دکتر محمود ناظمیان » تزریقات زیبایی » تزریق بوتاکس در نواحی مختلف صورت
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

تزریق بوتاکس در نواحی مختلف صورت

بوتاکس یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی می باشد که در بین خانمها و آقایان رواج بسیاری یافته است .این ماده پر طرفدار برای از بین بردن چین و چروک نواحی دور چشم و پیشانی مورد استفاده قرار می گیرد .همچنین این ماده مفید برای لیفت ابرو با بوتاکس نیز مورد استفاده خواهد بود .

تزریق بوتاکس می تواند یک عمل سریع و کارآمد برای جوانسازی محسوب شود زیرا درمان فوری چین و چروک در محل های مختلف صورت را به همراه دارد. توصیه می شود برای تزریق بوتاکس به نواحی مختلف صورت به بهترین جراح پلاستیک مراجعه شود.

تزریق بوتاکس

یکی از روش های جوانسازی پوست تزریق بوتاکس می باشد که می تواند تاثیرات به سزایی را در چهره ایجاد نماید .

رفع چین و چروک صورت و از بین بردن خطوط اخم پیشانی بارز ترین اثرات بوتاکس است که می تواند باعث جوانسازی شود و چهره ی غمگین و یا اخم آلود را بر طرف نماید .

تاثیر بعد از بوتاکس

تاثیر بعد از بوتاکس

بوتاکس چیست ؟

بوتاکس در حقیقت نوعی سم است که می تواند اثرات فلج کنندگی در موضع تزریق شده داشته باشد . زمانی که بوتاکس به نقاطی مانند پیشانی تزریق می شود به طور موقت عضلات حرکتی را فلج می نماید و از ایجاد چین و چروک جلوگیری می نماید .

همچنین می توان بوتاکس را در نواحی مانند دور چشم ها و فاصله ی بین ابروها تزریق نمود .

بوتاکس ماده ای موثر و بسیار کار آمد برای جلوگیری از افتادگی پوست است که می تواند باعث لیفت ابرو نیز شود . البته نحوه ی تزریق و محل تزریق بوتاکس از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید مد نظر قرار بگیرد . با توجه به اهمیت این مساله انتخاب متخصص زیبایی مجرب و با تجربه از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

تاثیرات بوتاکس بر چهره 

یک داروی درمانی است که با تزریق در قسمت هایی که دچار چین و چروک شده اند می تواند عصب های حرکتی را نموده و مانع از اخم کردن به صورت غیر ارادی بشود .در حقیقت با تزریق بوتاکس عصب های حرکتی و عضلات زیر پوستی به صورت موقت فلج می شوند و این اقدام باعث می شود که چین و چروک های صورت ظاهری صاف و شاداب تر داشته باشد. تزریق بوتاکس در مناطق مختلفی از صورت انجام میشود که در مقاله ارائه شده توسط دکتر  محمود ناظمیان  فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ارائه شده است به آن اشاره می نماییم.

تزریق بوتاکس در نواحی مختلف صورت

تزریق بوتاکس در نواحی مختلف صورت

تزریق بوتاکس در بین دو ابرو

با اخم کردن و کشیدن ابروها به سمت همدیگر خطوط عمودی بین دو ابرو ایجاد می شود. با تکرار این حرکات شاهد عمیق‌تر شدن این خطوط خواهید بود.

در نتیجه چهره به حالت عصبانی و فرو ریخته به نظر خواهد رسید یکی از موارد کاربرد بوتاکس ، تزریق بوتاکس در بین ابروها می باشد که می‌تواند تاثیرات بسزایی در از بین بردن خطوط ایجاد شده و همچنین حذف چین و چروک های ناشی از اخم کردن خواهد داشت.

تزریق بوتاکس در پیشانی

با تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی می توانید خطوط افقی ایجاد شده در پیشانی که در زمان بالا بردن ابروها ایجاد میشوند را به خوبی از بین ببریم.

تاثیرات بسزایی که بوتاکس بر روی صورت دارد می تواند با سرعتی بسیار بالا شما را زیبا شاداب و جوان نماید بعد از تزریق فوراً وارد عمل می‌شود و مکانیزم آن به صورتی است که در حدود یک هفته می توانید تاثیرات بسزای آن را به خوبی مشاهده کنید.

تزریق بوتاکس در اطراف چشم ها

خندیدن و یا تحرک زیاد صورت در زمان صحبت کردن می تواند باعث ایجاد چین و چروک در ناحیه چشم بشود .همچنین عواملی مانند بالا رفتن سن و مصرف دخانیات نیز تاثیر بسزایی در چین و چروک ناحیه دور چشم خواهد داشت.

از این رو توصیه می شود که با تزریق بوتاکس در اطراف چشم ها چین و چروک آنها را از بین برده و چشمها را زیبا و شاداب تر نمایید .همانطور که بیان شد از بهترین کاربرد های بوتاکس از بین بردن چین و چروک دور چشم می باشد  که می تواند یک روش جوانسازی بسیار کارآمد برای افرادی که دچار چین و چروک دور چشم هستند محسوب شود.

تزریق بوتاکس در کف دست

یکی از کاربردهای دیگر بوتاکس کاهش میزان تعریق در نواحی است که این ماده تزریق می شود .

بوتاکس می تواند برای کاهش میزان تعریق در کف دست ها کاربرد داشته باشد .این روش برای افرادی مناسب است که از تعریق زیاد کف دست در طول فصول مختلف سال رنج می برند و این تعریق مانع انجام فعالیت هایی می شود که در طول روز به صورت مداوم انجام می دهند. بوتاکس در نواحی مختلفی از کف دست تزریق می شود که بتوانند تاثیر بسزایی در کاهش میزان تعریق داشته باشد.

تزریق بوتاکس در زیر بغل

همانطور که بیان شد از بوتاکس برای کاهش تعریق می توان استفاده کرد به همین منظور می توان این ماده بسیار مفید را در زیر بغل نیز  تزریق نمود. با تزریق بوتاکس در زیر بغل میتوان تاثیر بسزایی دریافت کرد و تعریق زیاد زیر بغل را کاهش داد .بسیاری از افراد از تعریق زیاد زیر بغل و بوی نامطبوع این ناحیه دچار ناراحتی می شوند از این رو یکی از درمان ها برای رفع این مشکل تزریق بوتاکس می باشد.

تزریق بوتاکس در دور لب

کاربرد دیگر تزریق بوتاکس از بین بردن خطوط دور لب ها می باشد که به صورت عمودی بر بالای در بالای لب ها ایجاد می‌شوند این عارضه با بالا رفتن سن و از بین رفتن سفتی پوست ایجاد می شود که می توان با تزریق مقداری بوتاکس به خوبی آن را از بین برد.

تزریق بوتاکس در نواحی مختلف گردن

برای از بین بردن خطوط عرضی و عمودی گردن می توان از بوتاکس استفاده نمود که می تواند تا حدودی افتادگی گردن را جبران نمایند مظاهر چین و چروک داره گردن را تا حدودی اصلاح کند.

مزایای تزریق بوتاکس

همانطور که بیان شد بوتاکس دارای مزایای زیر می باشد:

 • از بین بردن چین و چروک اخم
 • از بین بردن خطوط دور چشم
 • فرم دهی به لبها و از بین بردن خطوط دور لب
 • از بین بردن خطوط عمیق دور چشم
 • کاهش میزان تعریق در ناحیه کف دست
 • کاهش میزان تعریق در زیر بغل

آیا بوتاکس دارای عوارض میباشد؟

خیر بوتاکس با اینکه  سم باکتری کلوستریدیوم بوتولینوم  می باشد اما با تزریق مقدار کمی از آن نواحی مختلف بدن ایجا مسمومیت نمی کند و هیچ خطری برای بیمار به همراه نخواهد داشت .

بوتاکس به هیچ عنوان عوارضی در پی ندارد و  ماده ی تولید شده ی آن با سیستم بدن کاملا سازگار است . اما اگر بوتاکس تزریق شده منقضی و یا فاسد باشد می تواند عوارض جبران ناپذیری مانند عفونت و یا آسیب های عصبی خطراک وارد نماید .

از این رو باید به مارک بوتاکس و تاریخ انقضا آن دقت زیادی شود . همچنین مکان تزریق و وسایل مورد نیاز برای این کار نیز باید بررسی شود .

رعایت نکات بهداشتی در این خصوص از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید مد نظر قرار بگیرد .

تاکنون عارضه‌ای برای مصرف بوتاکس های معتبر و با تاریخ انقضای صحیح مشاهده نشده است. بوتاکس به دلیل اینکه جذب عضلات محل تزریق میشود با دوز بسیار کم به کار می رود ، به همین دلیل تنها آرزویی که می توان از این ماده انتظار داشت .مقداری التهاب موقتی و قرمزی می باشد البته ممکن است که بعد از تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی فرد احساس سردرد مختصری داشته باشد که البته به صورت موقت بوده و بعد از چند ساعت از بین میرود.

اثرات بوتاکس بعد از تزریق

معمولاً ۳ روز تا یک هفته زمان لازم است تا اثرات بوتاکس آغاز شود بعد از تزریق بوتاکس به راحتی می توانید فعالیت های روزمره خود را آغاز نمایید حدوداً بعد از دو هفته می توانید نتیجه نهایی اثرات بوتاکس را مشاهده نمایید.

نمونه کار بوتاکس پیشانی دکتر ناظمیان

نمونه کار بوتاکس پیشانی دکتر ناظمیان

بوتاکس به طور کلی :

 • مانع از ایجاد چین و چروک صورت می شود
 • خطوط افقی ایجاد شده در پیشانی را از بین می برد
 • باعث از بین رفتن چروک های عمودی بین ابروها می شود
 • چین و چروک اطراف چشم را از بین می برد و مانع از ایجاد آن ها می شود
 • یک روش جلوگیری برای پیری پوست می باشد
 • ظاهر پوست را بهبود می بخشد
 • کم کردن شدت تعریق در زیر بغل و کف دستها
 • کاهش میزان چشمک زدن غیر ارادی در افرادی که دچار این عارضه هستند
 • در برخی موارد کنترل بی اختیاری ادرار

آیا بوتاکس روشی دائمی برای از بین بردن چین و چروک است ؟

خیر، بوتاکس روشی غیر دائم برای این امر است ، ماندگاری بوتاکس حدود 6 ماه تا 1 سال خواهد بود و بعد از این دوره نیاز به ترمیم و تمدید دارد.

تزریق بوتاکس به چه کسانی توصیه می شود ؟

تزریق بوتاکس باری افرادی که دارای چین و چروک های ریز در اطراف پیشانی و دور چشم هستند بسیار مناسب است . همچنین افرادی که به طور غیر ارادی اخم می کنند و این اخم باعث ایجاد خطوط عمیق در بین ابرو ها می شود،مناسب است . همچنین افرادی که تعرق زیادی در ناحیه زیر بغل دارند می توانند با تزریق بوتاکس در زیر بغل مانع از تعرق زیاد در این ناحیه شوند . همچنین بوتاکس برای درما میگرن در برخی موارد که فرد مکان شروع درد را متوجه می شود ، کارایی دارد . به طور کلی بوتاکس یک ماده  ی بسیار مفید وارزشمند برای سلامتی و زیبایی می باشد که باید توسط متخصص زیبایی تزریق و مورد استفاده قرار بگیرد .

مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس

برای تزریق بوتاکس باید مواردی را رعایت نمایید .

باید پوست خود را به خوبی تمیز کنید و  هرونه مواد آرایشی را از سطح آن پاک کنید . دقت داشته باشید که وارد کردن استرس و اضطراب به شما می تواند تزریق بوتاکس را دچار مشکل نماید . پس آرامش خاطر خود را حفظ نمایید .

اگر داروهای انعقادی استفاده میکنید به پزشک اطلاع دهید.

مراقبت های بعد از بوتاکس  

بعد از بوتاکس ممکن است مقداری قرمزی وتورم در نواحی تزریق شده وجود داشته باشد از کمپرس سرد استفاده نمایید .

سر درد و سرگیجه خیلی خفیف نگران کننده نیست و ممکن است بروز نماید بنابراین جای نگرانی در این رابطه نیست .

برای خوابیدن در شب اول تزریق به صورت طاق باز استراحت نمایید و فشار زیادی به سر وارد نکنید .

دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از سال ۸۶ در رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بوده است و در سال های ۹۰ الی ۹۲ به عنوان جراح عمومی در شهر مهریز یزد خدمت کرده است.

دکتر ناظمیان در سال ۱۳۹۲ در رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی، زیبایی فک و صورت، دست و میکروسکوپی، تحصیل و به مدت ۳ سال در بیمارستان ۱۵ خرداد تهران طبابت کرده است.

یشان اکنون به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک به انجام عمل های زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی، پروتز، لیفت و کوچک کردن سینه ها، ابدومینوپلاستی، بلفاروپلاستی، براکیوپلاستی و … می پردازد.

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *