دکتر محمود ناظمیان » جراحی زیبایی صورت » با جراحی لیفت صورت و مراقبت ها عوارض آن آشنا شوید!
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

با جراحی لیفت صورت و مراقبت ها عوارض آن آشنا شوید!

جراحی لیفت صورت از جمله جراحی های زیبایی است که در طی سالهای اخیر علاقه مندان و متقاضیان زیادی را به سوی خود جلب کرده است.به همین بهانه از این جهت که تعداد سوالات زیادی در زمینه کیفیت و روند انجام جراحی لیفت صورت مطرح می شد برآن شدیم که در قالب بخش های مختلف و مجزا تعدادی از این سوالات را پاسخ گوییم.

جراحی لیفت صورت چیست؟

جراحی لیفت صورت از آن دسته از جراحی هایی است که معمولا زنان در سنین میانسالی به آن روی می آورند. زیرا که این جراحی با هدف کشیدن پوست و رفع چروک پوستی انجام می شود. به همین جهت زنانی که بعد از سن جوانی و حول و حوش میانسالی با افتادگی و چروک هایی مواجه می شوند برای رفع مشکلات شان جراحی لیفت صورت را انجام می دهند. در این جراحی با ایجاد برش هایی پوست کشیده شده و کمی بافت های صورت جا به جا می شوند. برای بهبود نتیجه ی این جراحی، همراه با لیفت صورت تزریق چربی به صورت نیز توصیه می شود تا میزان جوانسازی چندین برابر شود.

مزایای انجام جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت مزایای زیادی در پی دارد. از جمله مهم ترین این مزایا از این قرارند:

 • رفع چروک و چین هایی که اطراف چشم ها و خطوط پیشانی می افتد

در این روش بسیاری از زنانی که به دلیل افزایش سن چروک هایی را در اطراف چشم هایشان تجربه می کنند با این روش به راحتی می توانند این عارضه های میانسالی را برطرف نمایند.

 • رفع شلی و افتادگی پوست در تمامی نواحی صورت

در این روش طی جراحی ای که انجام می شود و پوست کشیده می شود پوست از حالت شل و افتادگی خود خارج می شود. بسیاری از زنان در نواحی فکی و گردنی خود پوست های شل و آویزانی را مشاهده می کنند. از آن جهت که این عارضه ها ابدا برایشان خوشایند نیست برای رفع و حل و آنها می توانند از روش جراحی لیفت صورت کمک بگیرند.

 • زیباتر شدن، سفت تر شدن بافت پوست

بنابر اینکه تمامی چروک های پوستی و نیز افتادگی های پوستی در طی جراحی لیفت صورت برطرف می شود زنان صورتی جوان تر و زیبا تر را تجربه خواهند کرد. از طرفی هم پوست صورت کاملا از حالت شلی خود خارج شده است بنابر این حالتی سفت به خود می گیرد.

*در انتها باید گفت جراحی لیفت صورت علاوه بر اینکه به زیبایی ظاهری پوست صورت کمک می کند از طرف دیگر نیز در بخش روانی و نیز اعتماد به نفس زنان نیز مثمر ثمر خواهد بود.

زنانی که به دلیل عارضه های پوستی و کاهش کیفیت و زیبایی پوست شان با کاهش اعتماد به نفس مواجه اند بعد از اینکه این مشکلات بر طرف شد دیگر به راحتی می توانند در روابط اجتماعی شان با اعتماد به نفس بیشتری ظاهر شوند.

لیفت صورت برای چه کسانی مناسب است؟

اگر شرایط زیر را دارید عمل لیفت صورت می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد.

 • به سنی رسیده اید که چین و چروک های پوستی شما قابل مشاهده و عمیق است.
 • بیماری خاصی ندارید که جلوی انعقا خون یا ترمیم زخم را بگیرد.
 • از جراحی انتظارات منطقی خواهید داشت.
 • شرایط استراحت بعد از انجام جراحی را دارید.

انواع روش های جراحی لیفت صورت

لیفت صورت با روش های مختلفی قابل انجام است که در هر یک از مراجعینی که برای لیفت صورت اقدام می کنند یکی از این روش ها بکار گرفته می شوند:

لیفت پوست به صورت عمقی

این روش بسیار حساس و دقیق است. از همین رو همواره برای انجام این روش باید از بهترین متخصصین کمک بگیرید. دراین روش بافت پوست کاملا عمیق کشیده می شود و همین امر سبب می شود که بعد از اینکه جراحی صورت گرفت تقریبا نتیجه جراحی تا مدت ده سال از بین نخواهد رفت.

در این روش لیفت که یک روش جراحی سنتی است، برش ها معمولا از خط رویش مو یا پشت خط رویش مو در شقیقه‌ها زده می شوند و پس از و بعد از رد شدن از کنار گوش به قسمت پایینی جمجمه ختم می شوند بعد از ایجاد برش،. چربی ناحیه صورت، گونه‌ها و گردن را می‌توان شکل داد یا جابجا نمود یا حتی در صورت لاغر بودن صورت و نیاز به تزریق، چربی گرفته شده از بدن خود بیمار را به صورت تزریق کرد و بافت زیرین را در موقعیت جدید قرار داد.

در نهایت پوست اضافه برداشته شده و و به صورت کلی در صورت جوانسازی انجام می شود. پوست مجددا روی نواحی لیفت شده کشیده شده و پوست اضافی برداشته می‌شود. می توان همراه با لیفت صورت، لیفت گردن را نیز انجام داد که برای این کار یک برش در زیر چانه زده می شود.برای بستن برش‌ها از بخیه یا چسب‌های پوستی استفاده می‌شود.

در این روش علاوه بر اینکه پوست صورت کشیده می شود بافت های زیر پوست نیز لیفت خواهد شد تا آثاری ماندگار تر داشته باشد.

لیفت نواحی میانی صورت و پوست

در لیفت این نواحی مشخص، از اندوسکوپ استفاده می شود. در این روش با کمک یک پروب کوچک که به چراغ و دوربین کوچک مجهز است، می تواند نواحی داخلی ناحیه مورد را بر روی یک مانیتور نمایش داد.لیفت با کمک اندوسکوپ معمولا برای نواحی مرکزی مثل گونه ها انجام می شود استفاده از آن برای لیفت پیشانی و غبغب نیز نتایج بسیار خوبی دارد.

روش SMAS

در این روش پوست و بافت های زیرین لیفت می شوند. بسیاری از جراحان متعقدند این یک روش قدیمی است. این روش شبیه روش لیفت عمیق است و لایه زیرین پوست نیز جابجا می شوند. این لایه ها ضخامت زیادی ندارند اما از بافت صورت محافظت می کنند. لیفت بافت های زیرین و جابجایی آن ها مثل چربی و ماهیچه می تواند جوانسازی را چند برابر کند.

آیا جراحی لیفت صورت پیامد های خطرناکی را در پی دارد؟

واقعیتی که وجود دارد این است که جراحی لیفت صورت در طول سالیان در کشورهای مختلف و برای تعداد قابل توجهی از زنان انجام شده است. باید گفت بر طبق تمامی گزارش هایی که داریم این روش تا حد زیادی توانسته است رضایت تمامی مراجعینی که تحت این جراحی قرار گرفته اند را کسب کند.تا کنون عارضه های خطرناک یا پیامد های آسیب زایی را در نتیجه انجام جراحی لیفت صورت برای کسی مشاهده نکرده ایم و گزارش هایی مبنی بر این مسائل نیز نداشته ایم.بنابر این می توان گفت که جراحی لیفت صورت از جمله بهترین و مهم ترین روش هایی است که می تواند در مسیر جوان سازی و کشیدن پوست صورت به منظور رفع چروک های پوستی کمک کننده باشد.

البته ممکن است بعد از انجام این جراحی با یکسری عوارض مواجه شوید که طبیعی است. اما انتخاب بهترین جراح پلاستیک برای انجام این عمل، می توان عوارض را به صفر برساند.

عوارض لیفت صورت

 • ایجاد اسکار در محل ایجاد برش های جراحی
 • ریزش مو در نواحی برش
 • تورم و کبودی
 • آسیب به اعصاب موجود در نواحی
 • احتمال نکروز
 • جابجایی نرمه گوش
 • درد
 • التهاب

مراقبت های بعد از لیفت صورت

بعد از لیفت صورت برای اینکه بهترین نتیجه حاصل شود و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود لازم است هر فرد نکاتی را که توسط جراح پلاستیک ارائه می شود را رعایت نماید. در زیر به برخی از این توصیه ها اشاره شده است :

 • لازم است بعد از جراحی به میزان لازم استراحت داشته باشید.
 • بهتر است آرام آرام قدم بزنید تا تورم صورتتان کاهش بیابد.
 • مایعات زیاد مصرف کنید.
 • ورزش هاس سنگین و تحرک زیاد ممنوع!
 • داروهای تجویز شده توسط پزشکتان را به موقع و درست مصرف کنید.
 • تا چند روز بهتر است غذاهای جویدنی مصرف نشود و بیشتر از آب گوشت و سوپ های بسیار رقیق و پوره استفاده کنید.
 • از مواد غذایی مثل آناناس که باعث بهبود زخم می شوند استفاده کنید.
 • تا 4 هفته سیگار و الکل مصرف نکنید.
 • تا دوماه استخر نروید و برای حمام کردن از پزشکتان دستورالعمل بگیرید.
 • تا یک هفته آرایش نکنید.

نتیجه گیری

یکی از مهم ترین توصیه هایی که باید به عزیزان و همراهان همیشگی مان داشته باشیم این است که حتما انجام جراحی های مختلف زیبایی بالاخص جراحی لیفت صورت را نزد بهترین و متخصصین این حوزه انجام دهید.

زیرا که جراحی لیفت صورت مستقیما با زیبایی و چهره و پوست شما در ارتباط است. درصورتی که کوچکترین مشکلی برای افراد پیش بیاید باعث می شود که پیامدهای جبران ناپذیری داشته باشد.

از همین رو کمک گرفتن از بهترین پزشکان جراحی لیفت صورت موجب می شود آنان با تکیه بر تجربه و مهارت در زمینه فعالیت هایشان بهترین اقدامات و بهترین روش را برای جراحی لیفت صورت شما بکار بندند. همین امر احتمال موفقیت در نتیجه جراحی را تا حد زیادی افزایش خواهد داد.

برچسب ها:
دکتر محمود ناظمیان

دکتر محمود ناظمیان

دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از سال ۸۶ در رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بوده است و در سال های ۹۰ الی ۹۲ به عنوان جراح عمومی در شهر مهریز یزد خدمت کرده است.

دکتر ناظمیان در سال ۱۳۹۲ در رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی، زیبایی فک و صورت، دست و میکروسکوپی، تحصیل و به مدت ۳ سال در بیمارستان ۱۵ خرداد تهران طبابت کرده است.

ایشان اکنون به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک به انجام عمل های زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی، پروتز، لیفت و کوچک کردن سینه ها، ابدومینوپلاستی، بلفاروپلاستی، براکیوپلاستی و … می پردازد.

مقالات مرتبط
جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش

برخی از افراد ممکن است به دلایل مختلفی مثل بروز حادثه در ناحیه گوش خود، دچار آسیب شده باشند. این دسته از افراد نیز می توانند با اتوپلاستی زیبایی گوش های خود را بدست آورند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *