دکتر محمود ناظمیان » BestBuy » عمل جراحی بینی گوشتی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

عمل جراحی بینی گوشتی

متأسفانه افرادی که بینی گوشتی دارند، نسبت به دیگران دارای نگرانی های خاصی در مورد فرم و برگشت پذیری بینی شان بعد از جراحی هستند. باید به شما بگوئیم که تکنیک های مورد استفاده برای جراحی بینی بسیار پیشرفته هستند و فرقی نمی کند بینی استخوانی داشته باشید یا بینی گوشتی. در هر صورت یک جراح بینی ماهر قادر است بینی شما را به بهترین شکل ممکن، متناسب با صورت شما، شکل دهد. شما را به مطالعه ی این نوشته در مورد عمل جراحی بینی گوشتی دعوت می نمائیم. با ما همراه باشید؛

انواع بینی

یکی از عوامل مؤثر در جراحی زیبایی بینی، نوع بینی است که بر اساس میزان ضخامت پوست به دو نوع گوشتی و استخوانی تقسیم می شود.

جراحی بینی استخوانی

در بینی استخوانی، پوست بینی نازک تر بوده و چربی کمتری دارد و نیز خاصیت بروز آکنه ندارد. در این نوع بینی غضروف بزرگتر و مستحکم تر می باشد.

افرادی که بینی استخوانی دارند، می توانند انواع جراحی طبیعی بینی، جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی نیمه فانتزی را انجام دهند. به دلیل وجود غضروف بیشتر در این نوع از بینی ها، فرم دهی و ترمیم بینی های استخوانی راحت تر خواهد بود، در این صورت پزشک حجم بینی را کاهش داده و آن را به صورت کامل شکل می دهد.

بینی های استخوانی به دلیل ویژگی هایی مانند پوست نازک و استخوان های قوی ایده آل ترین بینی برای جراحی بینی هستند و بیشتر اوقات در جراحی این بینی ها، نتایج خوبی حاصل می شود.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

از خصوصیات بینی گوشتی می توان به پوست ضخیم و چربی پوست، جوش و ضعف غضروف اشاره کرد. در این نوع از بینی، نوک بینی معمولاً شکل ناخوشایند و بزرگی دارد و سوراخ های بینی پهن هستند.

همانطور که گفته شد بینی های گوشتی نسبت به بینی استخوانی، دارای پوستی ضخیم تر و غضروف ضعیف هستند، به همین دلیل یک پایه غضروفی مناسب باید در بینی های گوشتی ایجاد شود. پزشک غالباً بافت غضروف را از یک قسمت بینی خارج کرده و آن را به بخش دیگری منتقل می کند. در حقیقت، بافت در یک قسمت کاهش و در قسمت دیگر افزایش می یابد. همچنین گاهی اوقات می توان به جای استفاده از غضروف دیواره ی بینی، از غضروف موجود در گوش بیمار جدا کرد و از آن در شکل دادن به بینی استفاده کرد، که کار دشواری می باشد.

جراحی بینی مردانه

جراحی بینی مردانه

بازگشت پذیری بینی گوشتی

اضافه کردن یا کم کردن بافت در این نوع بینی به خودی خود احتمال بازگشت بینی به حالت قبل از عمل را افزایش نمی دهد، اما اگر پایه ی غضروف یا تقویت غضروف در بینی گوشتی به درستی انجام نشود، زمینه ای برای برگشت فرم بینی به حالت قبل فراهم می شود. بافت های نرم که حاوی مقداری چربی و غده هستند به دلیل عدم وجود پایه ی مناسب تغییر شکل داده و کوچک می شوند و همچنین ممکن است در برخی موارد، بافت بیش از حد در این حالت منجر به ناهنجاری نوک بینی شود. تورم بعد از عمل در بینی های گوشتی نیز طولانی تر می شود که احتمال فیبروز را افزایش می دهد. اما در صورت پیروی از توصیه ی جراح، ماساژ و طولانی تر نگه داشتن چسب های بینی قابل پیشگیری است.

توصیه می شود افراد دارای بینی گوشتی تحت عمل جراحی طبیعی بینی قرار گیرند، زیرا به دلیل ضخامت پوست ممکن است در جراحی بینی فانتزی، نتیجه مطلوب حاصل نشود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • بعد از عمل بینی به مدت 48 ساعت از کمپرس سرد بر روی نواحی اطراف بینی استفاده کنید این کار تورم و کبودی بعد از عمل را کاهش می دهد.
 • آب بنوشید
 • تا حد امکان سر خود را بالا بگیرید
 • از حمل کردن وسیله های سنگین خودداری کنید.
 • فعالیت های بدنی خود را کم کنید و ورزش و شنا انجام ندهید.
 • تا 4 هفته از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید و از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
 • از بالا کشیدن بینی و تنفس هوا با زور خودداری کنید.
 • از بینی خود در مقابل آسیب و ضربه محافظت کنید.
 • از فین کردن به مدت حداقل 2 هفته خودداری کنید.
 • تا مدت 10 روز بعد از عمل از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید.
 • از حمام رفتن قبل از برداشتن گچ بینی خودداری کنید تا گچ بینی زودتر از موعد مقرر باز نشود.
 • از استعمال دخانیات پرهیز کنید.
 • از غذاهای نرم استفاده کنید.

مراقبت بعد از عمل بینی

بهترین روش برای جراحی بینی گوشتی چیست؟

بهترین روش برای جراحی بینی گوشتی، روشی است که فقط آن قسمت از غضروف یا استخوان را که باعث ایجاد مشکلات تنفسی یا بی نظمی ظاهری می شود، برداشته و بقیه بافت های بینی را برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب چه از نظر زیبایی و چه از نظر عملکرد تنفسی حفظ کنید.

در پایان بهتر است بدانید

یکی از اصلی ترین ویژگی های بهترین جراح پلاستیک در روند جراحی زیبایی بینی، توجه ویژه به عملکرد تنفس بینی است.

به یاد داشته باشید که جراحی زیبایی بینی مجموعه ای از تکنیک های جراحی است که به تنهایی یا به صورت ترکیبی برای اصلاح عدم تعادل بینی یا اختلال در تنفس ناشی از نقص ساختاری بینی مورد استفاده قرار می گیرد. هدف اصلی از جراحی توسط دکتر محمود ناظمیان، دستیابی بیماران به فرم دلخواه بینی متناسب با صورت و بهبود عملکرد آن است.

دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از سال ۸۶ در رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بوده است و در سال های ۹۰ الی ۹۲ به عنوان جراح عمومی در شهر مهریز یزد خدمت کرده است.

دکتر ناظمیان در سال ۱۳۹۲ در رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی، زیبایی فک و صورت، دست و میکروسکوپی، تحصیل و به مدت ۳ سال در بیمارستان ۱۵ خرداد تهران طبابت کرده است.

یشان اکنون به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک به انجام عمل های زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی، پروتز، لیفت و کوچک کردن سینه ها، ابدومینوپلاستی، بلفاروپلاستی، براکیوپلاستی و … می پردازد.

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *