دکتر محمود ناظمیان » تزریقات زیبایی » همه چیز در مورد تزریق چربی به صورت
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

همه چیز در مورد تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت یکی از رایج‏ترین روش‏های از بین بردن چین و چروک‏ها و فرورفتگی‏ز های پوست صورت است. در این بین از مواد مختلف پرکننده برای تزریق به صورت استفاده می‏شود که یکی از بهترین نتایج با استفاده از تزریق چربی خود فرد به صورت او حاصل می‏ شود. در این مقاله به طور خلاصه اهمیت، مراحل و نتایج حاصله از تزریق چربی به صورت بیان شده است.

تزریق چربی به صورت: استفاده از چربی فرد به عنوان پرکننده صورت

یکی از روش‏هایی که به منظور پر کردن چهره وجود دارد تزریق چربی به صورت است. ممکن است در محل چین و چروک‏های صورت و یا خطوطی که روی صورت به مرور زمان یا بر اثر حادثه‏ ای ایجاد شده است و یا حتی به محل‏ هایی که در اثر بیماری فرو رفته است نیاز به تزریق چربی به صورت باشد.

استفاده از چربی در این نواحی می‏تواند به کشیده شدن پوست در آن ناحیه و بهبود زیبایی فرد بسیار کمک کند. علاوه بر این تزریق چربی باعث شادابی پوست نیز می شود.

یکی از راهکارهای پیش رو استفاده از چربی خود فرد است. روش‏های گسترده هم به منظور استخراج این چربی از فرد وجود دارد.

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت یک راهکار موثر در بهبود زیبایی صورت است.

در ابتدا محلی که لازم است از آن استخراج چربی صورت گیرد مشخص می‏شود و در ادامه با استفاده از مکانیزم مشخص که در بیشتر موارد لیپوساکشن است، استخراج چربی از بدن فرد صورت گیرد. چربی استخراج شده مانند هر سلول دیگری نیاز به تغذیه دارد.

چربی ها از بدن گرفته شده، آماده سازی های لازم انجام می شود، در محل مورد نظر تزریق می شود. بعد از چند هفته ممکن است به اندازه یک سوم این چربی های تزریق شده، جذب شده و مابقی در محل تزریق شده باقی می مانند و مانند چربی طبیعی خواهد بود.

میزان موفقیت این جراحی ساده نسبتا بالاست و می‏تواند تا حدود زیادی رضایت فرد را جلب کند. با این حال ممکن است در برخی موارد تا حدودی غیرقابل پیش بینی به نظر برسد.

به علاوه با وجود اینکه در این روش ریسک آلرژی و انتقال بیماری از فرد دیگر به بدن بیمار وجود ندارد، اما ممکن است استخراج چربی برای فرد کمی دلخراش به نظر برسد.

این جراحی جز جراحی‏های ساده به شمار می‏رود و ممکن است در مطب پزشک و یا اتاق جراحی‏های سرپایی انجام گیرد و عموما زمان زیادی لازم نخواهد داشت.

استخراج چربی

استخراج چربی از نقاط مختلف بدن و استفاده از این چربی برای تزریق به نواحی دیگر بدن یک روش مطمئن و پربازده است.

آیا تزریق چربی خود فرد به صورت خطری را به دنبال دارد؟

اگر شما فردی هستید که تصمیم به استفاده از جراحی تزریق چربی به صورت دارید اولین کار این است که با پزشک خود مشورت کنید.

به او درباره اهداف خود از انجام این جراحی بگویید و از او بخواهید مکانیزم انجام کار و خطرات و مشکلات احتمالی را برای شما شرح دهد. این کار می‏تواند به شما در انتخاب بهترین روش بسیار کمک کند.

هر جراحی دو روی مثبت و منفی دارد. با انجام هر جراحی زیبایی نیز ممکن است بسیاری از نتایج زیبا و دلچسب برای فرد اتفاق بیفتند. ولی در کفه دیگر ترازو درد و خطرات کوچکی نیز ممکن است برای فرد وجود داشته باشد.

با مشورت درست با فوق تخصص پلاستیک، از تمامی جوانب این جراحی ساده اطلاع پیدا می‏کنید و این کار به شما امکان می‏دهد آگاهانه‏تر تصمیم بگیرید.

پس از این مرحله پزشک از شما یک فرم رضایت نامه می‏گیرد که در آن شما باید از بروز هرگونه خطری که ممکن است وجود داشته باشد اعلام آگاهی کنید.

عموما در این نوع جراحی خطر زیادی وجود ندارد و عوارض احتمالی موقتی و ساده هستند. به عنوان مثال ممکن است با توجه به نوع پرکننده استفاده شده، آکنه و یا کبودی و خونریزی جزئی در محل ایجاد شود.

عدم تقارن در محل، آسیب‏های پوستی، عفونت و یا برآمده شدن موضع تزریق نیز طبیعی است. در برخی موارد ممکن است در هنگامی که به محل تزریق دست می‏زنید، بتوانید پرکننده را لمس کنید و یا قرمزی جزئی در این ناحیه ایجاد شده باشد.

خطرات جدی تر که به صورت خیلی محدود و نادر ممکن است پیش بیاید نابینایی و یا نکروز بافت تزریق شده است که در صورتی که از فوق تخصص جراحی پلاستیک با تجربه کمک می‏گیرید عملا نگرانی در خصوص آن وجود ندارد.

در هر صورت مشورت با بهترین جراح پلاستیک بیشترین کمک را به فرد می‏کند. چرا که در برخی موارد توقعات فرد با انجام یک جراحی حاصل نمی‏شود و لازم است تا با شرح کامل برای پزشک یک برنامه منظم و شامل چند پروسه درمانی فرد را به آنچه که انتظار دارد برساند.

قابل اعتماد بود تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت تا چه حد قابل اعتماد است؟

در یک جراحی تزریق چربی به صورت، چه مراحلی طی می‏شود؟

اولین مرحله در هر جراحی زیبایی، ارزیابی صورت توسط پزشک است. پزشک و نیروهای کمکی او با بررسی دقیق صورت فرد و آنچه که مدنظر اوست یک برنامه برای تزریق چربی به صورت او می‏ریزند تا با عمل به آن بهترین نتیجه حاصل شود. نقاط مهم علامت‏گذاری و حتی از آنها عکس برداری نیز می‏شود.

در مرحله بعدی تزریق چربی به صورت، چهره فرد پاکسازی می‏شود. این پاکسازی ممکن است با کمک ماده ضد باکتری و یا هر ماده مورد تایید پزشک صورت بگیرد.

در ادامه محل تزریق با کمک کمپرس‏های سرد آماده سازی و سپس بیهوشی در موضع مورد نظر صورت می‏گیرد. عموما بیمار درد خاصی را حس نمی‏کند ولی حتی اگر بیهوشی نیز صورت نگیرد، این روش در مجموع بدون درد و راحت است.

در مرحله بعد تزریق به موضع مورد نظر صورت می‏گیرد. پس از تزریق اولیه نتیجه حاصله بررسی می‏شود و در صورتی که نیاز باشد، مجددا تزریق به ناحیه مورد نظر صورت خواهد گرفت.

مدت زمان انجام این مراحل در حدود 15 تا 60 دقیقه خواهد بود. پس از حاصل شدن نتیجه رضایت بخش هرگونه نشانه‏گذاری در صورت فرد پاک می‏شود و از فرد خواسته می‏شود تا برای کاهش تورم از کمپرس یخ استفاده کند.

ممکن است مقدار جزئی درد در ناحیه تزریق تا یک یا دو روز پس از تزریق هم حس شود اما عموما برای کنترل آن نیاز به مسکن نخواهد بود.

در صورتی که نوع پرکننده مورد نظر از نوع چربی خود فرد باشد، پیش از انجام همه این مراحل یک مرحله استخراج چربی نیز وجود دارد که مرحله ساده و سریعی خواهد بود.

مراحل تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت عموما در اتاق عمل مطب پزشک انجام می‏شود و نیازی به بیهوشی کامل ندارد.

دوره ریکاوری پس از تزریق پرکننده به صورت به چه صورت خواهد بود؟

وابسته به بدن بیمار، مقدار و نوع ماده تزریق شده به صورت، مدت زمان ریکاوری در افراد مختلف متفاوت است. به طور کلی به همه افراد توصیه می‏شود در طول یک تا دو روز پس از تزریق چربی به صورت از فعالیت شدید بدن بپرهیزند. تا میزان تورم و کبودی در محل به حداقل میزان خود برسد. در ساعت اولیه تزریق باد کردن، کبود شدن، لمس شدن ماده پر کننده از روی پوست، کبودی و قرمزی همه مواردی قابل حس هستند و جای نگرانی خاصی نیست. چون پس از گذشت زمان مشخص این موارد همگی رفع می‏شود. این عوارض در حالتی که چربی از خود فرد گرفته می‏شود، ممکن است طولانی‏تر ظاهر شود ولی به زودی تسکین خواهد یافت.

در مجموع نتیجه تزریق چربی به صورت عموما در مدت زمان‏های متفاوتی باقی می‏ماند. در بدن افراد مختلف و وابسته به پرکننده استفاده شده ممکن است بین چند ماه تا چند سال بافت چربی تزریق شده به صورت با همان فرم اولیه و به زیبایی باقی بماند. با استفاده از محصولات پوستی مختلف، حفظ سلامتی و مراقبت‏های پوستی می‏توان دوره ماندگاری نتایج پوستی را برای مدت طولانی‏تر پایدار کرد.

منابع:

  1. https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/dermal-fillers/photos

دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از سال ۸۶ در رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بوده است و در سال های ۹۰ الی ۹۲ به عنوان جراح عمومی در شهر مهریز یزد خدمت کرده است.

دکتر ناظمیان در سال ۱۳۹۲ در رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی، زیبایی فک و صورت، دست و میکروسکوپی، تحصیل و به مدت ۳ سال در بیمارستان ۱۵ خرداد تهران طبابت کرده است.

یشان اکنون به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک به انجام عمل های زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی، پروتز، لیفت و کوچک کردن سینه ها، ابدومینوپلاستی، بلفاروپلاستی، براکیوپلاستی و … می پردازد.

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *