مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

تزریق ژل

امروزه تزریق ژل یکی از پر کاربردترین اعمال زیبایی برای جوانسازی صورت محسوب می شود ، کاربردهای تزریق ژل در زیبایی صورت موارد بسیاری را شامل می شود که در مقاله  ی ارائه شده توسط دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی  به آن می پردازیم .

آیا از حجم لب های خود ناراضی هستید ؟

آیا می خواهید خطوط ایجاد شده در کنار لب ها را از بینب ببرید ؟

آیا تمایلی به زاویه سازی صورت دارید ؟

برای جوانسازی صورتتان چه اقداماتی انجام داده اید ؟

می توانید با تزریق ژل به خواسته های خود برسید . تزریق ژل یکی از روش ها و تکنیک های کار آمد در خصوص زیبایی پوست و جوانسازی آن می باشد .

به کمک تزریق ژل می توان فرم بهتری به صورت داد و البته اصلاحاتی را انجام داد .

تزریق ژل

تزریق ژل یکی از روش های ایجاد برجستگی در اندام های مختلف صورت است . تزریق ژل یک تکنیک بسیار کار آمد برای ایجاد زاویه در صورت و سایر قسمت ها می باشد که می تواند تغییرات بسیار بزرگی را ایجاد نماید .

با تزریق ژل می توانید صورت را جوانسازی نمایید و از داشتن چهره ای زیبا و ایده آل لذت ببرید .

بد نیست بدانید که امروزه فرم دهی به صورت تحت عنوان زاویه سازی صورت یکی از پر طرفدار ترین روش های غیر تهاجمی و غیر جراحی برای زیبایی صورت است که می تواند چهره تان رابسیار جذاب و بدون ایراد نماید .

زاویه سازی صورت با تزریق ژل

 ژل ها موادی هستند که با تزریق در نقاط مختلف بدن ایجاد برجستگی می نمایند و به طور کلی می توان در نواحی :

 • گونه
 • لب ها
 • چانه
 • خطوط اخم
 • خطوط خنده کنار لب ها
 • دست ها

آن را تزریق نمود.

زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت تکنیکی است که می تواند با ایجاد خطای دید توسط تزریق ژل ، خطوط صورت را برجسته نماید و ناحیه فک را کشیده و لاغر تر نشان دهد .

بسیاری از افراد که صورت های بسیار گرد دارند و یا اینکه صورتشان بسیار لاغر است می توانند حجم قابل قبولی را در این ناحیه ایجاد نمایند و باعث زاویه سازی صورت شوند .

برای زاویه سازی صورت نیاز است تا ژل به صورت قرینه در دو طرف صورت تزریق شود .

ممکن است نیاز به تزریق ژل در ناحیه چانه داشته باشید . با افزایش بلندی چانه می توان چهره را کشیده و لاغر تر جلوه داد .  امروزه چهره های V شکل بسیار مورد استقبال است .

البته به کمک جراحی صورت نیز می توان به این نتیجه رسید اما در زاویه سازی صورت با تزریق ژل هزینه این عمل بسیار مناسب خواهد بود .

برای ایده آل ساختن چهره در افرادی که زیر چشم های افتاده و یا گودی دارند تزریق ژل به زیر چشم ها توصیه می شود . می توانید زیبایی و جوانی را با تزریق تنها چند سی سی ژل بدست بیاورید. خطوط ایجاد شده در زیر چشم ها و افتادگی آن به کمک ژل از بین خواهند رفت.

برجسته کردن گونه ها 

همچنین می توان برای ایجاد گونه های برجسته از تزریق ژل استفاده نمود .

گونه های افتاده و یا صاف می تواند در زیبایی ظاهری تان تاثیر منفی بگذارد . از این رو با ایجاد یک برجستگی بسیار طبیعی در این ناحیه می توانید تغییر بزرگی در چهره تان ایجاد کنید .

توجه داشته باشید که تزریق نباید از حدود استاندارد خود خارج بشود ، بدین معنا که ایجاد برجستگی بیش از اندازه در گونه و لب ها می تواند چهره تان را غیر طبیعی جلوه نماید .

خوب است که روش های زیبایی را در حد معمول مورد استفاده قرار دهید.

برای تزریق در گونه ها نیز باید بی حسی موضعی انجام دهید . گونه های صاف و بدون فرم می تواند چهره را غمگین و ناراحت نشان دهد از طرفی صورت های بسیار لاغز نیز فاقد گونه هستند . با افزایش حجم گونه ها و فرم دهی مناسب به آن ها می توان زیبایی را به چهره هدیه کرد . تزریق ژل در گونه با تغییرات وسیع در حالت کلی صورت همراه است و می تواند باعث لیفت گونه ، شادابی و جوانسازی آن شود .

فرم دهی به گونه ها از مهم ترین مواردی است که حین تزریق باید رعایت شود .

برجسته سازی لب ها 

برای ایجاد برجستگی لب ها می توان از تزریق ژل استفاده نمود. برخی افراد دارای لب های نازک و بدون فرم هستند و از طریق افزایش حجم لب ها می توانند زیبایی خاصی در این ناحیه از صورت ایجاد نمایند . همچنین بانوانی که در اثر افزایش سن دچار افتادگی لب ها و ایجاد خطوط عمیق در لب ها شده اند نیز می توانند برای جوانسازی لب ها از ژل استفاده نمایند .

فرم دهی به لب ها یکی از پر طرفدار ترین روش ها برای زیبایی صورت است . لب های نازک و بدون فرم می تواند چهره تان را تحت تاثیر قرار دهد اما با داشتن لب هایی زیبا و حجیم می توانید بر جذابیت صورت بیافزایید .

همچنین در افرادی که با گذشت سن لب های آنها دچار افتادگی شده است و یا فرم لب ها به دلیل بروز چین و چروک های سطحی تغییر یافته ، می توانید با تزریق مقدار کمی ژل به لب ها این عوارض را جبران نمایید .

برای تزریق ژل به لب ها نیازی به بی هوشی ندارید و با بی حسی موضعی در این ناحیه می توانید تزریق بدون درد و بدون استرس را تجربه نمایید . مقداری کبودی و تورم در لب ها ایجاد می شود و البته شاید روزهای ابتدایی میزان تورم زیاد باشد و شما فکر کنید که چقدر لب هایتان بزرگ و متورم شده است. اما این تورم به زودی از بین خواهد رفت و فرم اصلی لب ها بعد از حدود یک هفته نمایان خواهد شد .

برای تزریق ژل در لب ها می توانید از نیم سی سی ژل تا حدود 1 سی سی بسته به سلیقه و نیاز لب هایتان استفاده نمایید . از پزشک بخواهید که معتبرترین برند ها را برایتان تهیه و استفاده نماید و حتما از سلامت مواد اولیه اطمینان حاصل نمایید .

اقدامات قبل از تزریق ژل

برای کاهش میزان تورم و کبودی قبل از تزریق ژل موارد زیر را به خوبی رعایت نمایید :

 • از یک هفته قبل مصرف داروهای انعقادی مانند آسپرین و پروفن ها را قطع نمایید .
 • محصولات پوستی که باعث ایجاد التهاب در آن می شود را مصرف نکنید . کرم هایی که حاوی ترتینوئین هستند نیز باید مصرف نشوند .
 • از سه روز قبل نباید نواحی که میخواید تزریق ژل داشته باشید را وکس و یا اصلاح نمایید. زیرا این اقدام پوست شما را حساس و ملتهب می نماید.
 • اگر تبخال دارید به پزشک اطلاع دهید .
 • اگر باردار و یا شیرده هستید حتما به پزشک اطلاع دهید . ممکن است موادی که برای شما استفاده می شود برایتان مضر باشد .

اقدامات بعد از تزریق ژل

 • به هیچ عنوان بعد از تزریق نواحی را لمس نکنید.
 • برای کاهش میزان تورم و یا کبودی از کمپرس سرد استفاده نمایید.
 • برای خواب به صورت طاق باز بخوابید و فشاری به نواحی تزریق شده وارد نکنید .
 • اگر احساس حساسیت و یا تورم بیش از اندازه داشتید حتما به پزشک مراجعه نمایید .
دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران، با استفاده از جدیدترین روش ها و دستگاه های پزشکی آماده ی ارائه خدمات زیبایی به شما عزیزان می باشد.
جهت تماس و برقرای ارتباط می توانید با شماره 09361953888  تماس حاصل فرمایید.
برچسب ها:
دکتر محمود ناظمیان

دکتر محمود ناظمیان

دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از سال ۸۶ در رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بوده است و در سال های ۹۰ الی ۹۲ به عنوان جراح عمومی در شهر مهریز یزد خدمت کرده است.

دکتر ناظمیان در سال ۱۳۹۲ در رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی، زیبایی فک و صورت، دست و میکروسکوپی، تحصیل و به مدت ۳ سال در بیمارستان ۱۵ خرداد تهران طبابت کرده است.

ایشان اکنون به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک به انجام عمل های زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی، پروتز، لیفت و کوچک کردن سینه ها، ابدومینوپلاستی، بلفاروپلاستی، براکیوپلاستی و … می پردازد.

مقالات مرتبط
آشنایی با تزریق ژل به لب

آشنایی با تزریق ژل به لب

لب یکی از قسمت های صورت است که با افزایش سن حجم لب کم شده ،ارتفاع لب کاهش یافته و بر جستگی آن در صورت کاهش می یابد. تزریق ژل لب می تواند برای رفع این

دانستنی های تزریق ژل گونه

دانستنی های تزریق ژل گونه

تزریق ژل یک روش کم تهاجمی به منظور رفع چین و چروک ، خطوط خنده و خط اخم نیز می باشد و هم چنین با برجسته کردن لب و گونه این نواحی را شاداب و جوان می کند

همه چیز در مورد تزریق چربی به صورت

همه چیز در مورد تزریق چربی به صورت

هدف از تزریق چربی بازگرداندن این حجم از دست رفته به نواحی صورت از جمله زیر فک، منطقه غبغب گردن برجسته کردن لب ها، گونه ها ، و همچنین به اطراف بینی و خط اشک و …

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 8 =