دکتر محمود ناظمیان » تزریقات زیبایی » آشنایی با تزریق ژل به لب
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

آشنایی با تزریق ژل به لب

همان گونه که می دانید لب یکی از اصلی ترین قسمت های صورت است که زیبایی آن می تواند زیبایی صورت را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. بالا رفتن سن موجب کاهش حجم و ارتفاع لب شده و از میزان برجستگی آن می کاهد.

البته عدم برخورداری از لب های برجسته و حجیم تنها به دلیل افزایش سن نبوده و بسیاری از افراد به طور ژنتیکی از این ویژگی بهره مند نیستند. همین موضوع زمینه کاهش اعتماد به نفس و زیبایی افراد را فراهم می سازد. در چنین شرایطی تزریق ژل به لب می تواند زیبایی از دست رفته را مجددا به صورت برگرداند.

امروزه که داشتن لب های درشت و برجسته به یکی از مهم ترین ملاک های زیبایی در میان انسان ها تبدیل شده است، تزریق ژل به لب یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در میان افراد به شمار می آید. خوشبختانه در دنیایی زندگی می کنیم که دستیابی به خواسته هایمان چندان سخت و ناممکن نیست و بنابراین داشتن لب هایی زیبا امری تحقق پذیر است.

در طول عمل تزریق ژل به لب حجم حاشیه لب ها افزایش یافته و بر میزان برجستگی آن ها افزوده می شود. متقارن سازی لب بالا و لب پایین از دیگر کارهایی است که در طی تزریق ژل به لب به آن پرداخته می شود.

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

بایدها و نبایدهای تزریق ژل به لب

اگرچه امروزه باورهای بسیار غلطی در مورد تزریق ژل لب که نشات گرفته از عدم آگاهی افراد و اطلاع رسانی نادرست است، در میان مردم رواج چشمگیری پیدا کرده است، اما تمام این ها تنها تصوراتی آن هم از نوع اشتباه هستند.

اگر می خواهید تزریقی موفق را تجربه کنید، باید حتما انجام این کار را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید. بدون شک کسب نتیجه مناسب در گرو سپردن کار به کاردان می باشد.

جالب و در عین حال لازم است بدانید که ژل های مورد استفاده در این زمینه به دو دسته دائمی و موقت تقسیم می شوند. شاید عجیب به نظر برسد، اما تمامی متخصصان استفاده از ژل های موقت را توصیه کرده و از زیباجویان خود می خواهند که استفاده از ژل های دائمی را فراموش کنند. حال شاید این سوال ذهنتان را به خود درگیر کرده باشد که چرا استفاده از ژل های موقت بر نوع دائمی آن ها ارجحیت دارد؟

اگرچه ژل های دائمی در مقایسه با نوع موقت آن ها از ماندگاری بیشتری برخوردار هستند، اما خارج کردن این ژل ها در صورت ناموفق بودن تزریق و عدم دستیابی به نتیجه دلخواه بسیار دشوار می باشد. از همین رو به متقاضیان تزریق ژل به لب پیشنهاد می شود که به استفاده از نوع موقت ژل مورد نظر روی آورده و در صورت رضایت مجددا آن را تمدید کنند.

تجربه اولی ها بخوانند!

اگر شما هم به آن دسته از افرادی تعلق دارید که می خواهید برای اولین بار تزریق ژل به لب انجام بدهید، ما به شما استفاده از ژل های موقت هیالورونیک اسید را پیشنهاد می دهیم. هیالورونیک اسید چیست؟

که هیالورونیک اسیدها یکی از اصلی ترین مواد مورد استفاده در تولید محصولات آبرسان، مرطوب کننده ها و محصولات مراقبت از پوست هستند. ماده مذکور که ماده ای قندی محسوب می شود، یکی از اصلی ترین اجزای سازنده پوست انسان محسوب شده و قابلیت ذخیره سازی آب به اندازه 1000 برابر وزن خود را دارا می باشد.

این قدرت منحصر به فرد موجب شده است که این ماده ضمن تناسب برای آبرسانی پوست، به ماده ای مناسب برای تزریق در لب ها، گونه ها، چانه و… و حجیم سازی این نواحی تبدیل شود. لازم به ذکر است که این مواد از ماندگاری متوسطی برخوردار بوده و می توانند زمینه ایجاد ظاهری طبیعی را برای شما فراهم ساخته و در عین حال برای سلامت پوستتان مفید باشند.

با تجربه ترها بخوانند!

اگرچه به این دسته از افراد نیز توصیه می شود که از ژل های هیالورونیک اسیدی استفاده نموده و بدین ترتیب ایمنی را تجربه نمایند، اما این گروه از افراد می توانند از ژل های دائمی یا نیمه دائمی نیز استفاده کنند.

قبل و بعد از تزریق ژل لب

قبل و بعد از تزریق ژل لب

ماندگاری تزریق ژل به لب

عوامل متعدد و متنوعی ماندگاری این عمل را تحت تاثیر قرار می دهند که از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

نوع ژل مورد استفاده

ماندگاری تزریق ژل به لب تابع نوع ژل به کار گرفته شده در این زمینه می باشد. لازم به ذکر است که ژل های هیالورونیک اسیدی دارای ماندگاری 6 تا 9 ماهه هستند. این در حالی است که  ماندگاری ژل های نیمه دائم به حدود یک تا دو سال می رسد. لازم به ذکر است که ژل های دائمی از ماندگاری بسیار طولانی تری برخوردار هستند، اما همان طور که پیش تر اشاره کردیم، استفاده از این نوع ژل توصیه نمی شود.

برند ژل مورد استفاده

لازم به ذکر است که شرکت های متعدد و متنوعی به ساخت ژل هایی با فرمولاسیون های گوناگون روی آورده اند. بدون شک هر چه برند ژل مورد استفاده معروف تر بوده و ژل از کیفیت بیشتری برخوردار باشد، ماندگاری آن بیشتر خواهد بود.

متابولیسم بدن

یکی از عوامل تعیین کننده ماندگاری تزریق ژل به لب متابولیسم بدن و شرایط فیزیولوژیک پوست می باشد. بدن برخی افراد دارای متابولیسم سریع تری بوده و از همین رو ژل تزریق شده به لب آن ها در مقایسه با سایرین زودتر جذب بدن می گردد.

مراحل تزریق ژل لب

مراحل تزریق ژل لب

تزریق ژل به لب؛ آری یا خیر؟!

شاید شما هم به آن دسته از افرادی تعلق داشته باشید که دوست دارید تزریق ژل به لب انجام داده و با برجسته سازی و حجیم سازی لب خود زیبایی را به صورت خود مهمان کنید. اما بزرگترین مشکلی که در این زمینه دارید، ترس از عوارض و خطرات احتمالی است.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که در کشورهای اروپایی تزریق ژل به لب را تحت عنوان درمان وقت ناهار نامگذاری می کنند. حال شاید از خودتان بپرسید چرا درمان وقت ناهار؟!

به عقیده اروپایی ها عوارض و خطرات این عمل به حدی کم است که متقاضی می تواند در تایم ناهار محل کار خود را ترک کرده، به کلینیک مراجعه نموده، تزریق ژل به لب انجام داده و در وقت معین به محل کار خود برگردد. بنابراین می توان نتیجه گرفت که در صورت انتخاب کلینیک معتبر و پزشک متخصص تزریق ژل به لب یکی از بی خطرترین کارهایی است که فرد می تواند برای زیباتر شدن انجام دهد.

 

برچسب ها:
دکتر محمود ناظمیان

دکتر محمود ناظمیان

دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از سال ۸۶ در رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بوده است و در سال های ۹۰ الی ۹۲ به عنوان جراح عمومی در شهر مهریز یزد خدمت کرده است.

دکتر ناظمیان در سال ۱۳۹۲ در رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی، زیبایی فک و صورت، دست و میکروسکوپی، تحصیل و به مدت ۳ سال در بیمارستان ۱۵ خرداد تهران طبابت کرده است.

ایشان اکنون به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک به انجام عمل های زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی، پروتز، لیفت و کوچک کردن سینه ها، ابدومینوپلاستی، بلفاروپلاستی، براکیوپلاستی و … می پردازد.

مقالات مرتبط
دانستنی های تزریق ژل گونه

دانستنی های تزریق ژل گونه

تزریق ژل یک روش کم تهاجمی به منظور رفع چین و چروک ، خطوط خنده و خط اخم نیز می باشد و هم چنین با برجسته کردن لب و گونه این نواحی را شاداب و جوان می کند

همه چیز در مورد تزریق چربی به صورت

همه چیز در مورد تزریق چربی به صورت

هدف از تزریق چربی بازگرداندن این حجم از دست رفته به نواحی صورت از جمله زیر فک، منطقه غبغب گردن برجسته کردن لب ها، گونه ها ، و همچنین به اطراف بینی و خط اشک و …

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + ده =