دکتر محمود ناظمیان » BestBuy » ابتدا تا انتهای لیپوماتیک شکم و پهلو
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

ابتدا تا انتهای لیپوماتیک شکم و پهلو

لاغری به روش لیپوماتیک امروزه طرفداران بسیاری را به خود جلب نموده است از این رو می توان گفت که لیپوماتیک می تواند با یک انقلاب برای زیبایی اندام همراه باشد .

لیپوماتیک در حقیقت یک دستگاه لاغری است که مجهز به یک لوله ی بسیار نازک و هوشمند است که با ایجاد ارتعاش و ضربه سلول های چربی را از درون اندام های پر چربی بیرون می کشد و باعث ایجاد لاغری موضعی می شود.

همانطور که می دانید برای از بین بردن یک کیلو گرم چربی نیاز است تا میزان قابل توجهی کالری مصرف کنید و یا اینکه ورزش های سنگین انجام دهید و البته این نکته برای لاغری موضعی قابل اطمینان نیست زیرا ممکن است وزن کاهش یابد اما نقاطی که مد نظر فرد است دچار کاهش سایز نشود .

بسیاری از افراد را می بینیم که اندام ایده آل و وزن مناسبی دارند اما از چاقی پهلو ها رنج می برند . این چاقی موضعی تناسب اندام فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و مانع از آن می شود که لباس های مورد علاقه خود را به تن کند و یا از نداشتن اندام ایده آل و به اصطلاح خوش فرم ناراضی است .

همچنین لاغری موضعی با کاهش وزن فرد میسر نخواهد شد بنابراین روش های جراحی مناسب ترین روش برای داشتن اندام ایده آل در افرادی است که دارای چاقی موضعی هستند .

از این رو به افرادی که لاغر هستند اما باقی ناحیه پهلو دارند توصیه می شود که به کمک لیپوماتیک چربی های این ناحیه را از بین ببرند و از اندام زیبا و ایده آل خود لذت ببرند .

لیپوماتیک پهلو

لیپوماتیک پهلوها تاثیر به سزایی در اندام شما خواهد داشت . لیپوماتیک پهلو جزو روش های لاغری موضعی می باشد . زیرا این ناحیه از بدن به سختی دچار تغییر سایز خواهد شد و بسیاری از ریاضت های غذایی و ورزشی را می طلبد تا تنها چند سانت از حجم آن کم شود .

یکی از راه های موثر و موفق برای از بین بردن چربی های ناحیه پهلو ساکشن کردن چربی های این اندام و از بین بردن برجستگی آن است .

لیپوماتیک یکی از بهترین روش های ارائه شده برای لاغری موضعی است که می تواند با کمترین هزینه و بالاترین سرعت این اقدام را انجام دهد .

لیپوماتیک شکم

امروزه یکی از بهترین عمل هایی که انسان ها در زمینه زیبایی انجام می دهند، لیپوماتیک شکم است. این جراحی نوعی از عمل زیبایی است که بسیار پیشرفته و به روز است و در آن از جدیدترین متدها استفاده می کنند.

افرادی که در ناحیه ی شکم خود دارای چربی های اضافی می باشند، کاندیدای مناسبی برای انجام این عمل هستند. انتخاب این عمل پس از به نتیجه نرسیدن از ورزش و رژیم های غذایی به افراد توصیه می شود.

عمل لیپوماتیک شکم چگونه انجام می شود؟

عمل لیپوماتیک شکم جهت زیبا تر به نظر رسیدن اندام شکمی مورد استفاده قرار می گیرد. در این عمل از دستگاه لیپوماتیک نیز استفاده می شود. پس از خارج کردن چربی های جمع شده در ناحیه شکم بیمار به اندامی صاف و یک دست با پوستی سفت و محکم دست پیدا می کند.

در عمل لیپوماتیک سوراخ های ریزی بر روی شکم ایجاد می شود. قطر سوراخ های ایجاد شده 3 میلی متر است. کانول ها وارد بدن می شوند و با انجام حرکات لرزشی  باعث تخریب چربی ها از دیواره های شکم می شوند. به صورت همزمان پس از تخریب، از طریق لوله ها و دستگاه های مکش، چربی ها از بدن خارج می شوند.

پس از خارج شدن چربی ها که با خونابه و مایعاتی همراه هستند، پوست بدن به اندام های شکم می چسبد و حالت سفت خود را به دست می آورد.

عمل لیپوماتیک پهلو چگونه انجام می شود؟

برای انجام این عمل، بیمار باید تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرد. پزشکان در بعضی موارد ممکن است از روش بیهوشی موضعی استفاده کنند. انتخاب این دو روش با معاینات و بررسی های بهترین جراح پلاستیک امکان پذیر است.

برای انجام این عمل، ابتدا یک سوراخ کوچک بر روی پهلو ایجاد می شود. دستگاه لیپوماتیک که کانولا هم به آن گفته می شود از طریق سوراخ ایجاد شده وارد بدن می شود. این دستگاه از لحاظ ظاهری به صورت یک لوله ی باریک است و حرکاتی رفت و برگشتی دارد. سوراخ ایجاد شده بسیار کوچک است که ضمن مراقبت های لازم به سرعت ترمیم می یابد. بیماران در حین انجام عمل لیپوماتیک هیچگونه دردی را احساس نمی کنند.

نحوه ی کارکرد این دستگاه به این صورت است که با ایجاد امواج فراصوت چربی ها و سلول های بنیادی موجود در آن از این سوراخ خارج می شود. همچنین این چربی ها با خونابه و مایعاتی که بر اثر تخریب چربی آزاد می شود همراه است.

یکی از ویژگی های بسیار مهم این دستگاه این است که به گونه ای طراحی شده است که آسیبی به دیگر بافت های بدن وارد نمی کند. تنها کارایی آن تخریب بافت های چربی است.

برای انجام این عمل در ناحیه ی پهلو، سوراخ ها در دو سمت پهلو ایجاد می شوند. اما لازم است بدانید اگر چربی های جمع شده در این ناحیه زیاد باشد، امکان دارد هر پهلو در یک مرحله مورد جراحی قرار بگیرد.

دستگاه لیپوماتیک حالت مکندگی دارد. یعنی علاوه بر تخریب بافت های چربی داخل پهلو، مواد تولید شده در بدن مانند چربی ها به سمت بیرون هدایت می شود.

لیپوماتیک شکم و پهلو
لیپوماتیک شکم و پهلو

تزریق چربی لیپوماتیک به بدن

یکی از مزایای لیپوماتیک این است که می توان چربی تزریق شده را بعد از لیپواتیک به اندام های دیگر منتقل نمود . برای مثال می توان چربی ناحیه هلو را به سینه ها و یا باسن تزریق کرد . نواحی که می توان تزریق چربی در آن ها انجام داد شامل :

می باشد . شما می توانید با این اقدام پیکر تراشی را انجام دهید . یعنی چربی های اضافی شکم و پهلو را بیرون کشیده و به اندام هایی مانند سینه و یا باسن که کوچک هستند تزریق نمایید .

زمان انجام لیپوماتیک

برای انجام لیپوماتیک نیاز به یک جلسه درمان دارید . این جراحی که کم تهاجم بوده و با ایجاد یک شکاف بسیار کوچک  حدود یک سانتی متر انجام می شود ، بدون نیاز به بستری در بیمارستان و یا کلینیک بوده و هیچ آسیبی به متقاضی وارد نمی نماید . زمان انجام جراحی بسته به نوع جراحی شما دارد اگر نیاز به تزریق چربی به اندام های دیگر باشد زمان جراحی نیز افزایش می یابد اما برای تخلیه چربی های ناحیه پهلو حدودا 1 ساعت زمان لازم است .

یکی از امن ترین روش ها برای از بین بردن چربی لیپوماتیک است که فرد را بعد از جراحی راضی و خوشنود می سازد . دوره نقاهت در این جراحی بسیار کوتاه است و فرد می تواند از فردای روز جراحی فعالیت های روزمره خود را آغاز نماید .

مزایای لیپوماتیک پهلو چیست؟

هنگامی که پهلوها چربی های اضافی داشته باشند، تناسب اندام دیگر معنایی پیدا نمی کند. پهلو بعد از شکم اولین ناحیه ایی است که شروع به بزرگ شدن می کند.

در موارد زیر مزایای لیپوماتیک پهلو را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • این عمل تحت بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار حین انجام عمل در هوشیاری عمومی به سر می برد.
 • دوره ی بهبودی پس از انجام جراحی بسیار کوتاه است.
 • زخمی که در ناحیه ی پهلو ایجاد می شود بسیار کوچک است. به همین خاطر در این عمل احتمال خطر عفونت و اسکار وجود ندارد.
 • نتیجه ی این عمل بسیار طبیعی است.
 • چربی های موجود در پهلوها به دلیل مقاومت بالایی که دارند در فرم دهی بدن و صورت موثر هستند.

مراقبت های پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک شکم و پهلو

عمل زیبایی لیپوماتیک شکم و پهلو، یک عمل زیبایی است که نیازمند رعایت یک سری مراقبت ها است. با رعایت این نکات افراد زودتر به نتیجه ی دلخواه خود دست پیدا می کنند. اگر این نکات مورد توجه قرار نگیرند ممکن است عوارض جانبی و خطرات احتمالی پیش آید.

در ادامه به مهم ترین مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک می پردازیم.

 • داشتن رژیم غذایی سالم و اصولی بسیار مهم است.
 • برای هیدراته نگه داشتن بدن مصرف سبزیجات، میوه ها و آب فراوان توصیه می شود.
 • برای کوتاه کردن دوران نقاهت باید از مصرف مشروبات الکلی خودداری کرد.
 • بدون تجویز پزشک از مصرف داروها و ویتامین های خاص باید پرهیز شود.
 • ورزش کردن یکی از مهم ترین عامل های تثبیت کننده ی نتیجه ی حاصل از این عمل است.
 • استفاده کردن از گن به مدت 1 الی 2 ماه پس از انجام جراحی. این کار از التهاب و ورم جلوگیری می کند.
 • داروهایی که پزشک تجویز می کند باید راس ساعت و به صورت منظم مصرف شود.
لیپوماتیک
لیپوماتیک

نتیجه ی حاصل از عمل زیبایی لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک شکم و پهلو، یک عمل جراحی زیبایی است. به صورت کلی نمی توان انتظار داشت که عمل های زیبایی نتیجه ی دائمی داشته باشند. همچنین این جراحی از بقیه ی عمل های زیبایی مستثنی نمی باشد. اما اگر همه افراد نکات مربوطه به مراقبت های پس از انجام جراحی را رعایت کنند نتایج به وجود آمده پس از عمل لیپوماتیک رضایت بخش می شود.

لیپوماتیک پهلو دارای چه نتایجی است ؟

لیپوماتیک پهلو باعث کاهش سایز دور شکم می شود و شما می توانید لباس های ایده آل تان را به تن کنید . از بین رفتن چربی های این ناحیه به صورت دائم بوده و اگر ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی را ادامه دهید هرگز این ناحیه دچار چاقی مجدد نخواهد شد . حتی اگر این چاقی موضعی موروثی باشد .

برچسب ها:
دکتر محمود ناظمیان

دکتر محمود ناظمیان

دکتر محمود ناظمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از سال ۸۶ در رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بوده است و در سال های ۹۰ الی ۹۲ به عنوان جراح عمومی در شهر مهریز یزد خدمت کرده است.

دکتر ناظمیان در سال ۱۳۹۲ در رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی، زیبایی فک و صورت، دست و میکروسکوپی، تحصیل و به مدت ۳ سال در بیمارستان ۱۵ خرداد تهران طبابت کرده است.

ایشان اکنون به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک به انجام عمل های زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی، پروتز، لیفت و کوچک کردن سینه ها، ابدومینوپلاستی، بلفاروپلاستی، براکیوپلاستی و … می پردازد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + 18 =