دکتر محمود ناظمیان » BestBuy » عمل جراحی ماستوپکسی چگونه انجام می شود؟
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

عمل جراحی ماستوپکسی چگونه انجام می شود؟

عمل جراحی ماستوپکسی، به منظور متناسب تر ساختن فرم سینه و زیبایی بیشتر آن انجام می شود. با کمک عمل جراحی ماستوپکسی، می توان تغییرات زیادی را در فرم سینه از جمله لیفت سینه، گردتر کردن فرم سینه، قرار گرفتن نوک پستان در مرکز سینه و کوچکتر شدن هاله نوک پستان را به وجود آورد. با افزایش سن و مرور زمان، پستان ها تا حدودی دچار افتادگی خواهند شد. چاق و لاغر شدن، شیردهی و بارداری و … نیز ممکن است این افتادگی را تشدید کنند.

جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی، یکی از عمل های پرطرفدار به منظور رفع افتادگی و اصلاح ایرادات فرمی سینه انجام می شود. البته پیش از آنکه بخواهید برای انجام این عمل تصمیم بگیرید لازم است تا شرایط فیزیکی و جسمی شما از سوی پزشک متخصص مورد بررسی قرار بگیرد تا از این که کاندیدای مناسبی برای این عمل هستید، اطمینان حاصل کنید.

شرایطی که ثابت می کند شما کاندیدای مناسبی برای انجام عمل ماستوپکسی هستید را در ادامه ذکر می کنیم.

عمل جراحی ماستوپکسی برای چه زنانی مناسب است؟

 • در درجه اول، وضعیت سلامت عمومی مراجعه کننده باید با دقت مورد بررسی قرار بگیرد و در صورت تشخیص پزشک در خصوص وجود برخی از بیماری ها نباید عمل جراحی انجام پذیرد.
 • افرادی که به مصرف الکل، سیگار و مواد مخدر اعتیاد دارند، باید دو هفته پیش از عمل، ترک کنند.
 • زنان باردار و یا شیرده پس از گذشت چهار الی هشت هفته از پایان بارداری می توانند تحت عمل جراحی ماستوپکسی قرار بگیرند.
 • توقعات مراجعه کننده از انجام عمل ماستوپکسی باید معقول و واقعی باشد.
 • سینه های مراجعه کننده حالت افتاده پیدا کرده اند، یا حالت دراز دارند و یا نوکشان رو به پایین است و توقع دارد که سینه هایش رو به بالا باشد و نوک پستان هایش در مرکز قرار بگیرد و فرم آن گرد شود.

در صورتی که بسیار جوان هستید و سینه های تان فرم متناسبی دارند بهتر است پیش از تصمیم به عمل جراحی ماستوپکسی با یک پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مشورت نمایید تا از گرفتن تصمیمی اشتباه پشیمان نشوید.

روش عمل جراحی ماستوپکسی

انجام هر نوع عمل جراحی، با به جای ماندن نوعی زخم همراه خواهد بود. اگر جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی شما متبحر باشد، عمل را به نحوی انجام خواهد داد که عمل، با ایجاد کمترین برش در ناحیه ای که کمتر مشخص باشد، به پایان برسد.

برای عمل جراحی لیفت سینه، سه نوع برش و سه نوع تکنیک وجود دارد.

انواع برش های لیفت سینه

 • برش افقی: در این روش برای انجام عمل لیفت سینه، شیاری در زیرسینه قرار می گیرد و چون سینه روی آن را می پوشاند، چندان به چشم نمی آید و پنهان می شود.
 • برش عمودی: در این روش جراحی لیفت سینه، برش از زیر هاله اطراف نوک سینه موسوم به آرئول ایجاد می شود. جای زخم در روش برش عمودی نسبت به سایر روش های لیفت سینه، کمتر مخفی می ماند.
 • برش اطراف هاله نوک سینه: این برش موسوم به ائورل است و در مرز بین تیرگی و روشنی پوست پستان ایجاد می شود و پس از عمل جای زخم مخفی می ماند.

کدام روش عمل لیفت سینه برای کوچک کردن پستان مناسب تر است؟

اینکه کدام روش عمل برای انجام لیفت سینه مناسب تر است، بسته به سن و شکل و فرم پستان ها دارد. با توجه به شدت افتادگی سینه نوع و میزان برشی که برای انجام جراحی مورد نیاز است تعیین خواهد شد.

سینه های افراد جوان تر و دارای افتادگی کمتر به لیفت کمتری نیاز خواهند داشت.

یک دکتر جراح فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، با در نظر گرفتن آناتومی پستان های شما، روشی که مناسب تر باشد را برای انجام عمل جراحی اتخاذ خواهد کرد.

برای ارتباط با دکتر محمود ناظمیان می توانید از طریق روش های زیر اقدام فرمایید:
02188201417 و 02188207691 و 09361953888

مراقبت های پس از انجام عمل ماستوپکسی

 • پس از انجام عمل ماستوپکسی، باید به مدت چهار تا هفت روز استراحت کامل داشته باشید و در این مدت تمامی فعالیت های شما باید در حد تماشای تلویزیون و یا مطالعه، سبک باشند.
 • احساس درد در چند روز اول کاملا طبیعی است و نباید موجب نگرانی شما شود.
 • یک هفته پس از انجام عمل جراحی، نخ های بخیه کشیده خواهند شد. البته پزشک متخصص شما، روند بازگشت شما به فعالیت های عادی و روزانه را با توجه به شرایط آناتومی شما، به طور دقیق تعیین و تشریح خواهد کرد.
 • امکان انجام فعالیت های سنگین و نفس گیر معمولا پس از گذشتن چهار الی شش هفته، بسته به تشخیص پزشک میسر خواهد شد.
 • در حدود دو هفته سینه ها تاحدودی کبود و متورم خواهند بود و ممکن است شکل شان نیز کمی غیرطبیعی به نظر برسد اما این موارد نباید باعث نگرانی شما شوند چرا که موقتی هستند.
 • شکل اصلی سینه های شما و تاثیر نهایی عمل، پس از حدود یک الی سه ماه، مشخص خواهد شد.

دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی، معمولا تصاویری از قبل و پس از عمل جراحی و بهبود یافتن بیماران، ثبت و ضبط می کنند و از طریق بررسی عکس ها می توانید خیال تان راحت باشد که پس از عمل سینه های تان خوش فرم خواهد شد و شکل طبیعی پیدا خواهند کرد.

عوارض عمل جراحی ماستوپکسی

عمل جراحی لیفت سینه مانند سایر عمل های جراحی دارای ریسک ها و عوارض ممکن است باشد. با توجه به میزان تبحر جراح فوق تخصص زیبایی شما این عوارض کم، قابل کنترل و جلوگیری خواهند بود.

در واقع باید گفت پیش از آنکه تصمیم به عمل جراحی ماستوپکسی بگیرید، باید یک پزشک حاذق برای انجام این امر بیابید.

در ادامه به معرفی برخی از خطرات این عمل می پردازیم.

 

عمل جراحی ماستوپکسی چگونه انجام می شود؟

خطرات عمل جراحی لیفت سینه

 • بروز عوارض ناشی از برش جراحی در برخی از بیماران
 • بروز خونریزی در صورت عدم مهارت پزشک
 • لخته شدن خون در زیر بافت
 • عدم تقارن سینه های در صورت بد عمل شدن
 • از دست دادن بخشی یا تمام نوک سینه در موارد استثنائی

البته با توجه به مهارت و سابقه درخشانی که جراح پلاستیک و زیبایی مورد نظر شما دارد شرایط فیزیولوژیکی شما را پیش از عمل به طور کامل خواهد سنجید و در هنگام مشاوره، شما را از خطرات عوارض بالقوه آگاه خواهد کرد.

هزینه عمل لیفت سینه یا ماستوپکسی

هزینه عمل لیفت سینه ثابت نیست و با در نظر گرفتن برخی جوانب و پس از مورد معاینه قرار گرفتن از سوی پزشک، تعیین خواهد شد.

کلام آخر

اگر شما نیز قصد انجام عمل جراحی لیفت سینه را دارید، دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی، با به کار گیری متد روز پزشکی و استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی، به شما در رسیدن به اهداف تان کمک می کند.

دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از سال ۸۶ در رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بوده است و در سال های ۹۰ الی ۹۲ به عنوان جراح عمومی در شهر مهریز یزد خدمت کرده است.

دکتر ناظمیان در سال ۱۳۹۲ در رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی، زیبایی فک و صورت، دست و میکروسکوپی، تحصیل و به مدت ۳ سال در بیمارستان ۱۵ خرداد تهران طبابت کرده است.

یشان اکنون به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک به انجام عمل های زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی، پروتز، لیفت و کوچک کردن سینه ها، ابدومینوپلاستی، بلفاروپلاستی، براکیوپلاستی و … می پردازد.

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *