دکتر محمود ناظمیان » تزریقات زیبایی » دانستنی های تزریق ژل گونه
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

دانستنی های تزریق ژل گونه

ژل یا پرکننده‌های پوستی به موادی گفته می‌شود که  به درمان و کم شدن چین‌وچروک، فرم و حجم دهی گونه صورت شما، کمک خواهد کرد. تزریق ژل گونه‌ از گروه پرکننده‌های ساختاری نرم است که نتیجه درمانی موقت برای افراد دارند. این روش به صورت دوره ای و موقت از اثرات علائم پیری در پوست صورت شما، جلوگیری می‌کند

با پا به سن گذاشتن افراد به خصوص کسانی که زیبایی صورت‌ خود، برایشان بسیار مهم است مثل دختران جوان، با کم شدن میزان کلاژن در پوست و رسیدن عضلات صورت به سطح پوست، باعث شده چهره آنان شادابی و طراوت خود را از دست بدهد.  در این حالت خطوط روی صورت مانند خط  لبخند، خط اخم و خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم  بیشتر در صورت دیده می‌شود. از این رو افراد به جوانسازی صورت با تزریق ژل روی می آورند.

عواملی مانند کم‌آبی بدن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، ژنتیک، تغذیه و سبک زندگی غلط  در سلامت و زیبایی پوست ما تاثیر بگذارد. اما چگونه می‌توان خطوط و چین‌وچروک‌های حاصل از آسیب‌های وارده بر پوست را در اجزای صورت مانند گونه‌ها و چانه و لب‌ها جبران کرد؟ باید گفت یکی از بهترین روش‌ها برای درمان  چین‌وچروک، افتادگی و کم حجمی گونه‌ها، تزریق چربی به صورت است. تزریق ژل به گونه یکی از نواحی است که طرفداران زیادی را به خود چلب کرده است که در ادامه در مورد آن توضیحاتی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

تاثیر تزریق ژل به گونه در زیبایی

تاثیر تزریق ژل به گونه در زیبایی

تزریق ژل گونه چیست؟

ژل یا پرکننده‌های پوستی به موادی گفته می‌شود که  به درمان و کم شدن چین‌وچروک، فرم و حجم دهی گونه صورت شما، کمک خواهد کرد. تزریق ژل گونه‌ از گروه پرکننده‌های ساختاری نرم است که نتیجه درمانی موقت برای افراد دارند . این روش به صورت دوره ای و موقت از اثرات علائم پیری در پوست صورت شما، جلوگیری می‌کند و باید گفت اگر شما به دنبال درمان و روشی دائمی برای درمان هستید، باید با تکرار تزریق ژل گونه بطور مداوم یا از طریق جراحی به نتیجه و درمان دائمی برسید.

جراحی‌هایی از جمله: لیفت صورت، لیفت ابرو، لیفت چشم و.. جزو درمان‌هایی هستند که نتیجه دائمی برای داوطلبین جراحی زیبایی دارد.

 چه افرادی می‌توانند تزریق ژل گونه را انجام دهند؟

 داوطلبانی که از لحاظ سلامتی جسمی، مشکلی ندارند.

 •    داوطلبانی که از دخانیات ، مشروبات الکلی استفاده نمی‌کنند.
 • داوطلبانی که ذهنیت خوب و دیدگاهی واقع بینانه  نسبت به نتیجه تزریق ژل گونه در صورت خود، داشته باشند.
 • افرادی که به حفظ زیبایی و سلامت پوست، ارزش قائل‌اند.
کاندید مناسب برای تزریق ژل گونه

کاندید مناسب برای تزریق ژل گونه

 هزینه تزریق ژل گونه برای افراد چقدر است؟

قیمت تزریق پرکننده‌ گونه یا همان تزریق ژل گونه بر‌حسب تخصص و تشخیص پزشکی که درمان شما را انجام می دهد، زمان، میزان تزریق، روش تزریق نوع برند ژل، کشور تولید کننده ژل، موقعیت جغرافیایی کلینیک و..متغیر خواهد بود. گاها بسیاری از بیماران برای دست‌یابی به نتیجه دلخواه و مطلوب باید از میزان بیشتری سرنگ ژل، استفاده نمایند که به هزینه آن‌ها اضافه می‌گردد. شما باید بدانید که در زمان انتخاب پزشک متخصص زیبایی خود برای تزریق ژل به گونه‌هایتان، تجربه پزشک و راحتی شما با پزشک ، به همان اندازه هزینه درمان شما، اهمیت دارد.

 در مشاوره با پزشک برای تزریق ژل گونه، به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در زمان مشاوره با پزشک برای رفع عیوب و نواقص صورت و تزریق ژل باید به موارد ذیل توجه کنید:

 •    اهداف و انتظارات خود
 •    شرایط سلامتی، حساسیت‌های دارویی و درمان های پزشکی
 •    دارو، ویتامین، مکمل های گیاهی ، الکل ، استعمال دخانیات و مواد مخدر در حال مصرف.
 •    در صورت داشتن درمان قبلی با ژل یا همان پرکننده‌های بافت نرم ، سم درمانی بوتولینوم ، لیزر یا سایر روشهای درمانی صورت و‌جراحی صورت.
 •     درباره گزینه های جایگزین برای خود صحبت کنید.
 •    صورت خود را معاینه و اندازه و عکس بگیرید.
 •    یک دوره درمانی را توصیه کنید
 •    درباره نتایج استفاده از ژل یا مواد پرکننده بافت نرم و بروز هرگونه خطر یا عوارض ناگهانی صحبت کنید.

پزشک کاملا پس از مرور و بررسی به تمامی سوالات شما  پاسخ می‌دهد :

 •    دوره درمان شما
 •    نوع برند ژلی که در پرونده شما پیشنهاد می شود و علت آن
 •    انتظار نتیجه نهایی از تزریق ژل گونه
 •    دوام تزریق ژل گونه

شما باید همه جنبه‌های درمان یا تزریق ژل به صورت خود را بسنجید. به هر حال داشتن مقداری ترس و نگرانی طبیعی است. پس بنابراین از مطرح کردن ترس و اضطراب خود با پزشک  به هیچ عنوان خجالت نکشید.

شما باید چه سوالاتی را از پزشک در مورد درمان خود، بپرسید؟

 •     آیا من مورد مناسبی برای این روش هستم؟
 •    آیا می‌توانم بیشترین نتیجه را از تزریق،بگیرم؟
 •    روش درمان من چگونه صورت می‌گیرد؟
 •    دوره نقاهت من چقدر زمان می‌خواهد و برای بهبودی سریعتر چه باید کرد؟
 •    خطرات و عوارض احتمالی چیست؟
 •    عوارض درمان می شود؟
 •     اگر از نتیجه زیبایی عمل خود ناراضی باشم، چه کاری باید انجام دهم؟

انواع مواد پرکننده برای تزریق ژل گونه کدام است؟

امروزه شاهد انواع مختلفی از ژل‌ها و پرکننده‌های پوستی در بازار هستیم.  متداول ترین آن‌هااز جمله: کلسیم هیدروکسی لپاتیت، اسید هیالورونیک، پلی آلکیلیمید، اسید پلی لاکتیک، میکروسفرهای پلی متیل-متاکریلات و..

بیشتر ژل‌ها از نظر ساختار شیمیایی ، مدت ماندگاری، بافتی با درجه‌های گوناگون، متفاوت ازهمدیگر هستند. از پرکننده‌هایی با بافت نرمتر در قسمت لب استفاده می‌گردد در صورتی که پرکننده‌های محکم‌تر برای تقویت استخوان گونه و تزریق ژل گونه، کاربرد دارند .

پزشک بهترین نوع و میزان حجم ژل مورد نیاز برای مناطق خاص صورت شما را به اطلاع‌تان می‌رساند. باید گفت پرکننده‌های گونه بسیار قابل پیش بینی هستند و غالبا کم خطر و عوارض جانبی کم‌تری دارند که توسط پزشک در مطب بوسیله آبگرم به گونه  افراد، تزریق می شوند.

تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه

 در دوره بهبودی تزریق ژل گونه چه انتظاری باید داشته باشم؟

گفته می‌شود که مدت زمان بهبودی بعد از تزریق ژل گونه  برای فرد متغیر است. شما می توانید بلافاصله به فعالیت و کارهای روزمره خود بپردازید، اما معمولاً تاکید می‌گردد که از فعالیت بدنی شدید در 24الی48 ساعت اول پرهیز کنید تا تورم و کبودی اولیه  کاهش یابد.

چهره اولیه شما بعد از تزریق ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 •     ظاهری بیش از حد حجیم در ناحیه تزریق شده
 •    تورم یا کبودی از خفیف تا شدید
 •    بدون حس بودن یا قرمزی کوتاه مدت
 •    نقطه های  قابل لمس یا مناطق سخت در ناحیه تزریق
 •    واکنش حساسیت بیش از اندازه که می تواند مثل یک حساسیت همراه با کهیر و تورم به نظر برسد

اکثر موارد با استفاده از ماساژ موضعی، ظرف چند ساعت یا فقط چند روز بهبود می یابد.  برخی از واکنش‌ها امکان دارد به درمان قوی‌تری به داروها یا تزریقات نیاز داشته باشند.  حتماً روند بهبودی و درمانی خود را با بهترین جراح پلاستیک معالج خود، مطرح کنید.

 منابع: www.plasticsurgery.org

دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از سال ۸۶ در رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بوده است و در سال های ۹۰ الی ۹۲ به عنوان جراح عمومی در شهر مهریز یزد خدمت کرده است.

دکتر ناظمیان در سال ۱۳۹۲ در رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی، زیبایی فک و صورت، دست و میکروسکوپی، تحصیل و به مدت ۳ سال در بیمارستان ۱۵ خرداد تهران طبابت کرده است.

ایشان اکنون به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک به انجام عمل های زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی، پروتز، لیفت و کوچک کردن سینه ها، ابدومینوپلاستی، بلفاروپلاستی، براکیوپلاستی و … می پردازد.

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط

آشنایی با تزریق ژل به لب

لب یکی از قسمت های صورت است که با افزایش سن حجم لب کم شده ،ارتفاع لب کاهش یافته و بر جستگی آن در صورت کاهش می یابد. تزریق ژل لب می تواند برای رفع این

همه چیز در مورد تزریق چربی به صورت

همه چیز در مورد تزریق چربی به صورت

هدف از تزریق چربی بازگرداندن این حجم از دست رفته به نواحی صورت از جمله زیر فک، منطقه غبغب گردن برجسته کردن لب ها، گونه ها ، و همچنین به اطراف بینی و خط اشک و …

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *