مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

تزریق چربی به باسن

این روزها طرفداران تزریق چربی به باسن بسیار زیاد شده است. تزریق چربی به باسن موجب خوش فرم شدن باسن می شود و همچنین افتادگی باسن را از بین می برد. پس از تزریق چربی به باسن اندام فرد زیباتر شده و جوانتر دیده می شود. از همین رو در این مقاله در رابطه با این موضوع توضیحات لازم را قرار داده ایم.

تزریق چربی به باسن

در این روش برش های کوچکی داده می شود و بسته به شرایط از روش بیحسی یا بیهوشی استفاده می شود. البته باید این نکته را یاداور شویم که این برش ها بسیار کوچک هستند.

به طور کلی برای ایجاد باسن برجسته دو روش کلی مورد استفاده خواهد بود:

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی

در تزریق چربی برای بزرگ کردن باسن، جراح چربی را از ناحیه ای که چربی اضافه دارد (مانند شکم یا ران) برداشته و به باسن تزریق می کند. برای تزریق چربی به باسن نیاز است تا چربی های مورد نیاز از بدن خود فرد تامین گردد . امکان انتقال چربی از بدن فرد دیگر وجود ندارد زیرا همخوانی بافت های چربی از انسان دیگر میسر نخواهد بود . هماهنگی بدن با سلول های بنیادی خود امکان پذیر است و در صورتی که چربی از بدن فردی دیگر باشد این اقدام غیر ممکن خواهد بود.

در اصل، این عمل ترکیبی از لیپوساکشن و بزرگ کردن باسن است. در حالی که این افزایش تعداد افرادی که تزریق چربی به باسن را انجام می دهند به اندازه ی افرادی نیست که تزریق چربی به سینه را انجام می دهند، اما متقاضیان این روش به حدی زیاد هستند که خود بیانگر چرایی گسترش سریع آن در سراسر جهان است. در صورتی که جراح شما فردی متخصص باشد که دستانی با مهارت کافی دارد، با انجام این روش زیبایی نه تنها سایز باسن شما بزرگتر می شود بلکه باسن جدیدی که فرم بهتری دارد و شکل دارتر است می تواند موجب زیبایی و خودنمایی بیشتر کل اندام شما از جمله کمر، شکم، پهلوها و ران های شما نیز بشود.

در تزریق چربی برای بزرگ کردن باسن، جراح چربی را از ناحیه ای که چربی اضافه دارد (مانند شکم یا ران) برداشته و به باسن تزریق می کند. برای تزریق چربی به باسن نیاز است تا چربی های مورد نیاز از بدن خود فرد تامین گردد . امکان انتقال چربی از بدن فرد دیگر وجود ندارد زیرا همخوانی بافت های چربی از انسان دیگر میسر نخواهد بود . هماهنگی بدن با سلول های بنیادی خود امکان پذیر است و در صورتی که چربی از بدن فردی دیگر باشد این اقدام غیر ممکن خواهد بود.

در اصل، این عمل ترکیبی از لیپوساکشن و بزرگ کردن باسن است. در حالی که این افزایش تعداد افرادی که تزریق چربی به باسن را انجام می دهند به اندازه ی افرادی نیست که تزریق چربی به سینه را انجام می دهند، اما متقاضیان این روش به حدی زیاد هستند که خود بیانگر چرایی گسترش سریع آن در سراسر جهان است.

در صورتی که جراح شما فردی متخصص باشد که دستانی با مهارت کافی دارد، با انجام این روش زیبایی نه تنها سایز باسن شما بزرگتر می شود بلکه باسن جدیدی که فرم بهتری دارد و شکل دارتر است می تواند موجب زیبایی و خودنمایی بیشتر کل اندام شما از جمله کمر، شکم، پهلوها و ران های شما نیز بشود.

فرم دهی به اندام ها

این چربی ها در زمان خروج به هیچ عنوان دچار سوختگی نمی شود و بافت آن کاملا زنده و سالم خواهد بود . بعد از تخلیه چربی ها توسط لیپوماتیک در یک مخزن استرلیزه ذخیره سازی می شوند . این مزیت امکان انتقال چربی های بیرون کشیده شده به سایر اندام ها را میسر می سازد.

در طی عمل بزرگ کردن باسن با استفاده از طریق تزریق چربی، یک جراح از قسمت هایی که چربی اضافه دارند و ظاهر نامطلوبی ایجاد کرده اند، مانند شکم، ران، پهلوها، قسمت بالای کمر (به اصطلاح “رول سوتین”) یا بازوها مقداری چربی را از به روش ساکشن جمع آوری می کند.

قسمت هایی که چربی از آن ها برداشته می شود در افراد مختلف متفاوت خواهد بود و بسته به فرم بدن بیمار انتخاب خواهند شد. با برداشتن چربی از نواحی خاصی مانند شکم و قرار دادن آن در باسن، جراح می تواند تناسب و هارمونی را در بدن بیمار بهتر از قبل ایجاد کند، جلوه ای زیباتر در قسمت کمر ایجاد کرده و کل اندام بیمار را تنها با بزرگ کردن باسن تغییر فرم دهد.

نتیجه نهایی معمولاً یک کمر باریک تر، یک باسن شکل دارتر و ظاهری جذاب تر است. هنگامی که یک بیمار برای مشاوره لیفت باسن مراجعه می کند، یک جراح باید او را از دید 360 درجه معاینه کند و بهترین قسمت ها را برای افزودن و کم کردن چربی تعیین کند تا بیمار به اندام مورد نظر خود نزدیک شود.

تزریق چربی به باسن عملی نیست که تنها به دنبال رسیدن به یک هدف باشد و فقط یک تأثیر و نتیجه به دنبال داشته باشد بلکه اثرات این کار بسیار بیشتر از تنها بزرگ شدن باسن است. در این این جراحی جزو جراحی های پیکرتراشی است.

با استفاده از این روش می توان فرم دلخواه به باسن را ایجاد نمود و از داشتن اندام ایده آل و زیبا لذت برد.

محل تزریق چربی
محل تزریق چربی

بیهوشی در تزریق چربی به باسن

جراحی تزریق چربی به باسن می تواند با ایجاد بی حسی در ناحیه مورد نظر انجام شود ، اما در صورتی که زمان عمل بیشتر از حد معمول باشد و نیاز به تخلیه چربی از نقاط مختلف و تزریق به باسن باشد با ایجاد بی هوشی عمومی انجام می شود .بی هوشی توسط متخصص بیهوشی و با کامل ترین تجهیزات پزشکی در کلینیک و بیمارستان ها انجام می شود که می تواند باعث ایجاد آرامش خاطر در شما باشد .

مراقبت های بعد از تزریق چربی به باسن

  • بعد از تزریق چربی نیاز است تا بیمار برای مدتی روی شکم بخوابد و گن های مخصوص بعد از تزریق چربی به باسن را استفاده نماید.
  • همچنین امکان رانندگی در روزهای ابتدایی برای فرد وجود ندارد و در هفته های اول از رانندگی های طولانی باید جلوگیری شود.
  • برای انجام فعالیت های ورزشی باید مشاوره های لازم از جراح را دریافت نمایید .

آیا تزریق چربی به باسن دارای عوارض است ؟

عمل بزرگ کردن باسن با استفاده از تزریق چربی در مواردی می تواند عوارضی را برای برخی بیماران به دنبال داشته باشد. برخی از این عوارض جانبی عبارتند از:

لخته شدن خون، آمبولی ریه

در نتیجه ی لخته شدن خون در پاها لخته ی خون می تواند از طریق گردش خون به قلب یا ریه ها منتقل شود و منجر به عوارض جدی از جمله مرگ شود. بیماران باید از نظر خطر ایجاد لخته خون از قبل مورد ارزیابی قرار گیرند و پیشگیری های لازم و مناسب را با مشورت با ئزشک خود انجام دهند.

عفونت

عفونت های ناشی از انواع جراحی، به ویژه در شرایط انتقال حجم زیاد چربی مانند عمل بزرگ کردن باسن همیشه تا حدی خطرناک هستند. دقت در ضدعفونی کردن و استفاده از تکنیک ها و مواد استریل بسیار مهم است و لازم است همه بیماران از آنتی بیوتیک های پیشگیرانه مناسب استفاده کنند.

تغییرات حسی

هر ناحیه ای که تحت عمل جراحی قرار گیرد متورم می شود و تورم می تواند موجب شود که اعصاب بیمار در قسمتی که عمل بر روی آن انجام شده عملکرد خود را متوقف کرده و یا عملکرد ضعیفی داشته باشند. گاهی اوقات حتی در طول عمل جراحی لازم است که جراح برخی از عصب ها را قطع کند. این خود منجر به بی حسی می شود، که معمولاً موقتی است اما در برخی موارد ممکن است به طور دائمی آن قسمت از بدن بی حس باقی بماند. بیماران فقط باید قبل از عمل به این موضوع توجه داشته باشند زیرا اگر احساس یا عملکرد عصبی به خودی خود برنگردد هیچ درمانی وجود ندارد. گاهی اوقات این بهایی است که شما برای زیبایی می پردازید!

ترمیم ضعیف زخم، باقی ماندن جای زخم

زخم ها در زمان جراحی به خوبی بسته می شوند، اما اگر جای بخیه ها باقی بماند و اسکار ایجاد شود، ظاهر جای زخم می تواند بزرگتر یا بدتر به نظر برسد. خوشبختانه سوراخ هایی که برای تزریق چربی به باسن ایجاد می شوند بسیار کوچک هستند، اما با این وجود نیز امکان باقی ماندن جای زخم وجود دارد.

بی نظمی های کانتور

وقتی چربی بدن فرد از ناحیه ای به ناحیه دیگر منتقل می شود، احتمال عدم تقارن وجود دارد. این به معنی پر شدن بیش از حد، یا تورفتگی و عدم تقارن در باسن است. جراح شما دستورات مراقبتی بسیار خاصی را در مورد سطح فعالیت، موقعیت خوابیدن و پوشیدن لباس های تنگ در دوران بعد از عمل، به شما  خواهد داد. برای رسیدن به بهترین نتیجه، سعی کنید این دستورات را به دقت انجام دهید.

آمبولی چربی

این امکان وجود دارد که چربی تزریق شده وارد جریان خون شده و به اندام های دیگر (ریه ها، مغز و غیره) برسد. احتمال آمبولی چربی، در صورتی که چربی به عضله تزریق شود، در صورتی که تزریق چربی با سرعت یا فشاری بیش از حد انجام شود و یا در شرایطی که برای تزریق از کانولاهای بسیار کوچک استفاده شود. در مورد تکنیکی که قرار است پزشکتان برای تزریق استفاده کند با او صحبت کنید.

اگرچه انجام این عمل در گذشته بیشتر در میان افراد مشهور و یا برخی افراد خاص رایج بود اما امروزه بزرگ کردن باسن در میان افراد زیادی از هر سن و نژاد و طبقه ی اجتماعی ای گسترش یافته و طرفدار پیدا کرده است. حتی برخی افراد در سنین بالا و یا با داشتن وزن زیاد نیز متقاضی این عمل زیبایی برای بزرگ کردن باسن خود و ایجاد تغییری چشمگیر در اندام خود هستند.

این جراحی، یک جراحی بسیار حساس است که نیاز به تبحر بالای جراح شما دارد. توصیه ما به شما این است که بهترین جراح پلاستیک را برای این عمل انتخاب کنید.

مزایای تزریق چربی به باسن

استفاده از این روش مزایای بسیاری دارد که به شرح زیر است :

جای برش ها بسیار کوچک است و همچنین قابل مشاهده نمی باشد

بروز واکنش آلرژیک در این روش بسیار پچایین است و در واقع می توان گفت غیر ممکن است

جز روش های ایمن و راحت است و در زمان کوتاهی فرد به بهبودی دست پیدا میکند

نتیجه ای که در انتها دست پیدا میکنید بیار طبیعی بوده و ماندگاری خوبی دارد

از لحاظ هزینه روش مقرون به صرفه ای است

برچسب ها:
دکتر محمود ناظمیان

دکتر محمود ناظمیان

دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از سال ۸۶ در رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بوده است و در سال های ۹۰ الی ۹۲ به عنوان جراح عمومی در شهر مهریز یزد خدمت کرده است.

دکتر ناظمیان در سال ۱۳۹۲ در رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی، زیبایی فک و صورت، دست و میکروسکوپی، تحصیل و به مدت ۳ سال در بیمارستان ۱۵ خرداد تهران طبابت کرده است.

ایشان اکنون به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک به انجام عمل های زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی، پروتز، لیفت و کوچک کردن سینه ها، ابدومینوپلاستی، بلفاروپلاستی، براکیوپلاستی و … می پردازد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × دو =