دکتر محمود ناظمیان » لاغری و پیکر تراشی » با بهترین دکتر پیکرتراشی در تهران آشنا شوید.
مدت زمان مطالعه ۲۵ دقیقه

با بهترین دکتر پیکرتراشی در تهران آشنا شوید.

محتوا نمایش

بهترین دکتر پیکرتراشی را چگونه پیدا کنیم؟

چه روش های دیگری برای پیکرتراشی وجود دارد؟

اگر شما جزو افرادی باشید که بعد از مدت ها رژیم و انجام ورزش سخت نتوانسته اید وزن اضافه ی خود را از دست بدهید و به اندام ایده آل خود برسید، قطعا به راحت شدن از شر چربی ها به روش های جراحی فکر کرده اید. ممکن است حتی به این موضوع فکر کرده باشید که کاش چربی های اضافه ای که در شکمتان دارید را می توانستید به ناحیه ی باسن منتقل کنید تا اندام خوش فرم تری داشته باشید. در زمان های گذشته این خواسته ها می توانستند فقط آرزو باشند اما اکنون با کمک پیکرتراشی مدرن، می توانید آرزوهایتان را به واقعیت تبدیل کنید. برای آشنایی با بهترین دکتر پیکرتراشی تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

هنری به نام پیکرتراشی

در ابتدا می خواهیم کمی درباره ی تاریخچه ی پیکرتراشی با شما صحبت کنیم. حتما پیش خودتان فکر می کنید که پیکرتراشی یک جراحی کاملا مدرن است. بله این موضوع درست است. اما انسان از بدو دنیا، همواره به دنیا زیبایی بخشیدن به اندام و چهره انسان ها حتی بر روی سنگ ها بوده است. اگر در سفرهای خود به موزه های مختلفی رفته باشید، حتما با این موضوع مواجه شده اید که موزه ها پر از مجسمه های مختلف با اندام های زیبا است که هنرمند تمام تلاش خود را برای زیباتر نمودن اندام مجسمه انجام داده است. در واقع مجسمه سازی و پیکرتراشی سال ها قبل از تمدّن بشری وجود داشته است.

در دسترس بودن مواد اولیه در رواج این هنر بسیار موثر بوده است. عمده مواد مصرفی در ساخت مجسمه و اشیا سه بعدی در دوران قدیم، سنگ یا چوب بوده است. پیکرتراشی،  مجسمه سازی و یا تندیسگری هنری است که بر روی چوب یا سنگ می تواند خلق شود .هنرمند پیکرتراش طرح هایی زیبا از پیکر زنان و مردان را با استفاده از چوب ایجاد می کند .این هنر از زمان های دور در بین ایرانیان و رومیان رواج زیادی داشته است. از آن جایی که این زیبایی طلبی حتی در مجسمه ها نیز دیده می شود، پس طبیعی است که با پیشرفت علم، انسان ها به فکر پیکرتراشی اندام خود بیفتند.

پیکرتراشی مدرن

پیکرتراشی مدرن شیوه ای است که در آن سلول های چربی اضافی بدن که موجب افزایش وزن و سایز اندام های مختلف شده اند، از طریق امواج اینفراسونیک از هم گسسته و به حالت مایع درمی آیند. چربی های اضافه بدن پس از تبدیل شدن به مایع، از طریق لوله های باریک کانولا با حرکت های چرخشی از بدن خارج خواهند شد. از بین بردن چربی از طریق این شیوه، کمترین میزان خونریزی را به دنبال خواهد داشت و به عروق و بافت سلولی هیچ آسیبی وارد نمی شود. از آن جایی که در روش پیکرتراشی مدرن حرارت دهی انجام نمی شود، علاوه بر آنکه خطر سوختگی پوست وجود ندارد چربی های تخلیه شده از بدن نیز مجددا می توانند مورد استفاده قرار بگیرند و آن ها را در قسمت های دیگر بدن مانند جای خط اخم و لبخند یا در پستان و لگن تزریق نمود تا پس از انجام عمل، اندام ایده آل تری به دست آید.

چه کسی علم کافی را برای انجام جراحی های پیکرتراشی دارد؟

بهترین گزینه ی پیش روی شما، مراجعه به یک متخصص جراحی پلاستیک می باشد. شما باید برای انجام جراحی های پیکرتراشی باید به بهترین جراح پلاستیک در نزدیکی خود مراجعه کنید. جراحان پلاستیک علم و تجربه کافی را برای اجرای یک عمل جراحی پیکرتراشی بی خطر دارند.

یک جراح پلاستیک و زیبایی متخصص پس از گذراندن دوره های مخصوص در دانشکده پزشکی و گذراندن دوره تخصص زیبایی توانایی تشخیص کمبود و اختلالات موجود در شکل ظاهر هر فرد را پیدا کرده و بهترین روش درمانی را در بهبود ظاهری و بیرونی فرد اتخاذ می کند.

ویژگی های بهترین دکتر پیکرتراشی چیست؟

از جمله مهم ترین ویژگی هایی که یک جراح پلاستیک خوب در تهران یا بهترین فوق تخصص جراح پلاستیک در تهران باید داشته باشد از این قرار است:

 • دانش و تخصص در انجام انواع جراحی های پلاستیک
 • داشتن تجرب هبرای انجام انواع جراحی های زیبایی و پلاستیک
 • توانمندی در سرچ و پیاده سازی تکنیک های جدید
 • استفاده از انواع مواد و ابزارآلات پزشکی جدید و توانایی استفادهاز تکنولوژی روز
 • ارائه بهترین و دقیق ترین مشاوره ها به مراجعه کنندگان جهت تصمیم گیری صحیح توسط آن ها
 • انتخاب بهترین تکنیک جراحی در انجام جراحی های پلاستیک
 • دریافت هزینه های منطقی و معقول متناسب با سنگینی عمل از مراجعین
 • ارتباط گیری موثر و صمیمانه برای بهبود روند جراحی و کاهش استرس و اضطراب فرد در تمامی طول روند جراحی و درمان
 • همراهی با بیمار حتی بعد از انجام جراحی برای کاهش استرس او

چه کسانی کاندید مناسبی برای جراحی های پیکرتراشی هستند؟

 • اگر می خواهید یک جراحی پیکرتراشی موفقیت آمیزی را داشته باشید، باید شرایط زیر را دارا باشید:
 • سلامت عمومی فیزیکی مناسبی داشته باشید.
 • در حال مصرف مشروبات الکی نباشید.
 • استعمال دخانیات را متوقف کرده باشید.
 • به شاخص توده بدنی متناسب طبق دستور پزشکتان رسیده باشید.
 • از جراحی انتظارات منطقی داشته باشید.
 • بهترین دکتر پیکرتراشی را انتخاب کنید

برای اطمینان از مناسب بودن جراحی پیکرتراشی برای شما و روش های مناسب برای مشکلتان می توانید با کلیک بر روی این پست در اینستاگرام، از شرایط مشاوره رایگان آنلاین دکتر محمود ناظمیان، فوق تخصص جراحی پلاستیک آگاه شوید.

پیکرتراشی شامل چه جراحی هایی است؟

اکثر جراحی های زیبایی بدن که در آن ها تخلیه چربی، تزریق چربی و یا لیفت انجام می پذیرد جزو جراحی های پیکرتراشی می باشند. در ادامه انواع این جراحی ها را برای شما بر می شماریم:

 • ابدومینوپلاستی
 • ماموپلاستی
 • ژنیکوماستی
 • لیفت ران
 • لیفت بازو
 • لیفت سینه
 • لیفت باسن برزیلی (تزریق چربی به باسن)

در این جراحی ها به روش های مختلف چربی از بدن خارج شده و در صورت نیاز به نواحی دیگری تزریق می شود

کوچک کردن شکم و پهلوها
کوچک کردن شکم و پهلوها
عمل ژنیکوماستی
عمل ژنیکوماستی
عمل کوچک کردن شکم آقایان
عمل کوچک کردن شکم آقایان

انواع روش های پیکرتراشی کم تهاجمی

می توان با استفاده از تکنیک ها و دستگاه های مختلف، جراحی های پیکر تراشی کم تهاجمی را انجام داد. در ادامه این روش ها را برای شما بازگو می کنیم.

کرایولیپولیز

به پیکر تراشی سرد کرایولیپولیز گفته می شود. در این روش قسمتی از بدن انتخاب شده و اندازه گیری می شود. اپلیکاتور دستگاه پیکر تراشی سرد است که به قسمت انتخاب شده وصل می شود؛ پس از تنظیم دمای آن سلول های چربی به صورت دائمی به دلیل سرما از بین می روند. پس از جدا کردن دستگاه اپلیکاتور از بدن سلول های چربی با ماساژ دستی شکسته می شوند و از بدن دفع می شوند. در این روش نمی توان از چربی های خارج شده برای تزریق به بدن استفاده کرد.

کرایولیپولیز

اولترازد

اولترازد یک دستگاه لیپولیز اولتراسونیک با امواج ماورائ صوت است که با سرعت بسیار بالا و در عین حال ایمن باعث تخلیه چربی و لیفت پوست می شود.این دستگاه با فشار به بافت های چربی باعث ایجاد حباب هایی در سلول می شود و سلول بعد از مدتی نمی تواند این حجم از فشار را تحمل کند و منفجر می شود.

بادی جت یا واتر جت

بادی جت یا واتر جت مانند دستگاه لیپوماتیک عمل میکند، با این تفاوت که در این روش از فشار آب برای شکستن پیوند بین سلول های بافت چربی استفاده می شود. در این روش بافت های اضافی چربی به صورت طبیعی از بافت زیر پوست بیرون می آیند و به صورت دائمی حذف می شوند.

لیپولیز

لیپو به معنای چربی و لیز به معنای شکستن؛ فرآیندی است که در آن چربی های اضافه ی بدن به کمک آب، آنزیم و یا هیدرولیز آب می شوند.

لیپوساکشن

این روش با نام های دیگری مثل لیپو، لیپوپلاستی یا فرم دهی نیز شنیده می شود. در این روش بافت چربی که بین پوست و عضلات قرار دارد و باعث بد شکل شدن و از فرم افتادن بدن می شوند، به وسیله‌ ی لوله ای تو‌خالی و کوچک به نام کانولا از بدن خارج می شوند. می توان از چربی خارج شده در این روش و تصفیه ی آن برای تزریق به نواحی دیگر بدن نیز استفاده نمود.

نحوه کار دستگاه لیپوساکشن

لیپوماتیک (Lipomatic)

روشی نوین برای تخلیه چربی های اضافی و موضعی می باشد. لیپوماتیک در اصل دستگاهی است که از امواج اینفراسونیک و نوسان ثابت برای لاغری استفاده می کند. این دستگاه سلول های چربی را از نقطه ی اتصال آن ها به یکدیگر جدا می کند و بدون این که به سلول های چربی و باقی سلول ها آسیب بزند،سلول های بافت چربی را به صورت سالم از زیر پوست با روش ساکشن خارج می کند. به همین دلیل برای افرادی مناسب است که از مقدار کمی چربی رنج می برند. انتخاب بهترین دکتر پیکرتراشی در نتیجه این جراحی بسیار موثر است.

پیکرتراشی مدرن با لیپوماتیک؟

این روزها متاسفانه به دلیل تغییر سبک زندگی و تغذیه، رعایت اصول سالم زیستن دشوار شده و افراد بسیاری دچار مشکلات اضافه وزن می شوند. چرا که در دوران کنونی، تحرک فیزیکی عموم افراد، بسیار کاهش یافته و در بیشتر زمان های شبانه روز در حالت نشسته به سر می برند. از سویی دیگر افزایش مشغله ها باعث روی آوردن هر چه بیشتر مردم به غذاهای پرچربی و پرکالریِ فست فودی شده است. به همین دلایل، افراد بسیار زیادی با مشکلات چاقی و اضافه وزن درگیر و به دنبال راهی ایده آل و کم عارضه برای از بین بردن چربی های اضافی و رسیدن به اندام ایده آل هستند.

در روش پیکرتراشی مدرن ، نیازی به بستری بیمار نیست و ریکاوری پس از عمل، بسیار کوتاه مدت است و بیمار پس از انجام عملی دو یا سه ساعته با خستگی و درد بسیار کمتر نسبت به سایر روش ها به سرعت به زندگی عادی بازمی گردد و فعالیت های خود را از سر می گیرد و درگیر دوران نقاهت طولانی مدت نخواهد شد. به خاطر تمام این مزایا، این روش تبدیل به محبوب ترین روش در میان روش های کم تهاجمی شده است.

انواع لیپوماتیک

لیپوماتیک می تواند در قسمت های مختلف بدن که در آن ها تجمع چربی داریم، انجام گیرد.

لیپوماتیک شکم: سلولهای چربی که در قسمت شکم جمع شده اند و فرد نتوانسته با رژیم و ورزش آن ها را از بین ببرد، در این روش ، به وسیله ی کانولا از بدن خارج می شوند. بعد از جراحی در صورتی که فرد رژیم غذایی خود را تغییر دهد، چربی رشد می کند ولی به تعداد خیلی کم. به همین دلیل می توانیم بگوییم لیپوماتیک بدون بازگشت است.

– لیپوماتیک بازو؛ لیپوماتیک بازو چربی های بازو را از بین می برد؛ علاوه بر آن در لیفت بازو و خوش فرم شدن آن نیز نقش دارد.

– لیپوماتیک شکم و پهلو؛ معروف ترین نوع لیپوماتیک، لیپوماتیک شکم و پهلو است. شکم و پهلو نقش مهمی در تناسب اندام هر کسی دارد. لیپوماتیک شکم و پهلو تنها مناسب افرادی است که از تجمع چربی در این ناحیه رنج می برند‌ و اگر فردی پوستی افتاده …

لیپوماتیک غبغب

یک نکته مهم در رابطه با عمل جراحی پیکرتراشی به روش لیپوماتیک

پیکرتراشی مدرن ، شیوه ای بدون عارضه برای کاهش سایز افرادی است که دچار چاقی و اضافه وزن مفرط هستند. البته ناگفته نماند که این روش برای افرادی که اضافه وزن کمی دارند و با ورزش و رژیم مناسب می توانند در زمانی کوتاه به وزن ایده آل دست یابند، توصیه نمی شود.

مزایای این روش

 • یکنواختی چربی در زیر پوست و عدم تجمع در نقطه ای خاص
 • درد و خستگی بسیار کمتر نسبت به سایر روش ها
 • عدم نیاز به بیهوشی و انجام عمل از طریق بی حسی موضعی
 • کاهش بسیار زیاد خطر التهاب و آمبولی چربی
 • بدون نیاز به بستری در بیمارستان
 • لاغری دائمی و کاهش شش تا هشت کیلو چربی در یک جلسه
 • بازگشت سریع به فعالیت های عادی زندگی پس از عمل و نقاهت بسیار کوتاه
 • سفت تر شدن پوست بعد از عمل
لیپوماتیک

عوارض عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

عوارض عمل لیپوماتیک پهلو و شکم تنها در دو صورت رخ خواهد داد. اول آنکه کاندیدای عمل، گزینه مناسبی نباشد. به این معنی که آن فرد بهتر است تحت عمل لیپوماتیک قرار نگیرد.دوم آنکه پزشک متخصصی که قرار است عمل پیکرتراشی مدرن را انجام دهد، تبحر کافی را در این زمینه نداشته باشد.پس بهتر است که در صورتی که قصد انجام عمل جراحی لیپوماتیک و از بین بردن چربی های اضافی بدن تان را دارید، به دنبال بهترین دکتر پیکرتراشی باشید.مثلا اگر در تهران زندگی می کنید حتما به سراغ بهترین جراح پلاستیک تهران بروید تا از ایمن بودن عمل جراحی که انجام خواهد پذیرفت اطمینان کامل داشته باشید.

چرا که علیرغم ایمن بودن عمل پیکرتراشی مدرن و مورد تایید قرار گرفتن آن از سوی سازمان FDA  آمریکا، در صورت حاذق نبودن جراح پلاستیک، عوارض مختلفی رخ دهد که در ادامه می توانید مطالعه نمایید.

 • بروز خطا از سوی پزشک به علت خستگی یا عدم تبحر کافی
 • عدم تقارن در اندام ها
 • کوفتگی و گود رفتگی های غیرطبیعی
 • بروزعفونت بیمارستانی

*یک نکته مهم: افراد مبتلا به دیابت، فشارخون بالا، ناراحتی های قلبی و عروقی، پیش از انجام عمل جراحی پیکرتراشی مدرن، حتما با پزشک متخصص خود مشورت نمایید.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

بهترین دکتر پیکرتراشی به روش لیپوماتیک

این روش جز جراحی های پر متقاضی است. اگر شما هم به دنبال بهترین دکتر پیکر تراشی هستید باید بررسی که کنید که ایا شرایط زیر را دارد یا خیر؟

بهترین دکتر پیکرتراشی دارای ویژگی های زیر است :

یکی از مهمترین ویژگی های بهترین دکتر پیکرتراشی انتخاب ناحیه درست که چربی اضافه دارد می باشد.پزشک باید توانایی انتخاب بهترین محل برای تخلیه چربی را داشته باشد

بهترین دکتر پیکرتراشی ، جراحی است که تجربه و تجهیزات کافی برای پیکر تراشی را داشته باشد. جراحانی که بیشتر تجربه جراحی دارند در کار خود ماهر تر نیز هستند

مهمترین ویژگی بهترین دکتر پیکرتراشی ، نحوه برقراری ارتباط با بیمار است تا بتواند از خواسته ها و هدف بیمار از پیکر تراشی مطلع شود.

سن بیمار را برای جراحی در نظر بگیرد و به هیچ عنوان برای بیماران زیر 18 سال جراحی انجام ندهد.

انواع جراحی های پیکر تراشی تهاجمی

همانطور که قبل تر گفته شد این جراحی ها شامل لیفت باسن، لیفت ران، لیفت بازو، جراحی های زیبایی شکم مثل ابدومینوپلاستی، ماموپلاستی و ژنیکوماستی می باشد. در ادامه توضیحی مختصر درباره هر یک از این جراحی ها خواهیم داد.

لیفت باسن

تزریق چربی به باسن یا همان لیفت باسن برزیلی یکی از محبوب ترین جراحی های دهه ی گذشته می باشد. اول با استفاده از لیپوساکشن چربی اضافی از بخشی از بدنتان، به خصوص کمر، پایین کمر، پهلو و ران ها برداشته می شود. بسیاری از بیماران از فرصت استفاده می کنند تا چربی شکمی را نیز بردارند. پس از برداشتنِ چربی، این چربی باید در دستگاه های مخصوص خالص سازی شود و بعد از آن به باسن تزریق گردد. نتیجه ی این کار ، اندامی باریک تر در ناحیه کمر و پهلو و ران ها با باسنی پُرتر و برجسته می باشد. با تزریق چربی به باسن، احساس و ظاهر باسن طبیعی تر از کاشت پروتز های سیلیکونی خواهد بود. همچنین از آنجا که از چربی بدن خودتان استفاده می شود احتمال ناسازگاری آن با بدن، عملا صفر است.

برای لیفت باسن، مراحل زیر طی می شود

 • بی حس کردن نواحی مدنظر برای برداشت چربی
 • ایجاد برش های کوچک در این نواحی
 • استفاده از لیپوماتیک برای تخلیه چربی
 • انتقال چربی به محلی دیگر و تصفیه چربی با استفاده از دستگاه سانتریفیوژ
 • تزریق چربی به باسن برای فرم دهی و بالا کشیدن باسن
 • برداشتن پوست و بافت اضافی برای لیفت باسن
تزریق چربی به باسن

فیلم لیفت باسن توسط دکتر محمود ناظمیان

لیفت ران

لیفت ران، یکی دیگر از محبوب ترین جراحی های پیکرتراشی است که با هدف برداشتن پوست و چربی اضافی از قسمت داخلی ران انجام می شود. معمولا پوست اضافی این ناحیه در پی کاهش وزن های شدید و افتادگی پوست ایجاد می شود و چربی ها نیز در اثر افزایشوزن و عدم تحرک در این ناحیه انباشته می شوند. در جراحی لیفت ران، پوست و چربی اضافی از قسمت بالا و داخل ران برداشته می شود تا این ناحیه، فرم سفت تری پیدا کند. جهت انجام لییفت ران دو روش وجود دارد. روش اول، ایجاد برش عمودی در قسمت داخل ران می باشد و روش دوم با ایجاد برش های عمودی و افقی به صورت همزمان برای فرم دهی بهتر در افرادی که کاهش وزن شدید داشته اند قابل انجام است.

بعد از پایان جراحی لیفت ران، پانسمان بر روی بخیه ها گذاشته می شود و خون و مایعات اضافی با استفاده از لوله که جراح در محل جراحی کار گذاشته است، جمع آوری خواهد شد.داروهایی که از سوی پزشک تجویز می شوند، باید به موقع مصرف شوند تا از بروز عفونت و ایجاد درد های شدید جلوگیری شود.بهتر است تا مدتی از انجام فعایت های بدنی شدید خودداری کنید. همچنین اگرلباس مخصوصی برای شما تجویز شده است، حتما از آن استفاده کنید.

لیفت ران

لیفت بازو

اگر دچار مشکل شل بودن بیش از حد پوست بازو و میزان زیاد چربی در این ناحیه هستید، بهترین دکتر پیکرتراشی در تهران می تواند برای شما لیفت بازو را انجام دهد. این جراحی که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود با کمک لیپوساکشن یا لیپوماتیک چربی از ناحیه بازو ها خارج شده و پوست اضافی نیز برداشته می شود. پس از آن، محل برش بخیه زده شده و پانسمان می شود. مشابه این عمل بلافاصله بر روی بازوی دیگر هم انجام می شود. برش های این جراحی می توانند بسته به هدف و تکنیک جراح متفاوت باشند.در یک تکنیک، برش جراحی از ناحیه زیر بغل شروع شده و تا ناحیه آرنج ادامه دارد. این اسکار همچنین می تواند بر روی سمت داخلی بازو و یا سطح پشت بازو هم قرار گیرد.

لازم است تا مراقبت های زیر بعد از انجام لیفت بازو انجام شود

 • تا مدتی پس از جراحیاز لباس مخصوصی که از داروخانه تهیه کرده اید، برای محکم نگه داشتن بازو استفاده کنید.
 • در زمان تعیین شده توسط جراحتان برای برداشتن پانسمان به کلینیک مراجعه کنید.
 • جراح شما حرکات مخصوصی را برای تمرین دست و بازو به شما پیشنهاد خواهد داد. این کار برای اطمینان از روند مناسب جراحی است.
 • به مدت یک هفته از انجام هرگونه فهالیت جسمی سنگین مثل ورزش کردن خودداری کرده و به بدن خود فرصت ترمیم بدهید.
برش ها در جراحی لیفت بازو

لیفت سینه

لیفت سینه یا ماستوپکسی، برای درمان افتادگی سینه،و بالا بردن سینه ها انجام می شود. لیفت سینه از طریق محکم کردن بافت و برداشتن پوست اضافی اطراف سینه مشکل افتادگی سینه را در زنان برطرف می کند. مهم ترثین عوامل در شل شدگی و افتادگی سینه ها مانند شیر دادن و بالا رفتن سن می باشد. کاهش وزن شدید نیز می تواند تاثیر زیادی بر روی این افتادگی سینه ها بگذارد. لیفت سینه می تواند یک روش موثر برای سفت کردن و فرم دادن به سینه ها باشد که باعث بالا رفتن اعتماد به نفس افراد خواهد شد. برای لیفت سینه سه نوع برش انجام می شود.

برش آبنباتی شکل

در این روش برش جراحی از زیر سینه به سمت بالا تا محیط اطراف هاله پستان ایجاد می شود که این روش برای درمان افتادگی سینه و کوچک کردن سینه بسیار موثر است.

برش دوناتی شکل

این روش بیشتر برای بهبود عدم تقارن در هاله پستان کاربرد دارد.

برش لنگری شکل

در این حالت برشی در راستای چین سینه به شکل لنگر ایجاد می شود که نسبت به دو روش دیگر تهاجم این روش بیشتر است اما بهترین نتیجه را در درمان افتادگی سینه و هاله ی سینه دارد.

انواع برش ها در جراحی لیفت سینه

جراحی ژنیکوماستی

ژنیکوماستی یا بزرگ شدن پستان های مردانه با کمک جراحی ژنیکوماستی درمان می شود. سینه آقایان می تواند به دلایل مختلفی من جمله افزایش وزن، عوامل ژنتیکی و تغییرات هورمونی بزرگتر از حد عادی باشد. بزرگ شدن پستان های مردانه می تواند تاثیر منفی بر روی اعتماد به نفس آقایان بگذارد. این وضعیت، اختلالی متابولیک است که در سیستم غدد درون ریز اتفاق می افتد که در آن میزان استروژن نسبت به تستسترون افزایش می یابد. اولین مرحله ی جراحی، تحت بیهوشی قرار دادن بیمار است. در مرحله بعدی، برای خارج کردن بافت چربی، از لیپوساکشن استفاده می شود. جراح چند برش کوچک ایجاد کرده و سپس با کمک کانولا چربی های این ناحیه را بر می دارد. پس از برداشت چربی ها، اگر نیاز به برداشت پوست یا یافت سینه باشد، جراح به کمک برش، این بافت های اضافی را بر می دارد. گاهی اوقات در صورت بزرگی بیش از حد پستان، لیفت سینه ها نیز توصیه می شود.

فیلم جراحی ژنیکوماستی توسط دکتر محمود ناظمیان

ابدومینوپلاستی

تامی تاک یا ابدومینوپلاستی نوعی جراحی زیبایی شکم می باشد. در طی انجام این جراحی،  پوست و چربی های اضافی شکم برداشته می شوند. عواملی مانند افزایش سن، اضافه وزن و زامیان های مکرر می تواند افراد را کاندیدای مناسبی برای انجام این جراحی بنماید. این جراحی تحت بیهوشی عمومی صورت می پذیرد و در طی آن پوست و چربی اضافه ب رروی شکم با ایجاد برش های بیضی شکل از بدن جدا شده و نواحی برش بخیه می خورند. بافت روی عضلات شکم بخیه زده می شود. در این جراحی، ناف از طریق یک برش جابجا می شود و با بخیه در موقعیت جدید قرار می گیرد. جراح شما برای جلوگیری از عفونت، برایتان آنتی بیوتیک نیز تجویز خواهد کرد. جراحی ابدومینوپلاستی حدود 2 ساعت به طول می انجامد.

ابدومینوپلاستی

آیا می توان چندین عمل پیکرتراشی را همزمان با هم انجام داد؟

دکتر محمود ناظمیان،بهترین جراح پیکرتراشی در تهران در این ویدیو به این سوال پاسخ می دهند.

هزینه جراحی های پیکر تراشی

هزینه عمل پیکرتراشی پیش بهترین دکتر پیکرتراشی با توجه به برخی از پارامترها متغیر است.

 • ناحیه جراحی

یکی از عوامل تاثیرگذارنده بر قیمت عمل پیکرتراشی، ناحیه ای است که تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت. به عنوان مثال هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو با هزینه انجام این عمل در ناحیه ران متفاوت خواهد بود.

 • حجم چربی انباشته شده در ناحیه جراحی

طبیعتا هرچه حجم چربی انباشته شده در ناحیه ای که تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت بیشتر باشد، درنتیجه پزشک باید وقت بیشتری را صرف کند که این مساله باعث افزایش هزینه عمل خواهد شد.

 • کیفیت تجهیزات کلینیک و مهارت پزشک

پیش از انجام عمل پیکرتراشی مدرن، سعی کنید که حتما از پیشرفته و مجهز بودن تجهیزات پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک تان اطمینان حاصل کنید تا این عمل برای شما بدون عوارض اتفاق بیفتد.

دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی، عمل پیکرتراشی را با روشی پیشرفته و مدرن برای تخلیه چربی های اضافی بدن به منظور فرم دهی و پیکرتراشی با کمترین عوارض جانبی انجام می دهد.

شما می توانید پس از انجام عمل از سوی این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران، یک عمل بسیار خوب و رضایت بخش را پشت سر بگذارید. چرا که این دکتر حاذق، با به کارگیری متدهای روز علمی دنیا، در حین عمل، مانع از بین رفتن بافت عروقی و سلولی شما خواهد شد و چربی های تخلیه شده را می توانید برای زیباسازی اندام دیگرتان به کار ببرید.

مراحل انجام جراحی های پیکرتراشی

 • جلسه ی حضوری با دکتر و متخصص قبل از انجام این عمل باعث آگاهی بیشتر مراجعه کننده به روش مناسب برای لاغری مختص آن فرد کمک می کند.
 • علامت گذاری و مشخص کردن قسمت هایی از بدن که تحت تاثیر پروسه جراحی هستند.
 • وارد شدن دستگاه ها به بدن برای تخلیه چربی
 • خروج سلول های چربی؛ سلول های بافت چربی به واسطه ی میله ی کانولا از بدن خارج می شوند.

اقدامات لازم قبل از جراحی پیکرتراشی

 • تا یک هفته قبل از عمل از مصرف سیگار و قلیان و یا کلاً هر نوع دخانیاتی، نوشیدنی های الکلی اجتناب کنید.
 • به مدت ده روز قبل از عمل، مصرف آسپرین یا محصولاتی که دارای آسپرین می باشند، داروهای ضد انعقاد خون، ویتامین E، یا داروهای ضد التهابی ممنوع می باشد.
 • ناخن ها نباید لاک داشته باشند.
 • قبل از عمل یک وعده صبحانه یا ناهار سبک میل کنید.
 • حداقل تا دو روز قبل از عمل داروهایی مانند افدرین یا داروهای آسم را مصرف نکنید.
 • در روز عمل از مصرف داروی تیروئید خودداری کنید.
 • تا دو روز قبل از جراحی رژیم های غذایی خود را چه برای لاغری و چه برای چاقی متوقف کنید.
 • در روز جراحی پماد همراه خود داشته باشید.
 • شب قبل از عمل از نوشیدن زیاد آب خودداری کنید.
 • لباس های گرم و راحت همراه خود داشته باشید؛ شلوار گشاد، دمپایی لا انگوشتی، جوراب های گرم و راحت و ….
 • زیورآلات خود را در آن روز استفاده نکنید.
 • در روز عمل از آرایش کردن اجتناب کنید.
 • بعد از ساعت دوازده شب کافئین مصرف نکنید.
 • روز قبل و روز جراحی آنتی بیوتیک مصرف کنید.

اقدامات لازم بعد از جراحی های پیکرتراشی

 • حفظ رژیم غذایی بعد از عمل؛ مصرف آب، آبمیوه، نوشیدنی های بدون الکل زیاد توصیه می شود.
 • پوشیدن گن های مخصوص؛ برای جلوگیری از تورم و جمع شدن آب زیر برش، پوشیدن گن های مخصوص توصیه می شود؛ این گن ها از ۷ تا ۱۰ روز بعد از عمل لازم به استفاده هستند.
 • تغییر حالت فیزیکی سریع؛ پس از تخلیه ی چربی ممکن است بیمار با در آوردن یهویی لباس یا بلند شدن سریع، حس گیجی و ضعف‌ داشته باشد.
 • باید بعد از عمل خونابه و ماده ی بی حسی را از محل برش تا دو روز پاک کنید، در کل هر چقدر خونابه و ماده ی بی حسی بیشتر باشد کبودی و تورم کمتر رخ می دهد.
 • مراقبت و تمیز نگه داشتن زخم؛ در دو روز اول بعد از عمل روزی یک یا دو بار حمام توصیه می شود. برای تمیز کردن زخم ابتدا باید دست هایتان را بشویید، سپس با آب و صابون روی برش های کوچک را بشویید و با حوله خشک کنید، سپس محل برش و زخم را دوباره پانسمان کنید.
 • مصرف آنتی بیوتیک؛ آنتی بیوتیک هایی هستند که با کنترل باکتری ها از تب‌، ترشحات، تورم و درد جلوگیری می کنند.
 • اجتناب از مصرف آسپرین و ایبوپروفن؛ به مدت سه روز بعد از عمل از مصرف آسپرین، ایبوپروفن( دارو های ضد التهاب و غیر استروئیدی مانند بومزین، آناسین یا نوپرین) خودداری کنید؛ این دارو ها می توانند خونریزی را با آسیب به پلاکت ها افزایش دهند همچنین پاسخ ایمنی به عفونت را با آسیب به ساختار گلبول های سفید خون پائین می آورند.

سوالات متداول درباره پیکرتراشی و انتخاب بهترین دکتر پیکرتراشی

تلاش ما در این مطلب بر این بود تا شما را بیشتر با جراحی های پیکرتراشی و بهترین دکتر پیکرتراشی در تهران آشنا کنیم. امیدواریم از این مطالب به خوبی استفاده کنید.

برچسب ها:
دکتر محمود ناظمیان

دکتر محمود ناظمیان

دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از سال ۸۶ در رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بوده است و در سال های ۹۰ الی ۹۲ به عنوان جراح عمومی در شهر مهریز یزد خدمت کرده است.

دکتر ناظمیان در سال ۱۳۹۲ در رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی، زیبایی فک و صورت، دست و میکروسکوپی، تحصیل و به مدت ۳ سال در بیمارستان ۱۵ خرداد تهران طبابت کرده است.

ایشان اکنون به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک به انجام عمل های زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی، پروتز، لیفت و کوچک کردن سینه ها، ابدومینوپلاستی، بلفاروپلاستی، براکیوپلاستی و … می پردازد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

8 دیدگاه ها
 1. سمیه

  سلام
  ببخشید من میتونم قبل از بارداری ابدو انجام بدم؟

  پاسخ
  • دکتر محمود ناظمیان

   اگر تصمیم دارید در آینده ای نزدیک باردار شوید بهتر است تا بعد بارداری دست نگه دارید. اگر نه، می توانید این جراحی را انجام دهید.

   پاسخ
 2. سوگند

  من هنوز مجردم میتونم ماموپلاستی انجام بدم؟

  پاسخ
  • دکتر محمود ناظمیان

   سلام
   بله مشکلی ندارد اما اگر میزان تغییرات زیاد باشد می تواند در شیردهی مشکل ساز شود.

   پاسخ
 3. تهمینه

  سلام روزتون بخیر دکتر
  من یکم چاقم و میخواستم ماموپلاستی انجام بدم اما بهم گفتن باید شاخص توده بدنیم بیاد پایین
  چیکار باید بکنم؟

  پاسخ
  • دکتر محمود ناظمیان

   سلام
   بله باید شاخص توده ی بدنی شما به میزان خاصی برسد. با کمک ورزش و رژیم می توانید وزن خود را کم تر کنید

   پاسخ
 4. فریناز

  آیا میشه بعد از تزریق چربی به باسن ورزش کرد؟

  پاسخ
  • دکتر محمود ناظمیان

   سلام
   باید صبر کنید تادوره ی نقاهت شما بگذرد و با مشورت پزشک کارتان را شروع کنید.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × دو =