دکتر محمود ناظمیان » BestBuy » جراح لیفت سینه در تهران
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

جراح لیفت سینه در تهران

جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی

اکثر خانم ها در دوره زندگی خود به دلایل مختلفی ممکن است با مشکل افتادگی سینه روبه رو شوند و به دنبال روش های مختلفی برای اصلاح این مشکل می باشند. یکی از موثرترین روش های درمان افتادگی سینه ها جراحی لیفت سینه می باشد.برای انجام این جراحی نیاز است تا به جراح لیفت سینه در تهران مراجعه نمایید .

 

لیفت سینه یا ماستوپکسی یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی  در بین خانم ها می باشد که در نتیجه آن سینه هایی که به دلایل مختلفی دچار افتادگی شده اند، به سمت بالا لیفت می شوند، بدین ترتیب حجم کلی سینه تغییر پیدا می کند.

مطلب ارائه شده توسط دکتر محمود ناظمیان  فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، در رابطه با جراحی زیبایی لیفت سینه را مطالعه نمایید .

علت افتادگي سينه زنان

به طور کلی افتادگی سینه در خانم هایی که پس از زایمان به فرزند خود شیر می دهند بسیار شایع می باشد اما ممکن است در یک دختر خانمی بدون اینکه زایمان داشته باشد یا شیر بدهد افتادگی سینه نیز مشاهده شود در این مواقع از روش لیفت سینه برای شکل دادن و فرم دهی سینه ها استفاده می شود در تکنیک های جدید این کار با یک برش انجام می شود. حتی در تکنیک های جدیدتری که ارائه شده بدون برشی روی سینه ها فقط با برش دور هاله و سیاهی لیفت سینه انجام می شود.

همچنین عوامل دیگری ممکن است در بروز افتادگی سینه دخیل باشد که در ادامه به آنها اشاره می شود:

افزایش سن

با گذشت زمان بافت سینه ها انعطاف پذیری خود را از دست می دهند و به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند. در واقع ماستوپکسی یک روش بسیار مفید در درمان این افتادگی ها می باشد.

بارداری و شیردهی

در اثر شیردهی سینه ها حالت کشش پیدا کرده و دچار افتادگی می شود. با انجام جراحی ماستوپکسی، سینه ها به محل قبلی خود باز می گردد.

تغییرات وزن

کاهش ناگهانی وزن با کاهش حجم سینه ها همراه است. انجام لیفت سینه محتویات سینه را پرتر کرده و با کشیدن پوست سینه، شکل مناسبی به سینه ها داده می شود.

عوامل زنتیکی

عامل ژنتیک یکی دیگر از عوامل موثر در افتادگی سینه ها می باشد که خانم ها برای درمان افتادگی های سینه های از روش لیفت سینه استفاده می کنند.

نوسان وزنی

بسیاری از خانم ها که دائما در حال افزایش و کاهش وزن می باشند دچار افتادگی سینه  می شوند زیرا در اثر این کاهش و افزایش وزن ، حجم سینه ها نیز کوچک و بزرگ تر شده و پوست این ناحیه دچار افتادگی می شود و در نهایت سینه ها فرم اصلی خود را از دست می دهند .

بزرگی سینه ها

زمانی که سینه بزرگ باشد، وزن زیاد آن باعث می شود که سینه از جایگاه اصلی خود به سمت پایین کشیده شود و در نهایت دچار افتادگی سینه شود . از این رو بزرگی و سنگینی سینه ها از عوامل ایجاد کننده افتادگی سینه محسوب می شوند .

 

کاندیدای مناسب برای جراحی لیفت سینه

 • خانم هایی که به لحاظ جسمانی سلامت و دارای وزنی پایدار می باشند.
 • خانم هایی که دارای تنالیته پوست نرمال هستند
 • افرادی که از افتادگی سینه رنج می برند .

مراحل جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی

برای انجام این جراحی باید به فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مراجعه نمایید . باید پیش از هر اقدامی مشاوره های لازم  در رابطه با جراحی و اقداماتی که باید انجام دهید را دریافت نمایید . همچنین جزئیات جراحی را از ایشان جویا شوید و مواردی که انتظارات شما از جراحی می باشد را به ایشان ابلاغ نمایید .

جراح ابتدا با معاینه سلامتی و آمادگی شما برای جراحی را بررسی می نماید ، و میزان موفقیت جراحی را به شما اعلام می نماید. پس از پایان  جلسات مشاوره شما با آگاهی بیشتری برای جراحی اقدام می کنید .

 

روند جراحی لیفت سینه

بیهوشی

بیهوشی اولین اقدام برای جراحی لیفت سینه می باشد ، بیهوشی به صورت عمومی انجام می شود و پیش از آن سلامتی و آمادگی متقاضی بررسی می شود . این اقدام توسط تیم متخصص و متخصص بی هوشی انجام خواهد شد .

ایجاد برش در قسمت های مورد نیاز

پیش از بی هوشی برش های لازم برای لیفت سینه توسط جراح سینه مد نظر قرار می گیرد ، با علامت گذاری قسمت هایی که نیاز به برش و لیفت دارد مشخص می شود و بعد از آن زمانی که شما در بی هوشی کامل قرار گرفتید ، برش های لازم برای لیفت سینه زده خواهد شد . برش ها باید به صورت کاملا تخصصی و در قسمت هایی زده شود که کمترین جای برش و بخیه بعد از جراحی به جا بماند .

فرم دهی به سینه ها

با کوچک کردن قطر سینه ها و رسیدن به اندازه ی مورد نظر ، لیفت سینه انجام می شود . در حقیقت بعد از ایجاد برش بر روی سینه نیاز است تا پوست سینه به صورت مجدد در محل های جدید متصل شود، با برش پوست های اضافی و برداشتن آن ها قسمت هایی که نیاز به بخیه دارند به دقت متصل می شوند. در همین مرحله است که برش های سینه توسط بخیه ها به یکدیگر نزدیک شده و پیوند می خورد ، در نهایت فرم اصلی سینه ی جدید با اتمام بخیه ها مشهود خواهد بود .

بخیه ها به نحوی زده می شوند که بافت های زیر سینه به خوبی به هم متصل می شود و لایه های مختلف در جایگاه خود تثبیت می شوند . در پایان قسمت های جراحی شده پانسمان شده و یا با قرار دادن سینه بند طبی جراحی پایان می یابد .

دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران، با استفاده از جدیدترین روش ها و دستگاه های پزشکی آماده ی ارائه خدمات زیبایی به شما عزیزان می باشد.
جهت تماس و برقرای ارتباط می توانید با شماره 09361953888  تماس حاصل فرمایید.

صفحه اینستاگرام دکتر محمود ناظمیان

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه 

 • به طور کلی بعد از انجام جراحی لیفت سینه نیاز است تا نکات و تذکرات زیر را مد نظر قرار دهید : 
 • در روزهای ابتدایی نیاز به استراحت نسبی بوده و بازگشت به فعالیت روزانه بعد از یک الی دو هفته بعد از عمل جراحی مطلوب است . 
 • بعد از جراحی لیفت سینه بیمار باید تا مدتی از فعالیت سنگین اجتناب نماید . 
 • از آن جا که لیفت سینه ،جراحی دردناکی نیست  نیاز به مصرف مسکن نمی باشد ، اما در صورتی که بیمار تمایل به مصرف مسکن داشته باشد حتما باید با پزشک مشورت نماید. 
 • بعد از جراحی باید تا مدتی از داروهای رقیق کندده مثل آسپرین و ژلوفن اجتناب نمود ، زیرا این دسته از داروها باعث ایجاد خونریزی در محل جراحی خواهند شد. 
 • همچنین مصرف سیگار و مشروبات الکلی نیز ممنوع می باشد ، چرا که دوره ی نقاهت را طولانی تر می نماید . 
 • حدود یک ماه و نیم تا سه ماه بعد از جراحی باید از سوتین های طبی مخصوص که جراح به شما معرفی می نماید استفاده نمایید دقت داشته باشید که استفاده از این سوتین ها در فرم و نگهداری سینه ها نقش به سزایی دارد از این جهت هیچ گونه سهل انگاری در استفاده از آن نداشته باشید . 
 • نکته بسیار مهم در مراقبت های بعد از لیفت سینه ، خشک نگه داشتن زخم های محل جراحی می باشد . سعی کنید همیشه قسمت های بخیه خورده خشک باشند. 
 • برای استحمام دوروز بعد از جراحی می توانید اقدام نمایید ،  اما استحمام به گونه ای باشد که بیمار باندها و گازها را از روی زخم بردارد  ولی به هیچ عنوان به چسب های  steri strip  دست نزند و دوش بگیرد.
 • برای مراجعه  و معاینه توسط پزشک ، بیمار حد اقل باید یک هفته، یک ماه و سه ماه بعد از عمل به جراح مراجعه نماید . 

 

 

 

 

 

دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از سال ۸۶ در رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بوده است و در سال های ۹۰ الی ۹۲ به عنوان جراح عمومی در شهر مهریز یزد خدمت کرده است.

دکتر ناظمیان در سال ۱۳۹۲ در رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی، زیبایی فک و صورت، دست و میکروسکوپی، تحصیل و به مدت ۳ سال در بیمارستان ۱۵ خرداد تهران طبابت کرده است.

یشان اکنون به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک به انجام عمل های زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی، پروتز، لیفت و کوچک کردن سینه ها، ابدومینوپلاستی، بلفاروپلاستی، براکیوپلاستی و … می پردازد.

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *