دکتر محمود ناظمیان » لاغری و پیکر تراشی » آیا جراحی های زیبایی بدن مثل لیفت باسن و پیکرتراشی، کشنده اند؟
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

آیا جراحی های زیبایی بدن مثل لیفت باسن و پیکرتراشی، کشنده اند؟

خطر مرگ جراحی زیبایی بدن ؟؟

بسیاری از افراد بر این باور می باشند که جراحی های زیبایی مانند پیکر تراشی و لیفت باسن امکان دارد که کشنده باشند. شما باید به خوبی بدانید که برای جراحی زیبایی اگر به پزشک متخصص مراجعه نکنید خطرات زیادی برایتان به وجود می ‌آید.

پزشکی که تخصص و تجربه زیادی برای جراحی زیبایی دارد به خوبی می داند که باید بر اساس چه اصولی و روش هایی درمان بیمار خود را آغاز نماید. روش های زیادی برای پیکر تراشی و لیفت باسن وجود دارد که هر یک از این روش ها بر اساس مشخصات بیمار توسط پزشک اجرا می‌ شود. برای اینکه شما اطلاعات بیشتری در مورد کشنده بودن جراحی زیبایی پیکرتراشی و لیفت باسن داشته باشید در ادامه توضیحات بیشتری را ارائه می‌ دهیم.

دلایلی مبنی بر کشنده بودن جراحی های زیبایی

در این چند سال اخیر درصد مرگ و میر در اثر جراحی هایی مانند لیفت باسن و پیکر تراشی کاهش پیدا کرده است. دلیل کاهش درصد مرگ و میر این است که تنها پزشکان متخصص این نمونه عمل های زیبایی را انجام می ‌دهند.

در گذشته پزشکانی که تخصصی در زمینه پیکرتراشی نداشتند اقدام به جراحی زیبایی می کردند که عوارض زیادی را برای افراد به همراه می‌ آورند. جراحی زیبایی جان بسیاری از افراد را در گذشته گرفته است که اکنون دیگر با این مسئله مواجه نمی‌ شویم.

 بر اساس تحقیقاتی که در مورد جراحی های سال های ۱۹۰۴ میلادی وجود دارد باید بدانید دلایل متنوعی را در مورد مرگ افراد بیان کرده اند. برداشتن بیش از اندازه چربی، ضعف سلامت بیمار، تزریق کردن بیش از اندازه داروی بیهوشی و غیره از جمله مهمترین دلایل مرگ و میر بعد از عمل جراحی به شمار می‌ رود.

در چندین سال گذشته برخی از افراد بیشتر از یک بار عمل جراحی انجام می دادند. چندین عمل جراحی در یک جلسه موجب مرگ و میر افراد می شده است.  

پزشکان امروزه در یک جلسه تنها یک عمل جراحی را انجام می دهند تا فشار زیادی به بیمار وارد نشود. شما باید به خوبی بدانید که دیگر ترسی برای عمل جراحی وجود ندارد چرا که هر یک از پزشکان برای عمل جراحی تخصص و تجربه لازم را به دست آورده اند. اگر شما می خواهید یکی از انواع عمل های زیبایی را انجام دهید تنها باید به نزد پزشک متخصص و حرفه ای بروید که در این زمینه تخصص دارد.

پیکر تراشی و لیفت باسن را چه کسی باید انجام دهد؟

آن دسته از افرادی که می خواهند جراحی زیبایی برای پیکر تراشی و لیفت باسن انجام دهند باید دارای وزن ثابت و نرمال باشند. پزشک بررسی می‌ کند که آنها تنها در برخی از قسمت های بدنشان که می خواهند جراحی کنند چربی اضافی داشته باشند. آن دسته از افرادی که اضافه وزن زیادی دارند به هیچ عنوان برای عمل جراحی باسن و پیکرتراشی گزینه مناسبی نمی باشند.

 به همین دلیل شما اگر به پزشک برای جراحی زیبایی مراجعه کنید وزن شما را در ابتدا مورد بررسی قرار می ‌دهد. این روش برای آن دسته از افرادی مفید واقع می گردد که پوست افتاده نداشته باشند. افراد بعد از جراحی پوست شان سفت می شود و خاصیت ارتجاعی پیدا می کند.

یکی از مواردی که موجب می گردد خاصیت ارتجاعی پوست از بین برود این است که بیمار برای جراحی لاغری گزینه مناسبی نباشد. با بالا رفتن سن پوست افراد حالت کششی پیدا می ‌کند و به همین دلیل آن دسته از افرادی که سنشان بالا است نمی ‌توانند این جراحی زیبایی را انجام دهند.  دقت داشته باشید که برای انجام دادن جراحی زیبایی پیکر تراشی و لیفت باسن باید تمامی آزمایش های درخواستی پزشکی را انجام دهید. پزشک هر یک از موارد سلامتی شما را مورد بررسی قرار می دهد و سپس جراحی را آغاز می نماید.

خطر مرگ جراحی زیبایی بدن چقدر است ؟

یکی از مهمترین نکاتی که افراد برای جراحی زیبایی به آن توجه می‌ کنند این است که آمار مرگ و میر جراحی زیبایی را پیش از جراحی مورد بررسی قرار می دهند . شما باید به خوبی بدانید که در گذشته مرگ و میر افراد زمان جراحی زیبایی تقریباً زیاد بود، چرا که تخصص و علم پزشکی در مورد جراحی زیبایی در سال‌ های گذشته مانند امروز پیشرفت نداشت. در سال های گذشته تنها آن دسته از افرادی که بیش از اندازه عمل جراحی روی بخش های متنوع بدن خود انجام دادند خطر مرگ تهدیدشان می کرد.

 خطر مرگ جراحی زیبایی بدن هم اکنون چقدر است ؟ شما اگر بر اساس روش های مناسب جراحی زیبایی انجام دهید خیالتان راحت خواهد بود که مزیت های جراحی زیبایی را دریافت می کنید. روش هایی که برای جراحی زیبایی به کار گرفته می‌ شود متفاوت است که هر یک از این روش ها باید زیر نظر پزشک متخصص انجام شود.

ویژگی های افراد مناسب برای انجام جراحی های زیبایی

پیکرتراشی یکی از روش‌ های جراحی به شمار می ‌رود که شما بر اساس نوع اندامتان با استفاده از این روش لاغر می گردید. توقع نداشته باشید که تمامی بخش ‌های بدن شما مانند یک مدلینگ شود چرا که این کار غیر ممکن است و در برخی از موارد خطرات زیادی دارد.

این روش برای هر یک از افراد در هر بازه سنی توصیه نمی گردد.

شما برای انجام دادن پیکرتراشی باید سنتان بیشتر از ۲۰ سال باشد.

یکی از مهمترین نکاتی که شما زمان انجام دادن این روش جراحی باید به آن دقت نمایید این است که بیماری زمینه ای نداشته باشید.

پیکر تراشی برای آن دسته از افرادی مناسب به شمار می ‌رود که وزن ایده‌آلی دارند و تنها در برخی از قسمت ‌های بدن خود دارای چربی هستند. این چربی ‌ها با ورزش یا دیگر روش ها برطرف نشده اند که پزشک با روش‌ های مربوط به پیکرتراشی چربی ها را بر می‌دارد.

بهترین افرادی که مناسب عمل پیکرتراشی هستند سیگاری نمی باشند و به طور کلی سلامتی لازم را دارند.

اگر شما می‌ خواهید انتظارات واقع بینانه از این روش جراحی داشته باشید باید به طور کلی سیستم بدن خود را مورد بررسی قرار دهید.  

برچسب ها:
دکتر محمود ناظمیان

دکتر محمود ناظمیان

دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از سال ۸۶ در رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بوده است و در سال های ۹۰ الی ۹۲ به عنوان جراح عمومی در شهر مهریز یزد خدمت کرده است.

دکتر ناظمیان در سال ۱۳۹۲ در رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی، زیبایی فک و صورت، دست و میکروسکوپی، تحصیل و به مدت ۳ سال در بیمارستان ۱۵ خرداد تهران طبابت کرده است.

ایشان اکنون به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک به انجام عمل های زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی، پروتز، لیفت و کوچک کردن سینه ها، ابدومینوپلاستی، بلفاروپلاستی، براکیوپلاستی و … می پردازد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =