جراح پلاستیک قبل از دریافت گواهی و پروانه پزشکی باید 7 سال دوره پزشکی عمومی را بگذارند و بعد از گرفتن مدرک به صورت اجباری به مدت 2 سال به عنوان پزشک عمومی تجربه کسب کند و کار کند. در امتحان تخصصی شرکت کند و به مدت 4 سال تخصص جراحی عمومی را بگذراند و بعد از کسب مدرک به مدت 2 سال به عنوان جراح عمومی خدمت کند. سپس در امتحان فوق تخصص شرکت کند و به مدت 3 سال دوره کامل فوق تخصص جراحی پلاستیک را ببیند و به مدت 3 سال خدمت کند تا اینکه بتواند به عنوان جراح پلاستیک مجرب در شهری مثل تهران پروانه طبابت را داشته باشد.

وظایف فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

همانطور که می دانید گستره عمل های جراحی پلاستیک بسیار وسیع است به همین جهت پزشکانی که در این زمینه فعالیت می کنند، می توانند کارهای مختلفی را انجام دهند.

نکته ای که باید گفته شود این است که یک جراح پلاستیک باید دانش، تبحر و مهارت کافی را در انجام عمل های زیبایی و پلاستیک داشته باشد و بهترین نتایج را در این عمل ها کسب کند.

یکی فوق تخصص جراحی پلاستیک باید آناتومی قسمت های مختلف بدن را بداند و بتواند با انجام جراحی، زیبایی نواحی از بدن که نیاز به جراحی زیبایی دارد را بهبود بخشد.

جراحی پلاستیک چیست؟

جراحی پلاستیک به دو دسته جراحی پلاستیک زیبایی و جراحی پلاستیک ترمیمی تقسیم می شود. برخی از جراحی های زیبایی و پلاستیکی که یک جراح پلاستیک ماهر انجام می دهد به شرح زیر است:

لیپوساکشن

این عمل مربوط به برداشتن چربی های اضافی است که در کوتاه ترین زمان ممکن باعث لاغری فرد می شود. جراحی لیپوساکشن باعث می شود تمام چربی های اضافه انباشته شده در قسمت های ران، پهلو، بازو و … حذف شود. در طی جراحی لیپوساکشن پوست های اضافی نیز حذف می شود.

مزایای لاغری با لیپوساکشن

ابدومینوپلاستی

یکی دیگر از جراحی هایی که برای از بردن چربی های بدن استفاده می شود، جراحی ابدومینوپلاستی است. در این روش چربی های اضافی حذف و ماهیچه ها سفت می شوند. در عمل ابدومینوپلاستی برش های در ناحیه شکم و دور ناف زده می شود.

جراحی لیفت سینه یا ماموپلاستی

برخی از افراد سینه های افتاده ای دارند و به دنبال روشی برای بالا کشیدن سینه های خود هستند. این افراد معمولا با ورزش و سایر روش های زمان بر به نتیجه دلخواه خود نرسیده اند. جراح پلاستیک به این دست از افراد جراحی ماموپلاستی را پیشنهاد می کند. این جراحی ظاهر مناسبی برای این افراد ایجاد می کند.

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه یک روش جراحی زیبایی است که به جهت بزرگ کردن سینه استفاده می شود. این جراحی برای آن دسته از افرادی که به دلیل سرطان سینه بافت سینه خود را از دست داده اند نیز انجام می شود. دسته ای از افراد نیز به دلایل ژنتیکی، رژیم های غیر اصولی، شیردهی و دلایل مختلف دیگر سینه های کوچکی دارند و با استفاده از پروتز سینه حجم سینه های خود را افزایش می دهند.

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه

پروتز صورت

از پروتزها علاوه بر اینکه در ناحیه سینه استفاده می کنند، می توان برای برجسته کردن و افزایش جذابیت نقاط مختلف صورت نیز استفاده کرد. البته جراحی پروتز همیشه جنبه زیبایی ندارد و می توان به منظور ترمیم نیز از آن بهره گرفت.

مثلا افرادی که از مشکلات مادرزادی در ناحیه فک رنج می برند و یا اینکه به دلایل دیگر دچار مشکل شده اند، از پروتز فک برای ترمیم این بخش استفاده کرد.

رینوپلاستی

جراحی بینی یکی از اقداماتی است که توسط یک جراح پلاستیک انجام می شود. این عمل هم به منظور زیبایی ظاهری بینی و هم به منظور برطرف کردن مشکلاتی که در ساختار بینی وجود دارد، انجام می شود.

به طور مثال از عمل رینوپلاستی برای درمان انحراف تیغه بینی و برداشتن پولیپ های بینی که مشکلات تنفسی را برای فرد ایجاد کرده، استفاده می شود.

نتیجه بعد از عمل رینوپلاستی

نتیجه بعد از عمل رینوپلاستی

بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک نوعی جراحی زیبایی است که به منظور رفع افتادگی یا پف کردگی پلک ها که در اثر عوامل مختلفی ایجاد شده است، استفاده می شود. این جراحی بسیار سبک است و می تواند همزمان با جراحی های دیگر نیز انجام شود.

جراحی بلفاروپلاستی پلک فوقانی تحت بی حسی موضعی

جراحی بلفاروپلاستی پلک فوقانی تحت بی حسی موضعی

تزریق چربی و ترانسفر

یکی از محبوب ترین و ایمن ترین روش های بهبود تناسب اندام، تزریق چربی است. در این روش چربی ها از قسمت های مختلف بدن که دارای چربی اضافه هستند، برداشته شده و به قسمت هایی که نیاز به چربی بیشتر دارند، تزریق می شود.

در این روش به دلیل اینکه چربی از بدن خود فرد گرفته می شود، هیچ خطری وجود ندارد و احتمال پس زدن ماده تزریق شده، سلامت فرد را به خطر نمی اندازد.

ژنیکوماستی

بروز برخی از اختلالات در آقایان و بهم خوردن تعادل و توازن هورمون های استروژن و تستوسترون، باعث بزرگ شدن بافت سینه در آنها می شود. عمل ژنیکوماستی به منظور بهبود شکل و اندازه سینه ها در آقایان انجام می شود.

عمل ژنیکوماستی

عمل ژنیکوماستی

لیفت صورت و اندام

جراحان پلاستیک از روش جراحی لیفت در قسمت های مختلف بدن و حتی صورت استفاده می کنند. جراحی لیفت شامل موارد زیر است:

لیفت کلی صورت

لیفت پیشانی

لیفت بازو

لیفت ران

لیفت ابرو

لیفت لب 

جراحی پلاستیک ترمیمی برای آن دست از افرادی انجام می شود که دچار مشکلات مادرزادی، بیماری های مختلف مانند بیماری سرطان، تصادف و … شده اند.

به طور مثال شخصی که در اثر سرطان سینه بافت سینه خود را از دست داده است، با استفاده از جراحی ترمیم سینه می تواند ظاهر طبیعی سینه را داشته باشد.

از این نکته نمی توان گذشت که جراحی های پلاستیک چه از نوع زیبایی باشد و چه از نوع ترمیمی، تاثیر زیادی در ایجاد اعتماد به نفس در فرد داشته و طبیعتا کیفیت زندگی را بهبود می بخشد.

اقدامات بهترین جراح پلاستیک

جراح فوق تخصص پلاستیک می تواند برای قسمت هایی از بدن که نیاز به جراحی زیبایی یا ترمیمی دارد، جراحی پلاستیک انجام دهد.

بنابراین برای انجام جراحی پلاستیک زیبایی باید به پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مراجعه کنید تا نتایج مطلوبی را کسب کنید.

از جمله اقداماتی که بهترین جراح پلاستیک انجام می دهد عبارتست از:

بهبود ظاهر کل بدن

جراحان پلاستیک در بیماری خاصی تخصص ندارند. یعنی اینکه مانند پزشکان قلب یا سرطان تنها با قسمتی خاصی از بدن سروکار ندارند. پزشکان جراح پلاستیک با تمامی بخش های بدن آشنایی کامل دارند و به جهت بهبود ظاهر کل بدن نیاز دارند که آناتومی کل بدن را بشناسند.

انتقال بافت

جراحان پلاستیک این مهارت را دارند که بافت های قسمتی از بدن را به قسمت های دیگر بدن انتقال داده و برش های و زخم های پیچیده بدن را با جراحی زیبایی از بین ببرند و در صورت نیاز از پروتز و ایمپلنت های پلاستیکی یا فلزی برای ترمیم استفاده می کنند.

ترمیم اسکار

گاهی ممکن است به دلایل مختلف زخم هایی روی بدن ایجاد شود که جای آنها به صورت اسکار روی بدن بماند و از بین نرود. جراح پلاستیک می تواند برای از بین بردن این اسکارها با استفاده از ابزارهای مختلف، جراحی ترمیمی انجام دهند.

سخن پایانی

به طور کلی یک فوق تخصص جراح پلاستیک می تواند جراحی های زیبایی و ترمیمی را در کل بدن انجام دهند. به همین خاطر آشنایی کلی با آناتومی بدن دارد.

به دلیل حساسیت بالای جراحی های پلاستیک و نیاز به دقت و مهارت زیاد جراح، توصیه می شود اگر برای انجام این نوع جراحی ها، قبل از مراجعه به پزشک تحقیقات لازم را در مورد جراح انتخاب خود انجام دهید و به پزشکی مراجعه کنید که تخصص های کافی و لازم را در این زمینه داشته باشد تا نتایج بعد از عمل شما قابل قبول باشد.

جراحی های پلاستیک جراحی های حساسی هستند و اگر توسط افراد ناوارد انجام شود صدمات جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از سال ۸۶ در رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بوده است و در سال های ۹۰ الی ۹۲ به عنوان جراح عمومی در شهر مهریز یزد خدمت کرده است.

دکتر ناظمیان در سال ۱۳۹۲ در رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی، زیبایی فک و صورت، دست و میکروسکوپی، تحصیل و به مدت ۳ سال در بیمارستان ۱۵ خرداد تهران طبابت کرده است.

یشان اکنون به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک به انجام عمل های زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی، پروتز، لیفت و کوچک کردن سینه ها، ابدومینوپلاستی، بلفاروپلاستی، براکیوپلاستی و … می پردازد.

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *